Hneď po diagnostikovaní akéhokoľvek štádia je potrebné urobiť nasledujúce opatrenia, ktorých cieľom je okamžité zastavenie zhubného procesu:
- Sóda bikarbóna orálne. Sódu bikarbónu (maximálne 1 kávovú lyžičku) zamiešať do pohára čistej nesýtenej vody (500 ml) a vypiť 2 x deňne počas prvého týždňa a 1 x deňne počas 2 a 3 týždňa.
- Urinoterapia orálne. Podľa mnohých protokolov, pije sa aspoň ranný moč. Pozri članky na www.badatel.sk a internetovú stránku MUDr. Partykovej.
- Sóda bikarbóna vnútrožilovo. Dr. Simonchini odporúča 5% roztok sódy bikarbóny (25g) v 500 ml infúznej vody počas 6 týždňov. Táto forma je nevyhnutná len v naliehavých prípadoch.
- Urinoterapia vnútrosvalovo alebo podkožne. Toto je potrebné, ak pacient odmieta piť moč. Podáva sa 10 až 50% roztok z moču a injekčnej vody každé 2 dni. Spôsobuje pálenie v mieste vpichu.
- Hydratácia. Piť 2 a pol až 3 litre vody deňne. Voda musí byť čistá, nesýtená a najideálnejšie odchlórovaná.
- Protiplesňová strava. Pozri www.badatel.sk.
- Antioxidanty. Vitamín C 10g deňne. kurkuma prášok (1 č. lyžička) s chili práškom (1 č. lyžička) v 200 ml vody. Piť 3 x deňne. Zázvorový čaj ľ x deňne. Marhuľové jadrá. Cesnak 1 hlávka deňne. Škorica.
- Výživové doplnky. Protiplesňové, enzýmy, vitamíny, antioxidanty, mineraly. Probiotiká!
- Pri štádiách 1, 2 a 3 zvyčajne stačí aplikovať horných 8 bodov (najmä ak ide o pacienta do 30 rokov. Pri štádiu 4 treba ihneď aplikovať čo najviac z bodov 1-8 a nasadiť aj intenzívnejšiu stratégiu. Ohľadom intenzívnej metabolickej stratégie pozri protokol metabolickej liečby pomocou B17 na protokol metabolickej liečby pomocou B17 alebo, možná je aplikácia vysokých dávok askorbátu sodného (vitamín C a sodium) vnútrožilovo.
Najčastejšie príčiny žalúdka a tenkého čreva:
- Nedostatočná imunita
- Kandidiáza, hlavne skryté (zakuklené, latentné) telové plesne. Spôsobené nesprávnou stravou. Pozri bod 4.
- Zamorenie organizmu (toxíny, vrátane chemických liekov a vakcín)
- Nehodnotná strava, prevaha vareného jedla nad surovým. Červené mäso, údeniny, múčne jedla (biela múka), sladké jedlá, kravské mlieko a kravské tavené syry.
- Nesprávne stravovanie (nepravidelná strava, nerozžutá a narýchlo zjedená strava, objemné večere)
- Obezita
- Stres, hnev, nenávisť
- Nedostatočný pohyb
- Časté užívanie antibiotík, analgetík a iných liekov
- Biopsie a iné invazívne vyšetrenia (poškodením tkaniva môžu vyvolať bujnenie)
- Chronicky dehydrovaný organizmus
- Genetika (cca 5-8%)
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Dobry den,
Zaujimal by ma clanok o Biermerovej chorobe.
S pozdravom
Viera