Ako sa navždy zbaviť osteoartritídy (artrózy kĺbov) pomocou byliniek, stravy a cvičenia? Viac info tu

Pridajte 1 lyžicu tohto korenia na vaše rastliny a sledujte, čo sa s nimi stane


Pridajte 1 lyžicu tohto korenia na vaše rastliny a sledujte, čo sa s nimi stane

Toto korenie je chutné a výživné. Prináša nám množstvo zdravotných prínosov. Bohatí Rimania ho kedysi používali do svojich nápojov lásky a parfumov.

Získava sa z vnútornej kôry tropického ihličnatého stromu a pridáva sa do sladkých i slaných jedál.

Liečba osteoporózy

Jeho kôra sa zbiera v období dažďov, kedy je ohybnejšia. Pri jeho sušení sa skrúti do dlhých tyčiniek, ktoré sa vyrežú do dĺžky a predávajú celé alebo vo forme prášku.

Druhy škorice

Škorica má 2 hlavné odrody – Škoricovník cejlónsky (cejlónska škorica) a Škorica cassia. Termín „škorica“ tiež poukazuje na svoju mierne hnedú farbu.

Cejlónska škorica má žltohnedú farbu a mierne sladkú chuť, kým Cassia škorica má tmavú červeno-hnedú farbu a je viac štipľavá, s mierne horko-sladkou  príchuťou.

Cassia škorica sa predáva jednoducho pod názvom „škorica“ v mnohých krajinách. Škorica sa používa najmä do sladkých jedál, ale predstavuje tiež zaujímavú prísadu do pikantných jedál, ako je guláš a karí.

Škoricový olej pochádza zo strukov škoricovníka a používa sa ako ochucovadlo, ako aj liečivý prostriedok.

Ale vedeli ste, že škorica je veľmi blahodarná aj pre rastliny?

V minulosti sme už veľakrát písali o početných zdravotných prínosoch škoricového korenia, ako napríklad v článku: Recept, ktorý naštval farmaceutický priemysel.

Tentokrát sme sa však rozhodli poukázať na blahodarné účinky tohto korenia aj pre rastliny. Záhradné aj izbové rastliny môžu mať zo škorice prospech, pretože ich udrží zdravými a peknými po celý rok!

Prinášame vám 6 využití škoricového korenia pre vaše záhradné rastliny:

1. Sadenice

Asi všetci sme videli dokumenty o malých morských korytnačkách, ukrytých v malých piesočnatých liahňach, ktoré sa po vyliahnutí vyšplhajú na povrch a bežia do oceánu, aby sa doň ukryli.

Malé krotké korytnačky môžu bežať veľmi rýchlo, ale rýchlejšie dravce ich ľahko ulovia a tešia sa z úlovku. Dobre známe príslovie hovorí, že prežijú len najschopnejší, však?

A teraz si predstavte, že tento krutý čin sa môže stať aj vašim malým krásnym sadeniciam! Hoci vaše rastliny neohrozujú také dravce, ako sú vtáky, či žraloky, ale existujú rôzne ochorenia rastlín, ktoré napádajú malé semená a vedú k ich predčasnej smrti.

Zadusenie semien môžu spôsobiť rôzne huby a zlé pôdne podmienky.

Škorica preukázateľne pôsobí ako ničiteľ týchto húb. Jednoduché oprašovanie pôdy so škoricou dokáže zabrániť tomu, aby boli semená zadusené.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Je to, ako by ste pomáhali malých narodených korytnačkám (v tomto prípade semenám), aby prekvitali v ich novom prostredí.

2. Divé huby

Huby nemajú radi škoricové korenie.

Namiesto toho, aby ste celé jarné popoludnie trhali nepríjemné divé huby a pleli burinu z vášho záhradného záhonu, poprášte ho trochu so škoricou a uvidíte, ako rýchlo všetko zmizne.

3. Hormóny pre zakorenenie

Snažíte sa odstrániť chemikálie z domácnosti? Odstránite ich vďaka škorici.

Takže okamžite prestaňte kupovať rôzne chemické hormóny a aplikujte len škoricový prášok ku koreňu, keď rastlinu zasadíte.

Akýkoľvek hormón pre zakorenenie stimuluje rast koreňa, ale škorica to robí najlepšie.

4. Efektívna a odstrašujúca

Ľudia milujú škoricu, že? Čo sa nás týka, máme ju najradšej na ryži v mlieku alebo v jablkovom koláči. Ale mravce ju radi nemajú.

Ak váš záhradný záhon posypete trochou škorice, zabijete ňou mravce a istý čas ich udržíte preč.

Máte tiež mravce v dome? Urobte to isté: Posypte trochu škorice pred vstup do domu a dívajte sa, ako mravce utečú preč!

5. Lieči poranenia rastlín

Ak náhodou preseknete alebo zraníte svoje rastliny, budete sa asi cítiť previnilo.

Namiesto, aby ste plakali nad rozliatym mliekom, okamžite potrite ranené miesto škoricou, čím podporíte hojenie a predídete infekcii.

Áno, aj rastliny môžu dostať infekciu, pretože majú prirodzenú živicu.

6. Izbové rastliny

Nezabudnite sa postarať aj o svoje izbové rastliny, kým sa budete starať o tie na vašej záhrade. Škorica pomáha vašim rastlinám zbaviť sa plesní. Ak pôdu pokropíte trochou škorice, zbavíte sa ich a rastliny budú opäť prekvitať!

Máte problémy s komármi? Nie je to veľký problém. Škorica odplaší komáre od sadeníc a izbových rastlín.

Aby sme to zhrnuli, škorica predstavuje jednoduchý a cenovo dostupný prostriedok, ako udržíte všetky vaše rastliny zdravé a krásne!

Takže povedzte zbohom škodlivým chemikáliám a uprednostnite dobrú škoricu!

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: dietoflife.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*