Váš mozog sa naučí, ako telo na choroby ochorie. Dokážete ho však aj odnaučiť určité prepojenia, ktoré sa uvedených chorôb týkajú.
Mozgy sú mimoriadne silné a veľmi potrebné časti nášho tela. Priestor vo vnútri lebky je miestom, kde sa zhromažďujú naše myšlienky a myseľ. Mohli by sme povedať, že v našom mozgu sa nachádza naša minulosť i budúcnosť.
Pamätáme si skutočnosti, ktoré sa stali. Vieme premýšľať o tom, čo sa stane. Dokážeme predpokladať, predstavovať si a predstierať.
Náš mozog využívame na množstvo rôznych úloh a ten popri tom ukladá a zhromažďuje životné udalosti ako spomienky.
Aké sú naše spomienky
Niekedy sú to bolesti. To, čo si mozog pri tom pamätá sú negatívne asociácie. Niekedy sú mozog a telo vystresované do extrémov a naše mozgy si tieto extrémy pamätajú.
Neuróny, ktoré tvoria náš mozog, sú veľmi efektívne vo vzájomnej komunikácii. Jednotlivé časti nášho mozgu sa navzájom rozprávajú prostredníctvom vibrácií.
Ak by sa neurón A chcel rozprávať s neurónom B, jeden človek by rozprával a ten druhý počúval. Komunikáciu neurónov dokážeme do určitej miery kontrolovať.
Kontrolovať uvedenú komunikáciu nielenže môžeme robiť, ale aj musíme. Prečo? Pretože mozgové dráhy sa oslabia alebo dokonca poškodia, keď sa jeden neurón presunie zo svojho miesta.
Ale skôr, ako prejdeme k vedeckému vysvetleniu, prečítajte si tento príbeh:
Príbeh malého Filipa
Neurológ raz liečil malého pacienta – Filipa vo veku 12 rokov. Filip nedávno pohorel pri svojej prezentácii pred svojimi spolužiakmi. Začal sa zvíjať v kŕčoch. Dostal záchvat.
Pre Filipa to bolo niečo celkom nové, nikdy predtým sa mu niečo také nestalo. Mal pred svojou triedou prednášať dielo Havran od amerického spisovateľa Edgara Allana Poeho.
Pamätal si ho a dokázal by ho odrecitovať, ale keď predstúpil pred svojich spolužiakov, niečo sa stalo.
Keď sa Filip dostal k časti obľúbeného refrénu tejto básne: „Havran povedal: Nikdy viac“, zachveli sa mu pery.
Tieto záchvevy a tras silneli čoraz viac, až kým sa Filip úplne nezrútil. Stratil kontrolu nad celým svojím telom, močovým mechúrom a črevami.
„Havran povedal: Nikdy viac“
Neurológ dal Filipovi recitovať osudovú báseň a Filip sa opäť takmer zrútil. Lekár dospel k jasnému záveru – u chlapca existovalo spojenie medzi určitými rečovými vzormi a nástupom záchvatov.
Keď Filip recitoval báseň, jeho zuby drkotali a pery sa skrivili nabok. Vedel, čo má povedať a ako to povedať, ale jeho mozog mu to nedovolil.
„Sila mozgu spočíva v schopnosti nervového systému učiť sa, dokonca i v dospelosti. Ale niekedy sú neuróny vo svojej práci až príliš dobré.
Mozog so svojou mimoriadnou výpočtovou schopnosťou sa dokáže naučiť jazyk a logiku. Môže sa však tiež naučiť, ako byť chorý.“
Váš mozog sa vždy učí. Vy ste schopný učiť ho.
Tu nasleduje ďalší zaujímavý príbeh:
Príbeh pána Glovera
Aj Danny Glover, herec z filmu Smrtonosná zbraň, trpel záchvatmi.
Až keď mal 31 rokov, pustil sa do svojho problému a rozhodol sa mu čeliť. Pán Glover čakal v zákulisí a bol pripravený predstúpiť pred publikum.
Začalo mu však zvoniť v ušiach, čo si spájal s blížiacim sa záchvatom.
Danny utrpel prvý záchvat, keď mal 15 rokov. Odvtedy vedel, čo hlasité zvonenie v ušiach znamená.
Nechcel, aby mu táto neurologická porucha zničila jeho prvú šancu na scéne. Tak si v mysli opakoval:
„Nebudem mať záchvat. Nebudem mať záchvat.“
Zakaždým, keď si túto vetu zopakoval, zvonenie v ušiach strácalo svoju intenzitu. Zakaždým, keď si to opakoval, veril tomu stále viac a viac.
Zakaždým, keď si Danny Glover povedal, že nedostane záchvat, naučil svoj mozog, aby záchvat zastavil. A tento jednoduchý trik mu pomohol dostať sa na scénu a do filmového biznisu.
Som príliš starý, aby som dostal záchvat
Po štyroch rokoch opakovania uvedenej techniky, ktorú pán Glover nazval „seba-hypnóza“, jeho problém úplne zmizol. Dlhšie už záchvatmi netrpel.
V súčasnosti vedci vytvárajú implantáty, ktoré doslova šokujú váš mozog. Tieto implantáty sa používajú v boji proti Parkinsonovej chorobe, epilepsii a dokonca aj pri depresii.
Tieto implantáty vidia, kedy dôjde k záchvatu, keď určité neuróny vibrujú, a zbrzdia ich pohyby.
Táto mierna šoková terapia však nie je prirodzený spôsob, ako zastaviť problémy.
Niektorí potápači dokážu spomaliť svoj metabolizmus, aby si udržali kyslík. Majstri jogy zámerne znižujú svoju srdcovú frekvenciu.
Podobne, epileptici, ktorí nereagujú na lieky, sa môžu mentálne naučiť zastaviť svoje záchvaty s ohľadom na svoju mozgovú aktivitu.
Terapie využívajúce elektrickú energiu
Keď viete, čo spúšťa záchvaty, môžete ich zastaviť. Musíte len naučiť svoj mozog zaoberať sa blížiacim sa problémom – záchvatom, chorobou, atď.
Avšak, môže to byť ťažká úloha. Môžete si dať zaviesť elektro implantáty, o ktorých sme hovorili vyššie.
No oveľa lepším spôsobom, ako si nechať niečo implantovať do mozgu, vycvičte si svoj mozog.
Nemôžete sa síce zbaviť cukrovky len tým, že sa ju odnaučíte. Ani sa nevyliečite z rakoviny len premýšľaním nad tým, že odíde preč.
Ale môžete si zdokonaliť silu a schopnosť svojej mysle. Váš mozog vie, čo je choré. Pamätá si to. Chápe, kedy vaše telo ochorie a kedy vysiela signály.
Ak viete, že na vás prichádza záchvat alebo prechladnutie, vaše neuróny odošlú signály do zvyšku tela a zabezpečia, že si budete chorobu uvedomovať.
Vycvičte si svoj mozog
Život je séria vzorov a čím viac vieme o týchto vzoroch, tým lepšie prechádzame svojím životom. Keď vidíme vzory, môžeme reagovať.
Keď si všimneme, že „x“ sa rovná „y“ a „y“ je zlé, potom neodmysliteľne zastavíme „x“ od toho, aby sa naplnilo.
Nemôžeme zmeniť svoju minulosť, ale môžeme kontrolovať našu budúcnosť, ak sa poučíme z minulosti.
Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthy-holistic-living.com
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Dobrý den. Takto jsem „naučil“ žlučník, aby nedělal záchvaty po snězení česneku, který bývá ve VŠECH žlučníkových DIETÁCH zakázaný (stejně jako cibule – ta mi však dobře nedělá).
Odporúčam terapiu využívajúcu elektromagnetickú energiu a gravitačný kvantový impulz cez hexagonálny – pravidelný šesťúholníkový alobalový prípravok …..saturnový fenomén…..komunikácia ako so živým subjektom …
Ten istý účinok je možné dosiahnuť pomocou stolovej medenej pyramídy
/TVAR CHEOPS/——-egyptská medicína chrám KARNAK…..= kvantová impulzná psychosomatická terapia……Jozef