Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

Rakovina prsníka: Čo robiť ak vyšetrenie odhalí karcinóm


vysetrenie prsnika a rakovina

Rakovina prsníka patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejší typ onkologického ochorenia nielen na Slovensku ale celosvetovo.

Napriek ohromnému úsiliu, snahám o prevenciu rizikových faktorov a miliónom vkladaných d výskumu sa jej postup nedarí znižovať. Každoročne stúpa počet nových prípadov a zároveň doba prežitia sa výrazne nemení.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Prečo je tomu tak? Kde sa robí chyba?

Hlavné dôvody neúspechu medicíny v liečbe rakoviny prsníka sú nasledovné:

  1. Chybné identifikovanie jej príčin
  2. Nesprávne, priam škodlivé vyšetrovacie diagnostické metódy
  3. Neadekvátna liečba
  4. Ignorovanie vplyvu stravy a metabolických procesov

Uvedeným bodom sa budeme v tomto článku postupne venovať. Následne na záver vám ponúkneme kompletný postup a konkrétne kroky, ktoré je vhodné urobiť hneď po tom, ako vám lekár oznámi nepríjemnú správu, že máte onkologické ochorenie prsníka.

1. Príčiny rakoviny prsníka

Čo sa týka príčin, je táto choroba podmienená nielen genetickými faktormi, tak ako to zdôrazňuje konvenčná medicína. Samozrejme, genetické faktory tu hrajú úlohu, avšak nie sú primárnym rizikovým faktorom.

V percentuálnom vyjadrení sa genetika na karcinómoch prsníka podieľa ani nie 25 percentami.

Medzi ďalšie príčiny patria napríklad hormonálne faktory. Ukázalo sa, že u žien so skorým nástupom menštruačného cyklu sa riziko rakoviny v neskoršom veku podstatne zvyšuje.

Okrom toho výrazným podielom sa na rizikách podieľa aj užívanie substitučných hormónov po menopauze, obezita a fajčenie.

Medzi faktory, na ktoré poukazuje alternatívna medicína, by sa dalo spomenúť napríklad slabá práca nadobličiek a zvýšená produkcia estrogénu, ktorý sa dostáva do nerovnováhy s progesterónom.

A práve táto nerovnováha vedie k metabolickým a následne funkčným zmenám prsných žliaz, s následným rozvojom karcinogénnych procesov.

Viac o príčinách rakoviny prsníka sa dozviete napríklad v tomto článku.

2. Zlé spôsoby akými sa vyšetrenie prsníka robí

V dnešnej dobe sa vyšetrenie prsníka mamografom stalo svätým grálom prevencie. Tento spôsob je silno propagovaný zdravotíckym systémom i štátom ako jediná možná forma prevencie.

Vyzdvihujú sa údajné prínosy mamografie, no zabúda sa na veľké množstvo jej nežiaducich účinkov.

Medzi najzávažnejšie riziká mamografie patrí röntgenové, respektíve ionizačné žiarenie. To je obzvlášť nebezpečné pre ženy pred 40-kou. Preto sa štandardne ani u tejto vekovej kategórie žien nevykonáva.

Rizikové však môže byť aj pre ženy nad 40-kou. U starších žien predsa len postupom veku sa bunky stávajú menej odolnejšie. Počas života sa v nich totiž naakumulujú génové mutácie a zároveň imunitný systém u starších ľudí už nie je tak výkonný, ako u mladších.

Ak sa k tomu ešte pridá pomerne veľká a koncentrovaná dávka žiarenia z mamografu, následky môžu byť závažné.

Od samotných rádiológov prichádzajú informácie, že žena, ktorá po 40-ke absolvuje každé 2 roky mamografické vyšetrenie, má takmer istotu, že 60-ke sa u nej objaví rakovina prsníka.

Preto by si každá žena mala dobre zvážiť, či bude v mene prevencie podstupovať vyšetrenie, ktoré jej môže spôsobiť presne to ochorenie, ktorému sa snaží predísť.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Ďalším závažným problémom vyšetrenia prsníka na mamografe je jeho silné stláčanie.

V prsníku sa totiž môžu nachádzať malé neškodné zárodky nádorov (takzvané benígne nádory). Pri ich silnom stlačení sa naruší integrita tkaniva, z ktorého sa následne do krvného obehu uvoľnia a následne rozšíria rakovinové bunky do celého organizmu.

Čo má teda žena robiť? Podstúpiť vyšetrenie na mamografe a riskovať poškodenie zdravia alebo nepodstúpiť a riskovať nezachytenie ochorenia v jeho skorom štádiu?

Dobrou správou je, že dnes už existujú spoľahlivé a bezpečné alternatívy k mamografii.

Viac sa o nich zmieňujeme v našom článku: Ako spoľahlivo odhaliť rakovinu prsníka bez škodlivého röntgenu?

3. Neadekvátna liečba karcinómu prsníka

Čo sa týka liečby rakovinových ochorení vo všeobecnosti, konvenčná medicína ju vykonáva zle. Už vyše 50 rokov sa v tejto oblasti nezmenilo takmer nič.

V leteckej doprave sme sa dostali od vrtuľových lietadiel po tryskáče a kozmické lode. V onkológii napriek všetkým proklamovaným novým liekom a liečebným procedúram nenastal v podstate žiaden pokrok.

Jediné oficiálne schválené metódy liečby rakoviny ostávajú operácia, chemoterapia a rádioterapia.

Dôvody sú rôzne, no hlavne ide o tieto dva:

  • Nepochopenie príčin vzniku rakoviny
  • Finančné záujmy farmaceutického a medicínskeho priemyslu

V tomto článku sa nebudeme podrobne venovať tienistej stránke zdravotníctva. Viac sme o tom podrobne písali napríklad v článku Onkológia: Podvod a nechutný biznis na ľuďoch.

Ak ste ho ešte nečítali, vrelo vám ho odporúčame. Po jeho prečítaní by ste mali pochopiť systému väzieb farmaceutického priemyslu, štátu, lekárov, zdravotných poisťovní a charít zaoberajúcich sa onkológiou.

4. Ignorovanie stravy a metabolických procesov

Súčasná medicína pri liečbe rakoviny vôbec neberie do úvahy stravu a metabolické procesy v tele, ktoré priamo ovplyvňuje. Takéto základné nepochopenie úlohy výživy znamená, že ani ich liečba nie je účinná.

Je to ako keby mechanik auta pri defekte sa snažil opraviť motor. Mohol by ten motor vyladiť a nastaviť akokoľvek dobre, auto by nezačalo chodiť tak ,ako má. Mohlo by sa síce pohybovať a aj zákruty zvládať, no riadnu jazdu by na prázdnej pneumatike nedosiahlo.

Po čase by došlo navyše aj k poškodeniu diskov kolies a celkový technický stav auta by bol ešte horší ako predtým. Podobne je to aj s konvenčnou liečbou rakoviny. Ak sa zameriava na nesprávne príčiny ochorenia, nikdy nemôže nájsť účinnú liečbu.

Vráťme sa ale k rakovine prsníka a čo je potrebné robiť po vyšetrení, ktoré prinieslo zlú správu. Tieto body by vás mali vedieť hneď naštartovať. Zároveň vám získajú viac času na podrobnejšie si naštudovanie problematiky.

Pre hlbšie štúdium metabolickej liečby rakoviny by sme vám chceli odporučiť tieto články:

Po naštudovaní a lepšom oboznámení sa s dannou problematikou budete postupne k uvedenému protokolu môcť pridávať ďalšie veci.

Protokol prvej pomoci pri rakovine prsníka

No a teraz nasleduje už sľúbený protokol prvej pomoci. Hneď po diagnostikovaní akéhokoľvek štádia karcinómu prsníka je potrebné urobiť nasledujúce opatrenia, ktorých cieľom je okamžité zastavenie zhubného procesu:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

  1. Sóda bikarbóna orálne. Sódu bikarbónu (maximálne 1 kávovú lyžičku) zamiešať do pohára čistej nesýtenej vody (500 ml) a vypiť 2 x denne počas prvého týždňa a 1 x denne počas 2 a 3 týždňa.
  2. Sóda bikarbóna vnútrožilovo. Dr. Simonchini odporúča 5% roztok sódy bikarbóny (25g) v 500 ml infúznej vody počas 6 týždňov. Táto forma je nevyhnutná len v naliehavých prípadoch.
  3. Drevené uhlie. Drevené uhlie (2 lyžice prášku) rozmiešame s destilovanou vodou a vytvoríme hustú mokrú pastu. Nanesieme na postihnuté miesto (cca 3 až 5 mm) a necháme pôsobiť až do úplného vyschnutia. Drevené uhlie je známe tým, že veľmi efektívne vstrebáva toxické látky.
  4. Vyhýbať sa akémukoľvek stlačeniu, vrátane mamografie a nadmernému pohmatu pri lekárskom vyšetrení!!!
  5. Hydratácia. Piť 2 a pol až 3 litre vody denne. Voda musí byť čistá, nesýtená a najideálnejšie odchlórovaná.
  6. Protiplesňová strava. Pozri www.badatel.net
  7. Antioxidanty. Vitamín C 10g denne. kurkuma prášok (1 č. lyžička) s chili práškom (1 č. lyžička) v 200 ml vody. Piť 3 x denne. Zázvorový čaj 1 x denne. Marhuľové jadrá. Cesnak 1 hlávka denne. Škorica.
  8. Výživové doplnky. Protiplesňové, enzýmy, vitamíny, antioxidanty, minerály. Probiotiká! Progesteronový krém na zníženie hormónu estrogén.
  9. Pri štádiách 1, 2  a 3 zvyčajne stačí aplikovať horných 11 bodov (najmä ak ide o pacienta do 30 rokov. Pri štádiu a 4 treba ihneď aplikovať čo najviac z bodov 1-11 a nasadiť aj intenzívnejšiu stratégiu. Ohľadom intenzívnej metabolickej stratégie pozri protokol metabolickej liečby pomocou B17 na protokol metabolickej liečby pomocou B17 alebo, možná je aplikácia vysokých dávok askorbátu sodného (nekyslý vitamín C) vnútrožilovo.

 Na záver ešte zhrnieme najčastejšie príčiny rakoviny prsníka:

  1. Nedostatočná imunita
  2. Kandidiáza, hlavne skryté (zakuklené, latentné) telové plesne, ktoré sú neliečené a spôsobujú dlhodobé zápaly)
  3. Mamografické vyšetrenia!
  4. Zamorenie organizmu (toxíny, vrátane chemických liekov a vakcín)
  5. Nehodnotná strava, prevaha vareného jedla nad surovým.
  6. Hormonálna antikoncepcia! Prevaha estrogénu nad progesterónom
  7. Časté užívanie antibiotík
  8. Stres, prepracovanosť
  9. Chronicky dehydrovaný organizmus (pitie kávy)
  10. Biopsie a iné invazívne vyšetrenia (poškodzujú jemné tkanivo a môžu vyvolať bujnenie

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Toto tvrdenie si trochu odporuje….“ V prsníku sa totiž môžu nachádzať malé neškodné zárodky nádorov (takzvané benígne nádory). Pri ich silnom stlačení sa naruší integrita tkaniva, z ktorého sa následne do krvného obehu uvoľnia a následne rozšíria rakovinové bunky do celého organizmu.“ Veď keď je raz tkanivo benígne, ako sa z neho môžu rozšíriť malígne bunky??
    Ja súhlasím s článkom, dokonca uz dva roky odmietam MMG a znášam nátlak lekárova ich vyhrážanie sa… Ale zrejme je to len nedokonale napísané – autor mal na mysli, že sa benígne tkanivo „môže“ vplyvom žiarenia a tlaku zmeniť na malígne a to sa potom dostane ďalej… ?

    • Áno, bolo to myslené tak, že nádorové bunky, ktoré boli dovtedy neškodné, sa môžu zmeniť na malígne.

      Sú dobre známe prípady, keď napríklad znamienko na koži je dlhé roky v kľude a jeho podrážďením (zadriapnutím, poškrabaním) sa môže zmeniť na malígne.

      Podobne je to aj s neškodnými útvarmi v prsníku a možnosťou ich „prebudenia sa“.

  2. Peter Gyurkovics - rádiologický technik

    Pracoval som 9 rokov v Národnom Onkologickom Ústave aj robil som aj Mamografie. Sám som mal strach keď som ženám stláčal prsník ale sú aj horšie vyšetrenia. MMG sa robí po 40 roku života v ČR skríning začína od 45 roku mladé ženy neožarujeme a je veľ takých, ktoré to dokonca chcú. Prosím Vás dámy kľudne si pite sódu bikarbónu prikladajte drevene uhlie či živočíšne ale nebojte sa mamografie. Skôr si vyberte dobré pracovisko aj keď je trocha dalej. Ako to zistíte opýtajte sa napríklad či sa vykonáva tzv. dvojité čítanie. Snímky pozerajú dvaja rádiológovia práve pre zníženie rizika falošne pozit. nálezov. Prípadne sa objednajte najprv na USG prsníkov to je neškodné a aspoň zistíte aký je na danom pracovisku personál atď. Vy MMG samozrejme môžete odmietnuť ale musíte potom za to aj prebrať zodpovednosť. Ak sa rakovina prsníka zachytí včas je už dnes liečiteľná a aj vyliečiteľná. Čím skorej tým lepšie.

    • Bola som v 2 nemocniciach a v obidvoch bolo nemožné získať usg vyšetrenie bez toho aby tomu predchádzalo mamo ct a mri.

      • Toto tvrdia vsade, ale ak je clovek neoblomny, a pride tam na dany termin, tak treba oznamit, ze chcete len sono a MMR odmietate. Potom by vam mali dat podpisat papier, ze MMR a CT odmietate. Skusenost z NOU Klenova BA

Pridajte komentár

*