Palina pravá: Staroveká bylinka, ktorá vám prečistí tráviaci trakt a odstráni parazitov


Palina pravá: Staroveká bylinka, ktorá vám prečistí tráviaci trakt a odstráni parazitov

(Olivia Cook, Natural News) Palina sa po stáročia používa na prečistenie, liečenie a obnovenie rovnováhy v tele – či už podporou prirodzených tráviacich procesov, pomáhaním telu zbaviť sa toxínov alebo posilňovaním celkového zdravia.

Aj keď palina zďaleka nie je tak slávnou bylinkou ako napríklad čierna rasca alebo kadidlo, jej prínosy sú velebené už tisíce rokov. Táto bylina, známa pre svoju horkú chuť, si získala povesť prírodného detoxikátora.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Palina používaná v tradičných liečebných postupoch po celom svete je obzvlášť obľúbená pre svoju schopnosť podporovať trávenie a celkové holistické zdravie.

Starovekí liečitelia sa po stáročia obracali na palinu ako kľúčovú bylinku na sezónnu očistu a detoxikáciu. Najmä na jar – v čase obnovy a regenerácie – sa palina považovala za nevyhnutnú na očistenie tela po dlhej zime od ťažších jedál a pomalšieho životného štýlu.

Jej silná, horkastá chuť sa prejavuje aj na jej potencii, pretože horkosť stimuluje tráviaci systém a pomáha telu zbaviť sa nahromadeného odpadu a toxínov.

Palina pravá sa často konzumuje ako čaj alebo tonikum a je oceňovaná aj pre svoju schopnosť naštartovať trávenie, revitalizovať telo a vyčistiť systém – fyzicky aj duchovne.

Ak sa premiestnime do súčasnosti, tak myšlienka „detoxu“ sa stala bežnou súčasťou mnohých wellness procedúr. Aj keď moderné trendy detoxikácie môžu vyzerať inak, základná myšlienka zostáva rovnaká – používanie prírodných metód, ktoré pomôžu telu odstrániť toxíny a obnoviť rovnováhu.

Palina ako čistič tráviaceho traktu a odstraňovač parazitov

Palina pravá vďaka svojim horkým zlúčeninám ako thujón stimuluje produkciu žlče, ktorá pomáha pri trávení tukov a vyplavovaní toxínov zo žlčníka a pečene. Pomáha tak telu efektívnejšie spracovávať odpad.

Ide o bylinku, po ktorej radi siahajú tí, ktorí si chcú prečistiť svoj tráviaci systém. Látky absinthin a anabisinthin sú dve z jej silných horčín, o ktorých sa zistilo, že stimulujú funkciu trávenia a žlčníka.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Palina má tiež silné antiparazitické vlastnosti, ktoré sa počas storočí používali na boj proti parazitom a škodlivým votrelcom v črevách. Už dlho je oslavovaná ako mocná bylinka na udržanie zdravia čriev.

Historicky sa palina používala na elimináciu črevných parazitov – najmä hlíst a mrlí, ktoré môžu spôsobiť rozvrat v zdraví tráviaceho traktu.

Palina bola tiež často párovaná s inými bylinami, ako sú čierne orechy a klinčeky, aby sa ešte zosilnili účinky na odstránenie parazitov z čreva. Tieto tradičné prostriedky fungujú tak, že vytvoria prostredie, v ktorom sa parazitom nedarí, a pomáhajú telu prirodzene sa zbaviť týchto škodcov.

Vedecká podpora antiparazitických vlastností paliny je pôsobivá. Výskum, vrátane štúdie publikovanej v odbornom časopice Trends in Pharmacological Studies (Trendy vo farmaceutických štúdiách), ukázal, že liečba na báze paliny je účinná aj v boji proti parazitickým infekciám, ako sú malária a iné črevné parazity.

Je to z veľkej časti spôsobené aktívnymi zlúčeninami byliny, vrátane artemisinínu a thujonu, ktoré narúšajú cyklus parazitov a sťažujú im prežitie.

Palina je naďalej skúmaná pre svoj potenciál pri liečbe malárie a schistosomiázy (tiež známej ako bilharzia alebo slimačia horúčka). Schistosimóza je tropické ochorenie, pri ktorom parazitické ploché červy infikujú črevá alebo močové cesty.

Vo veľkej klinickej štúdii vedci zistili, že sesternice paliny pravej, Artemisia annua (známa aj ako palina ročná) a Artemisia afra (známa aj ako palina africká) poskytli účinnú liečbu schistosomiázy približne 800 pacientom, ktorí podstúpili 14-dňovú terapiu pitia čaju z paliny ročnej a africkej.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Prakticky – už vyše 20 rokov som nerobil sirup z paliny pravej. A to vtedy ešte nesypali chemtrails. Prvý krát som našiel palinu pravú na rybačke na Dunaji v Čunove. Ale už neskoro na jeseň – v podstate už suchú, vyrodenú. Zaujala ma práve jej veľmi príjemná vôňa vňate, ktorá je u jesennej lepšia ako u ešte zelenej, odporúčanej liekopisom zbierať ju pred kvetom. Vtedy je veľmi silná a vtedy je aj horká. Jesenná – v podstate odumretá, je omnoho chutnejšia. Sirup z nej mi veľmi pripomína sirup, ktorý nám ako deťom za socíku dávali lekári – za odmenu, že sme u lekára neplakali.

    Takže:
    1/ Potrebujete čistý 3-litrový pohár s vrchnákom.
    2/ Potrebujete adekvátne množstvo vňate paliny – aby sa dal pohár nadžgať až po vrch.
    3/ Palinu pred spracovaním dobre opláchnite od chemtrails. Potom ju dobre nadžgajte do pohára, ten zaviečkujte a umiestnite na slnko na 48 hodín. Môžete to vylepšíť pár citrónmi – dobre umytými, treba ich rozrezať a vytlačiť do masy a potom zvyšok rozkrájať a dať dnu – podobne ako sa na jar robí sirup z bazy.
    4/ Vyluhovanú palinu treba po 2 dňoch nahrubo scediť do iného pohára, alebo nádoby. Potom prefiltrovať cez papier – tak, aby tekutina tvorila cca 1/3 3-litrového pohára. Toto treba doplniť 2 až 3 kg cukru, ktorý rozpustíme vo vodnom kúpeli zmesi pri cca 40 st. C. Sirup necháme deň odstáť – aby sa usadili kaly. Potom zlejeme do fliaš. Výborné na ochutenie vodky. Chuť je úžasná.

    Poznámka – sirup za studena, aby neskvasil, musí mať minimálne 60% cukornatosť.

    • Samozrejme palinu v pohári zaliať vodou. A potom na slnko. Slnko a svetlo kvôli kvalite /živej/ vody.

    • Inak – by ste sa čudovali, akú kvalitnú chuť majú staré stonky už odžitej mäty. Vyslovene cukríkovú. Ale len do mrazov – potom všetko splesnivie a zhnije.

    • Mám doma Artemisiu annuuae (palina ročná), ako i Artemisiu absinthium (palina pravá).

      P.S: Sem-tam si uvarím čaj z – vňate paliny ročnej – myslené ako prevenciu – antiparazitikum.

      Otázka z mojej strany: Je na to vhodnejšia (účinnejšia) Artemisia annua, ev. Art. absinthium?

      Vďaka!

      • Mikrobióm čreva je 90% imunity. Konzumovať preventívne, keď nie je treba – to je ako chodiť v skafandri a v neopréne – čo keď bude povodeň!

        • Vďaka za odpoveď!

          P.S: 1- Ja mám pomerne dosť bylinových čajov doma, ktoré striedam (hlavne na jeseň a v zime – popri varenom víne so škoricou a klinčekmi) a mám za to, že každý z nich (z tých čajov) má i preventívne účinky na organizmus bez toho, že by som sa v danom čase a priestore – liečila na konkrétnu dg, spadajúcu do „tématického“ záberu toho-ktorého bylinového čaju..

          P.S: 2 – Dnes večer som pila napr. žihľavový čaj a pritom nemám problém s močovými cestami.

          Ale po jeho vypití mám moč úplne čistý, priehľadný..

          Aby si pochopil, že i prevencia je sem-tam v živote – fajn. Lebo – POTOM – už to niekedy býva na totálne houno..

          • kopřiva funguje na ledviny jako smirkový papír. Když se to s kopřivovým čajem přehání – dlouhodobé pití (několik měsíců), tak může dojít k poškození ledvin.

          • Ajša – Výbor 300, 300 obrancov pri Termopylách, 300 spriaznených kmeňov baktérií v črevnom mikrobióme, 300 kmeňov baktérií chrániacich prostredie oka.

            Mikrobióm čreva ovplyvňuje psychiku /tí s Cronovou chorobou sú trochu „mimo“/. Aj chuť na konkrétne jedlo. Otázka – čo je to „racionálna“ strava? Akože nepočúvať potreby mikrobiómu, ale jesť a piť to, čo vám povie „doktor“ Bukovský? Čo je to „zdravá“ výživa – opäť nejaké lekárske formulky – doktríny?

            Keď budeš piť niečo z racionálnych dôvodov a preventívne – tak aj dopadneš. Nehovorím racionálne v prípade choroby. Zdravý človek by mal jesť a piť to, na čo má chuť – a prostriedky.

            Ja tohto roku fungujem na x-členke – melóny, rajčiny, klobásy, borovička, malinovka lesná zmes. Ako kedysi čajíčkár som už rok nepil čaj. Ovocie zo záhrady mi nijako nechutilo – pošlo to, ale príroda nepozná odpad – len živiny.

            Racionálna je len príprava zázemia na zlé časy.

            Jáj – bol by som zabudol – v supermarkete som objavil tzv. koktailové krevety. Oči papali – nech to stojí čo to stojí. Ľudkovia – toto nekupujte! Pri tepelnej príprave /udusiť, osmahnúť/ to páchlo ako praženica so slaninou. Výsledkom boli gumovité hrudky – viac menej bez „krabej“ chuti a nič nezachránila ani domáca majonéza. A to som dal za dve balenia 7 eur – za čo by bola kvalitná krkovička. V poslednej dobe mám veľkú chuť na krabie mäso s majonézou, ale tadeto cesta nevedie. Dodnes si pamätám sovietske krabie konzervy – cca 400 g – za 5 Kčs – krátko po roku 1960. Stratený raj. Krásne voňavé lahodné mäsko vo voskovom papieri.

            Ajša – keď čaj, tak paraguajské Yerba Maté.
            https://darka-shop.sk/povzbudivy-bylinny-napoj-yerba-mate-colon-tradicional-paraguaj-c473

          • Inak – zistilo sa, že určitá úroveň výskytu škrkaviek v črevnom mikrobióme má pozitívny vplyv na odolnosť voči pľúcnym ochoreniam. Takže nevylievať vaničku aj s dieťaťom. Samozrejme – pri oslabení organizmu – hladom, sa to môže zvrtnúť.

          • Ešte dobré vedieť rozdiel medzi kondíciou a trénovanosťou.

            Kondícia – je vždy VÝŽIVOVÝ STAV organizmu!
            Trénovanosť je fyzická silová a vytrvalostná úroveň – chybne zamieňaná za kondíciu.

          • He – toto ber ako vtip. Keď chlap ští a nemá prostatu – tak si môže pozorovať farbu moču vysokým oblúkom. Ako to robíte vy ženské – „čubky“ /čupky?/, keď vám to – čupiac – tečie tak nejak dozadu? Samozrejme – moč sa dá aj zachytávať.

          • Ještě k těm parazitům.A také když organismus stárne,klesá imunita ty škrkavky a všelijaká jiná havěť se na organismus vrhne a je zle.
            Hladovka při silném zamoření jater motolicemi prý může je zlikvidovat.
            Ale já si myslím,že při dobrovolné hladovce jen o vodě a při použití klystýru
            se navodí v těle takové prostředí, které paraziti nemají v lásce.Jsou to přeci jenom pojídači odpadků.

          • Pohoda : V TČM se používá slzovka a voda ze slzovky na likvidaci parazitů v zažívacím traktu, je také silně detoxikující a prý dokáže odstranit vše co v těle/organismu NEMÁ co dělat.

  2. Marek Košice

    NIČ NIE JE TAK LIEČIVÉ, AKO SLOVÁ A ČINY BIELEJ MÁGIE.

    Bylinkárstvo je oproti tomu niečo ako trabant oproti najnovšiemu a najdrahšiemu Bentley.
    Bylinkami sa lieči tam, kde nie je odvaha liečiť sa otváraním duše a srdca.

    (Píšem to ako muž, ktorý má sám obrovské problémy s otváraním duše a srdca, čo neznamená, že nemôžem ovládať teóriu. :D)

    • žiadna mágia nie je dobrá….ani biela
      mágia je vždy mágia

      • Mágia umožňuje vstup démonov do nášho života. Viď podrbaný Halloween. Démon vstúpi, keď ho pozveš. Mám za sebou – tomuto sa treba vyhýbať!

  3. Pred 6 rokmi, keď som mal platničku L5 „zapnutú“, tak okrem všeličoho nápomocného iného som mal Palinu naordinovanú na 3 mesiace.

    Inak pijem len vodu, žiadne minerálky, iba vodu zo studne, prameňov, vodovodu.

    • Ja pijem tiež iba vodu s vodovodu s jedou kávou denne a bylinné čaje doplňam,striedam ich podľa toho na aký mám práve Chuť a k dispozícii+++

  4. Zdenek Bedrich Robes

    Jaky je anglicly nazev na Palinu prosim? Ziji v Australiji a zdejsi bylinkari tuhle rostlinu neznaji v Ceskem nazvu. Dekuji mnohokrat.
    Zdenek B Robes

    • wormwood

      • Ono stačí do vyhladávača zadať vždy latinský názov – artemisia absintum /pravá/, poťažmo artemisia annua /ročná/. Sú to kozmopolitné rastliny. Ich semiačka sú tak drobné, že kolonizujú /vetrom/ všetky vhodné habitáty, teda aj Austráliu.

        Dajú sa od seba odlíšiť listami a vôňou.

        Palina pravá – absintová, má najvýraznejšiu vôňu – teraz ju je cítiť na diaľku, hoci už vysemenila a uschýňa. Listy – perovité – má „ešte raz“ členené oproti ročnej – prirovnal by som to ako listy petržlenu a mrkvy – mrkvové sú členitejšie. Pravá absintová má farbu žltozelenú, ročná chladnozelenú. Ročná má vôňu aj absintovú s podtónom zeleného jablka. Ročnú vo veľkom pestujú Číňania ako antimalarický liek – aj pre Afriku. Absint ako halucinogónny alkohol je v mnohých krajinách zakázaný, teda aj pestovanie paliny absintovej. Divoká sa dá nájsť na rumoviskách, zdegradovaných pôdach, buriniskách.

        https://www.herbcottage.com.au › products › wormwood
        Organic Wormwood | Artemisia absinthium Plant – Mudbrick Herb Cottage
        Botanical Name: Artemisia absinthium. Wormwood is an aromatic, herbaceous perennial growing from 80cm to 1.2 meters. Rarely, the tall branching stems will reach 1.5 meters. The stems extend from the perennial roots and can be quite woody at the base.

        V Austrálii by teda mala začať akurát rásť.

  5. Na inú tému. Niečo pre tých všetkých tupých bezmozgovcov, čo po očkovaní proti covidu19 hneď presadli na Ukrajinu a idú presne podľa nôt psychopatov z mainstreamu (neschopní samostatného myslenia):
    https://lipovylist.cz/wordpress/dost-taktiky-putin-dal-souhlas-k-uderum-na-zapad/ !
    Potom si môžu tí všetci quasi-novináry, prestitúti, komentátori, blogeri a pod. hovadá vrátanie niektorých politikov bez štipky zodpovednosti a rozumu spytovať v pekle svoje svedomie !

    • Ešte raz – ako objavila Ajša – ak prebiehajú procesy riadenia na 6. priorite – vojna, terorizmus – tak média sú riadené armádou, poťažmo vojensko-priemyselným komplexom. Ide o výrobu súhlasu s vojnou /“pandémiou“/. Armáda bude zároveň presadzovať všetky silové nástroje vlády. Pripomínam – pri intervenciii 1968 ako prvé obsadili televíziu a rozhlas. Novinári sú poskokovia v systéme delegovaného – mediálneho – nátlaku.

Pridajte komentár

*