(Lance D. Johnson, Natural News) Ryža, tretia najviac produkovaná poľnohospodárska plodina na svete, je najnovším cieľom vo vojne globalistov snažiacich sa zničiť zásoby potravín a vyhladovanie/zotročenie obyvateľstva.
S cieľom bojovať proti klimatickým zmenám, sa teraz krajinám hovorí, aby obmedzili produkciu ryže kvôli emisiám metánu z ryžových polí.
„Ryža je zodpovedná za približne 10 percent globálnych emisií metánu – plynu, ktorý za dve desaťročia zachytí asi 80-krát viac tepla ako oxid uhličitý. Vedci tvrdia, že ak chce svet znížiť emisie skleníkových plynov, pestovanie ryže nemožno ignorovať,“ uviedla agentúra Associated Press.
Produkcia ryže živí obrovskú populáciu, ale teraz je pod útokom kultu klimatických zmien
Ryža je základná potravinová plodina, ktorá za posledné storočie umožnila masívny rast populácie v celej Ázii.
Dnes je jasnejšie ako kedykoľvek predtým, že program globálneho otepľovania a kult klimatických zmien nie sú ničím iným ako propagandistickou zbraňou globalistov na zničenie energetickej nezávislosti, potravinovej sebestačnosti a populačného rastu.
Tento klimatický kult skazy sa nezameriava na rôzne „znečisťujúce látky“.
Zameriavajú sa na prirodzené molekuly, ktoré sú nevyhnutné pre život rastlín, ako je oxid uhličitý. Zameriavajú sa na používanie hnojív na farmách, čím bránia produkcii potravín (rušenie fariem v Holandsku).
Zameriavajú sa na populácie kráv na rančoch a vo výkrmniach. No a teraz sa začali zameriavať už aj na ryžové polia! Hlad, globálna depopulácia a otroctvo sú ich tajnými konečnými cieľmi.
Bjoern Ole Sander z Medzinárodného inštitútu pre výskum ryže povedal:
„Ryža, ktorá sa odlišuje od ostatných plodín, rastie na poli v stojatej vrstve vody, čo znamená, že nedochádza k výmene vzduchu medzi pôdou a atmosférou. To znamená, že v pôde máte anaeróbne podmienky, a to znamená, že v pôde sú aktívne iné baktérie, než aké by ste našli v pšenici alebo kukurici. Tento prirodzený proces je teraz vraj zodpovedný za globálne otepľovanie a ničenie planéty.“
Aktivisti v oblasti klimatických zmien majú vymývané mozgy, aby verili v niečo abstraktné, vďaka čomu sa cítia voči ostatným ľuďom nadradení, zatiaľ čo energetická nezávislosť a potravinová bezpečnosť ich krajiny je im úplne ukradnutá.
Centrálni plánovači, ktorí stoja za agendou klimatických zmien, si želajú vyľudnenie. Otvorene obhajujú, aby ľudia žili v unimobunkách a 10/15 minútových mestách, boli nalinkovaní či naprogramovaní a záviseli od chrobákov, mäsa pestovaného v laboratóriu, mRNA vakcín a umelých potravín.
Globalisti sa snažia znížiť populáciu zameraním sa na produkciu ryže
V Spojených štátoch amerických sa 80 percent všetkej spotrebovanej ryže vypestuje na domácich farmách. Milióny ton ryže sa distribuuje po celom svete na boj proti potravinovej neistote.
Klimatické pravidlá pre pestovanie ryže by obmedzili 5 563 pestovateľov ryže len USA. Títo farmári pestujú ryžu na celkovej ploche 2,8 milióna akrov, väčšina z nich na rodinných farmách v Arkansase, Kalifornii, Louisiane, Mississippi, Missouri a Texase.
Ak sa však týmto rodinným farmám povie, aby splnili „globálny metánový prísľub“, potom by sa mohli stať terčom útokov od Organizácie Spojených národov a boli by nútené vzdať sa svojich poľnohospodárskych aktivít.
Ide o zverstvo, ktoré sa už deje v Európe aj inde po celom svete, viď nútené zatváranie fariem v Holandsku kvôli dusíkatým hnojivám. Vo Vietname sa zasa pestovatelia ryže zaväzujú znížiť „globálne emisie metánu“.
Agentúra Associated Press uvádza:
„V rámci globálneho prísľubu ohľadne metánu sa Vietnam a niekoľko ďalších veľkých producentov ryže v Ázii zaviazali znížiť emisie o 30% do roku 2020, respektíve 2023, ale dvaja najväčší producenti ryže, Čína a India, ho nepodpísali.“
Čínski lídri opakovane odmietajú účasť na propagande okolo globálneho otepľovania a kulte klimatických zmien, pretože sa snažia využiť hystériu Západu vo svoj prospech, aby dominovali na globálnej scéne.
Na druhej strane, zapredaní lídri na Západe podľahli kúzlu fašizmu a momentálne žnú plody svojej práce v podobe pokračujúej inflácie a nedostatku potravín.
Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Vedci varujú, že agenda „nulového uhlíka“ spôsobí hladomor pre polovicu svetovej populácie
- Plánovaný hladomor: Nemecko prikázalo farmám zavrieť, lebo WEF žiada „koniec farmárčenia“
- 13 štátov sa dohodlo, že vyvolajú globálny hladomor prostredníctvom zničenia poľnohospodárstva
- Klimatická agenda je trójskym koňom na zničenie potravinárstva, nanútené jedenie hmyzu a zavedenie tyranie
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
http://old.enviro-edu.sk/database/studenti/2010/Hodnotenie_environmentalnych_rizik/GMO-env_biotech.pdf
————————
Cca pred pol rokom Vítek z SVCS spracoval tému GMO Zlatej ryže a nelegálneho výskumu v Číne so súhlasom súdruhov – na deťoch – neskôr poškodených vývojovými poruchami. Najčastejšie sa uvádza ako benefit ZR vyšší obsah karoténu, avšak táto ryža bráni vstrebávaniu železa do tela a tým aj poruchy krvotvorby, znížený prenos kyslíka a tým aj vývojové poruchu mozgu práve u detí. U ostatnej ryže je už notoricky známy vysoký obsah arzénu, a teda že ryžu treba aj pol dňa opakovane máčať v čistej vode, čo je v rozvojových krajinách s nedostatkom pitnej vody prakticky nemožné.
Ryžoviská zaplavované vodou sú často rezervoárom sumcovitých rýb podobných úhorom, ktoré miestni ľudia chytajú ako doplnkový zdroj bielkovín. Samotné ryžoviská budované na terasách zachytávajú nielen monzúnovú vodu, ale bránia aj erózii a stratám humusu. Bez týchto terás by bola pôda už dávno splavená niekde v oceáne a živiny by boli práveže zdrojom biomasy neskôr premenenej práve v oceánoch na ten „ich“ metán v sedimentoch. Kyslík prirodzene preniká do vody do hĺbky cca 30 cm – záleží na teplote a veternosti, a aj koreňová sústava ryže potrebuje kyslík a po zbere ryže a v období sucha sa pôda spracováva ako každá iná – inak by z takejto pôdy po tisícročiach boli rašeliniská – čo nie sú!
https://cestovanie.sme.sk › c › 7014795 › cesi-ucia-indoneziu-pestovat-ryzu-aj-na-polickach-bez-vody.html
Česi učia Indonéziu pestovať ryžu aj na políčkach bez vody
„Ryža nie je vodná rastlina. Je to rastlina, ktorá rastie v pôde a vodu potrebuje len na striedavé zalievanie,“ vysvetľuje Asep Saipul Malik, niekdajší indonézsky koordinátor pre poľnohospodárstvo a lesníctvo Charity Česká republika. Nie je teda nutné dostať pod vodu celé pole. „Ryžu tak môžu pestovať aj na miestach …
https://www.opotravinach.sk › sciences › view › DRUHY ryže – podľa technologickej úpravy
Druhy ryže – podľa technologickej úpravy •• – opotravinach.sk
Jazmínová ryža – voňavá ryža podobná ryži basmati ale s lepkavejšou štruktúrou, pochádza z Thajska. Patna – je najkvalitnejšia dlohozrná ryža s neutrálnou chuťou a vôňou. Divoká (indiánská) ryža sa zbiera ručne a preto je veľmi drahá. Varí sa až 45 minút.
Ryžový škrob je prírodný polymérny uhľohydrát a hlavná zložka ryže. 100 g ryže obsahuje 49,19 g škrobu.
Chorý človek alebo človek s poškodenou črevnou výstelkou a mikrobiómom, v prípade záujmu o vyliečenie svojho stavu, musí vylúčiť ryžu zo svojho jedálneho lístka, pretože jeho tráviaca sústava nevie stráviť škroby, vzniká sebazamorovanie organizmu, čím nedopraje vlastnému telu so začatím systémových opráv a liečby v plnom rozsahu.
V dnešnom svete západnej stravy sa považuje až do 96 percent ľudí za ľudí s nevhodnou biodiverzitou mikrobiómu vo svojom tele.
V dřívějším zpracování rýže hrálo roli použití minerálu, tzv. mastku. Používal se pro zesílení intenzity bílé barvy. V dřívější době bylo oplachování rýže povinné, jelikož byste se mohli lehce přiotrávit. Všude doporučují proplachovat studenou vodou ale mně stále zní v uších rada šéfkuchaře a proplachuji vždy vřící vodou právě kvůli odplavení škodlivin až pak několikrát studenou až je voda čistá .Stejně to dělám i u prosa/jáhel.
Mnoho krajin zacalo pravne regulovat pouzivanie hmyzu v potravinach, vid Madarsko, Taliansko, Rumunsko… Ceska biochemicka P. v rozhovore povedala, ake nebezpecne su tieto zlozky, rakovinotvornost sa neodstrani ani tepelnym spracovanim… ale slovenskym politikom to evidentne nevadi, kedze riesia len ukrajinske plodiny, lebo Bruselske hovna su o inom… Na Pravde bol nedavno clanok o mlyne, co z chamtivosti primiesal aj ukrajinske GMO psenicu do muky, myslite si, ze za fin. podpory EU ci statu a cielom zvysenia hmotnosti by neprimiesal aj chrobaky? Chamtivost na Slovensku nema proste hranic! Predpokladam, ze podnikatelia u bratov Cechov su uplne rovnaki! A politici? Ti hovoria to, co chcu ludia pocut len pred volbami alebo v opozicii, potom uplne otocia, pre peniaze urobia skutocne vsetko! Pocas covid sialenstva sme boli toho svedkami.
Politika je klamanie más…….
Nemám k tomu žiadny dyšputát
Preľudnenie spôsobí bežnej konzumnej rodine fatálne následky.
1) Narastú ceny potravín, pretože s narastajúcim počtom obyvateľov narastie dopyt po potravinách, čo bude mať za následok tlak na kvalitu potravín, lacnú produkciu. Priemerná rodina si nedovolí kvalitné jedlo.
2) Zhorší sa kvalita vody a ovzdušia, pretože vyššia koncentrácia bežných konzumných rodín na km2, zvýši tlak na túto časť environmentálnej zložky v daných regiónoch.
3) Nedostatok prírodných zdrojov, ktoré sú už dnes v deficitnom režime. S narastajúcou populáciou dôjde k výraznému tlaku na ekonomiku z hľadiska zvýšenej produkcie spotrebiteľského tovaru, čím sa zvýši tlak na planétu a jej rýchlejšie odlesňovanie, ťažbu a následné spracovanie surovín, len aby sa udržali systémy v chode.
4) Zvýšená konkurencia o pracovné miesta, keďže digitalizácia a robotizácia zmení pohľad zamestnávateľov na procesy vo firmách. Aby korporácie boli konkurencieschopné budú musieť znižovať náklady, čo povedie k tlaku na znižovanie počtu pracovných miest a následný tlak na bežnú spotrebiteľskú rodinu uživiť sa.
5) Zhorší sa celková kvalita života, vzniknú nové preplnené miesta na Zemi, zhorši sa infraštruktúra a nespočetné množstvo iných aspektov v živote bežnej konzumnej rodiny.
Bežná konzumná rodina sa neuskromní. Jej potreba vlastniť a prežívať bude nadradená na úkor regeneračných schopností planéty, zdravia ekonomík. Bežnú spotrebiteľskú rodinu nebude zaujímať nárast chudoby vo svete, zmenu biodiverzity, úhyn živočíchov, vznikajúca väčšia sociálna nerovnosť v iných častiach Zeme, v ktorej bezprostredne nežije, čo vyústi vo väčšie sociálne nepokoje a neistotu v medzinárodných vzťahoch. Bežný spotrebiteľ si neuvedomí rozsah svojich činov, ani v prípade, ak sa jedného dňa ocitne na pokraji systémových problémov.
Bežný spotrebiteľ vyvinie tlak na úkor vecí okolo seba až do konca, keď sa jedného dňa zobudí v Elysiu, v ktorom budú kartely ovládať miestne zóny, produkciu potravín. Bežní ľudia budú žiť ako potkany na kontinentoch, elita a pracovná inteligencia v zelených zónach.
Jooo? P..a reči. To vozime z UDA LNG plyn nič??? 16 najväčších kontajnerovych lodí vyprodukuje viacej a to podciarkujrm ako VSETKY osobne vozidla na svete. Aaa mimochodom te ich temer 2000.Ale hlavne embargo
Nepomenovali ste „plánovačov“! Ak by boli jasní, tak by sa dalo niečo podniknúť… Takto čakáme ako žaba na uvarenie…
Svetovládni Idioti v OSN a v OSN-WHO a Idioti a Šamani v MMF a WEF dosiahli najvyššie méty ich globálneho snaženia. Diskutovať o ich Idiotizme má rovnaký význam ako diskutovať s ich maskotom Grétou T. o zmysle používania rozumu. Všetky ich a nimi vymyslené idiotizmy – politika dekarbonizácie a politika požierania hmyzu a politika nimi vyvolaných a riadených pandémií akéhokoľvek druhu a politika globalizácie peňazí/meny a globalizácie majetku pod jedným/ich vlastníctvom (aby šťastie z ich idiotizmu bolo dokonalé) a ďalej i zmienená politika zasahovania do života vo všetkých parametroch a do produkcie rastlinných potravín a chovu domácich zvierat … je idiotská a nevedecká vo všetkých argumentoch, ktoré títo Idioti a nimi ovládané idiotizované vlády uskutočňujú.
Vládni Zelení Idioti viditeľne ničia a rozkladajú infraštruktúru v Nemecku a v celej tzv. EU a to znamená i u nás a tvária sa „skvele“ ako bojovníci za lepšiu budúcnosť nimi idiotizovaného obyvateľstva.
Obsah metánu (CH4) v atmosfére je takmer nemerateľný, pretože procesy prebiehajúce v atmosfére ho dokážu rozložiť/oxidovať a eliminovať takmer bezo zvyšku….ale globálni Zelení Idioti z toho urobili globálne ohrozenie.
To, že metán v laboratórnych podmienkach absorbuje 20x viacej infračerveného žiarenia ako CO2 je úplne nepodstatné, pretože komplexne fungujúci ekosystém Zeme a atmosféra Zeme sa správajú úplne inak ako v nekomplexných laboratórnych podmienkach.
Podobné je to i s „globálnym otepľovaním“, protože procesy ohrievania komplexnej atmosféry prebiehajú na iných princípoch, než len na málo účinnom takmer nepodstatnom absorbovaní tepla prostredníctvom nepatrného a prírodnými procesmi eliminovaného CO2 a CH4.
Je to podobné ako napr. s obsahom soli v morskej vode, ktorá je pre pitie ľudí a zvierat a zavlažovanie rastlín nevhodná; ale v malom množstve/koncentrácii je pre život na sladkej vode závislých živých (organizmov) nevyhnutná. Podľa metodiky vládnuceho globálneho „vedeckého“ Idiotizmu je možné prehlásiť slané moria a oceány za nebezpečné pre život, pretože obsahujú soľ !! a bude zanedlho potrebné desalinizovať potravinový priemysel, aby ľudia a zvieratá stratili chuť žiť a jesť a aby tak dosiahli stav, že živé organizmy prestanú vylučovať metán (prestanú prdieť)…a vyhynú.
A tak by politika globálnych Idiotov dosiahla ďalší „úspech“. … . bez ľudí… .
Ale ešte by tu na Zemi nakoniec zostalo pár prežijúcich Globálnych Idiotov a sopky, ktoré chŕlia do ovzdušia pre život potrebné plyny CO2 atď. a poslední Vládnuci Idioti si možno budú klásť otázku: Kde sme to urobili tú chybu, že napriek všetkému úsiliu a dekarbonizácii je v ovzduší stále ten jedovatý CO2 a ešte jedovatejší kyslík a dusík?
Chyba je v tom,že sme nepostrehli rozpínavosť tých idiotov,ktorí žijú v blahobyte a chcú si ho zachovať,ako i pre ich potomstvo,bez ohľadu na celosvetovú populáciu. Zo svojho bohatstva platia obrovské peniaze,aby si udržali svoj štandard. Tých sa zbaviť a bolo by na Zem lepšie…!
Rozpínavosť života je zákon prírody. Rovnako rozpínaví sú aj ľudia v okolí, my sami. Bežná čeľaď je mnohokrát rozpínavá viac, ako zoskupenie ľudí, ktoré opisujete. Rozdiel je v schopnostiach, ktorými disponujú.
To máte pravdu.Je velký rozdíl mezi člověkem, který v bohatství vyrůstal a mezi zbohatlíkem.Nemoci jménem shopping se věnuje hlavně ta náhle zbohatlá čeleď .
2023-04-22 – Řeklo se stalo se s Petrem Václavem 103. díl – 120 min.
https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-04-22-reklo-se-stalo-se-s-petrem-vaclavem-106-dil-120-min/
————————-
„Fašismus jako „odpadní“ produkt korporátní kapitalistické ekonomiky a nástroj v rukách Dravců. Plánovaná státní ekonomika co by záruka a pojistka proti fašismu. Dění na Ukrajině. Svět podle ODS. Pietro Fialkin představen Rakušanem jako největší státník (hned po, nebo vedle Havla)!? Jak se dostanete do Ruské federace?“
Ryža -s tým som kŕmil ako decko hrdličky, kedysi boli krotké a zobali mi to priamo z ruky. Je to vôbec dobré na konzumáciu pre človeka, to nemá asi žiadne živiny jedine tak na zasýtenie žalúdka.
Len 0,3 % vedcov súhlasí s tým, že ľudstvo spôsobuje zmenu klímy; NIE 97% ako falošne šíri OSN. https://sdu.sk/Lhili
„Omyl“! Spôsobuje, lebo sa to hodí green deal propagandistom. Vedci sa musia prispôsobiť, lebo … Dôsledky sú už citeľné, napríklad pri emisných kontrolách. Zrejme v blízkej budúcnosti prídu na rad aj rodinné domy a byty, lebo ich máme v osobnom vlastníctve v porovnaní so Západom priveľa. Takýto luxus nie je možné postsocialistickým republikám dožičiť.
Presne tak. A aj preto je treba v prvom rade zmenit ustavu, aby pravo eu nemalo pred nou prednost. Ale politicki kolaboranti a bruselski patolizaci za to nikdy nezahlasuju, lebo ich ego im bude vzdy blizsie ako narod a stat! Slovensko zachrani len rozpad eu… ak dovtedy este aspon cast zdraveho prezije!
Green deal propagandisti robia len to, čo chce elita, ktorá vie celú pravdu o tom prečo sa mení klíma a vedia, že to nespôsobuje človek.
Rýže je fajn a chápu proč do ní například v Indii přidávají tolik detoxikačního koření .
Já osobně si doma melu koření Madras / koriandr, kurkuma, fenykl, pepř, zázvor, kmín, chilli, hřebíček, hořčičné semínko, skořice / Je skvělé i pod maso na minutky/.
Oblíbila jsem si vedle rýže i jáhly ,jsou skvělé jen uvařené, posypané mákem, cukrem a polité máslem.
Nebo škubánky /šúlance ,jen mouku bych použila jinou ne kukuřiční:
https://www.toprecepty.cz/recept/17170-jahlove-skubanky-s-makem/
https://www.spektrumzdravi.cz/recepty-a-jidlo/jahly-v-nasi-kuchyni-snadne-recepty-na-hubnuti-i-detoxikaci
V Indii používají tolik koření také kvůli hubení parazitu a nevhodných bakterií v jídle.V tom vedru se tam množí kde co.
Zaujímalo by ma ako môže ryža produkovať metán. Prdí zo zlého trávenia?
Rýže roste na polích, která se periodicky zaplavují. Pod vodou probíhá rozklad odumřelých částí rostlin a živočichů jinak než tam, kde je dostatek vzdušného kyslíku. Pokud mají mikroorganismy k dispozici kyslík, je výsledkem jejich činnosti oxid uhličitý. V opačném případě vzniká metan. Jak CO2, tak metan patří mezi skleníkové plyny. Ovšem metan je v tomto ohledu mnohem účinnější než oxid uhličitý, uvádí se až 21:1.
Vzhledem k ohromné rozloze rýžových polí jde zřejmě o největší zdroj metanu, na němž se podílí člověk. Odhaduje se, že z celkem 130 milionů hektarů polí ročně unikne 50 až 100 milionů tun metanu. Východiskem může být pěstování na sucho. To však zatím nabízí nižší výnosy.
https://www.lidovky.cz/domov/i-pri-pestovani-ryze-vznika-sklenikovy-plyn.A080909_000014_ln_noviny_sko
*****
Globální oteplování je jedním z faktorů, kvůli kterému lidé přecházejí z bílé rýže na hnědou. K výrobě pouhého 1 šálku bílé rýže stačí až 5 šálků vody. Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství uvedla, že více než 25 % všech emisí skleníkových plynů pochází z činností souvisejících se zemědělstvím.
Stále více lidí přechází z bílé rýže na hnědou, protože spotřebovává méně vody, používá méně pesticidů a hnojiv, způsobuje méně toxinů v půdě, podporuje biologickou rozmanitost a udržuje oxid uhličitý v zemi, místo aby jej vypouštěl do atmosféry.
https://bechermarket.cz/hubnuti/je-ryze-zdrava/
Ďakujem. Otepľovanie Zeme kvôli metánu je samozrejme blbosť. Najväčší skleníkový efekt má voda. Vďaka nej existuje život na Zemi. Páči sa mi zadržiavanie vody na ryžových poliach. Udržuje to vodu v krajine, ktorá by inak ako povodeň opustila povrch. Pestovanie ryže bez vody vyžaduje mulč a stromy. To ale čínska vláda nedopustí. Kam by predala hnojivá, postreky, traktory…?
Mňa by zaujímalo, či sa CO2 skutočne nachádza aj vo vrchných vrstvách atmosféry ako nám tvrdia. Ide o ťažký plyn, ktorý by sa mal držať dole ( viď vinárske pivnice) Myslím, že to má príroda tak vymyslené- drží sa dole, aby bol k dispozícii k fotosyntéze. Či to nie je celé blud.
Na to,ako sa v niektorých krajinách plytvá jedlom,by hladomor nezaškodil.Aspoň tu v EÚ.Keby začali zdochýňať vygumované,nesebestačné mozgy, ktoré si myslia,že nás tu budú donekonečna kŕmiť BILLA,LIDL,TESCO atď…,že netreba nič pestovať,ani chovať,lebo veď predsa dobrá Amerika,či EÚ sa o nás postarajú,tak som za.Hlupáci musia začať skapínať od hladu,aby zistili, že „dobrá, láskavá,“EÚ,ku ktorej donekonečna natŕčajú ruky,lebo sami nie sú schopní ani chleba si namastiť na nich serie.Niektorým tupcom evidentne nestačili dva roky pandémie,aby niečo pochopili,tak treba dva roky hladomoru,ako v tridsiatych rokoch na Ukrajine…
Konečne niečo čo má hlavu a pätu Jozef +++
Lepšie by som to ani ja nepovedal.Bravo.
Ryža.
Vhodnosť alebo nevhodnosť ryže je viacúrovňová otázka, na ktorú sa nedá pristúpiť generalizovane.
Najprv je nutné zodpovedať si odpovede na otázky.
1) V akom klimatickom pásme človek žije. Dôvodom je slnečné žiarenie rôznej frekvencie, ktoré ma priamy vplyv na elektrónový transportný cyklus v mitochondriách človeka.
2) V akom stave má človek kolónie mitochondrií. Dôvodom sú komplexy v mitochondriách, v ktorých sa tvorí energia. Energiu tvoríme z vodíka. Atóm vodíka môže mať v potravinách rôznu hmotnosť. Závisí to od izotopu vodíka, ktorý sa v molekulách nachádza.
Vodík má buď jeden protón a neutrón, vtedy sa jedná o izotop deutérium, čiže ťažký vodík alebo vodík s jedným protón, ktorý ja ľahší a volá sa prótium. Tieto typy vodíka sa premieňajú v mitochondriách rozdielne.
Prostredie, v ktorom žijeme priamo vplýva na membránu mitochondrií a tým aj na efektivitu spaľovania a tvorby energie v mitochondriách.
3) Výskyt izotopov vodíka v ryži sa líši od pôdy, typu ryže, podmienkach rastu a podobne.
4) V akom stave má individualita trávenie, ako je ryža sprocesovaná a aké potraviny denne prijíma okrem týchto zložitých sacharidov z ryže.
5) Aký typ choroby individualita adresuje.
Vo všeobecnosti, s mnohými výnimkami, platí nasledovné.
Ryža patrí do skupiny sacharidov.
Všetky sacharidy sú tvorené z drobných molekúl, ktoré sa nazývajú monosacharidy.
Medzi monosacharidy patrí napríklad glukóza, fruktóza a galaktóza. Tieto monosacharidy alebo monocukry vedia jednoducho preniknúť cez črevnú výstelku, pretože nepotrebujú trávenie. Glukóza a fruktóza sa hojne nachádza v zelenine a ovocí. Med je prevažne tvorený z fruktózy a glukózy. Galaktóza sa nachádza vo fermentovaných mliečnych výrobkoch, domáci jogurt, kefír, kyslá smotana, vysokokvalitné syry.
Monocukry sú pre nás najľahšie sacharidy na trávenie a mali by byť jediným zdrojom diéty pre človeka s akoukoľvek chronickou chorobou. Existuje mnoho výnimiek, ktoré je nutné zohľadniť, avšak príspevok sa týka ryže. Každý človek s chronickou chorobou má črevo v strese a preto k nemu musíme pristupovať s láskou.
Ďalšia veľkosť sacharidu sú disacharidy alebo dvojité cukry, ktoré sú tvorené dvoma molekulami monosacharidu. Najbežnejšia je sacharóza (bežný cukor), laktóza (mliečny cukor) a maltóza z trávenia škrobu. Tieto dvojité cukry nemôžu byť vstrebané bez pomerne veľkej práce enterocytov. Enterocyty sú bunky čreva produkujúce enzýmy. Enterocyty majú na svojom povrchu drobné chĺpky, ktoré sa volajú microvilli (mikroklky), ktoré produkujú enzým disacharidáza, ktorá trávi dvojité cukry na monosacharidy, aby boli absorbované.
Zdroj: https://www.amazon.com/Human-Nutrition-Dietetics-Garrow-FRCP/dp/0443056277
Tu tkvie najväčší problém pre chorých ľudí alebo pre ľudí s nevhodnou skladbou mikrobiómu. Choré enterocyty stratili svoju schopnosť vytvárať enzýmy na hranici tejto kefky, microvilli. V dôsledku čoho sa dvojité cukry neabsorbujú a stávajú sa potravou pre patogénne baktérie, čo sa mení na príliv nových toxických substancií, ktoré likvidujú črevnú výstelku ešte viacej a zamorujú celé telo.
Tieto nedostatky pri trávení disacharidov sú skoro vždy súčasťou rôznych chronických chorôb, aj keď človek nemusí pociťovať tráviace problémy. Niektoré z príkladov sú skleróza multiplex, reumatoidná artritida a iné autoimunitné ochorenia.
Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/627328/
https://www.researchgate.net/publication/232072511_Sugars_in_Food_Intolerance_and_Gut_Fermentation
Ryža je hlavne škrobom a spomínal som, že je maltóza výsledkom trávenia škrobov.
Odhliadnuc od bežného cukru (disacharidu), škroby sú hlavným zdrojom výživy vo forme sacharidov, ktoré konzumujeme.
Škroby sú tvorené z obrovských molekúl so stovkami monocukrov spojených vo vláknach s vetvami. Trávenie škrobov si vyžaduje veľa práce zo strany tráviaceho systému a dokonca aj zdraví ľudia, v dôsledku komplexnosti molekúl škrobov, tieto škroby nemusia stráviť všetky. Tieto nestrávené škroby sú perfektným jedlom pre patogénnu flóru.
Zdroj: https://www.amazon.com/Gut-Physiology-Syndrome-Autoimmune-Neurological/dp/0954852079
Zo škrobu, ktorý sa strávi, vznikajú molekuly maltózy. Maltóza je dvojitý cukor, ktorý sa nemôže vstrebať bez toho, aby ho enterocyty rozdelili na monocukry. Väčšina ľudí má abnormálnu črevnú flóru, enterocyty nemôžu vykonávať svoju prácu, takže maltóza sa stáva korisťou mikróbov.
Klinická prax potvrdzuje, že ak črevu doprajeme dostatočne dlhý čas bez dvojitých cukrov a škrobu (napr. ryže, keďže je o nej článok), človek dokáže stráviť dvojité cukry a škroby bez akéhokoľvek zlého účinku.
Ale ako som napísal v úvode príspevku, nič nie je čiernobiele a pri posudzovaní výhod alebo nevýhod ryže, sa musí zobrať v úvahu mnoho úrovní efektivity organizmu.
Tento príspevok nemožno brať v úvahu pri rakovine, keďže je rakovina multifaktorové ochorenie, ktoré potrebuje zohľadniť mnoho ďalších faktorov v živote človeka.
oprava*
Monocukry sú pre nás najľahšie sacharidy na trávenie a mali by byť jediným zdrojom sacharidov v diéte pre človeka s akoukoľvek chronickou chorobou. Existuje mnoho výnimiek, ktoré je nutné zohľadniť, avšak príspevok sa týka ryže. Každý človek s chronickou chorobou má črevo v strese a preto k nemu musíme pristupovať s láskou.
Tu by som ale upozornil, aby nejaký chytrák nezačal sladiť s glukózou. Tá je spolu s fruktózov vyrábana s GMO kukurice.
…vďaka za príspevok od Maroša zo SV, tiež od magdalénky za recepty a od Sebastiána o trávení…
…Magdalénky…
BONUS: https://m.kla.tv/sk/2023-03-19/25475
https://zemavek.sk/video-kla-tv-tvrdi-ze-covidovym-vakcinam-podlahli-stovky-znamych-ludi/ vid video pod clankom!
Teď jsem v časopise Záhady života četla článek o velmi záhadných úmrtí vědců zkoumajících AIDS.Jsem přesvědčena,že profesor Noak měl s tím grafenem pravdu.Proto ho zlikvidovali.
Minule umírali vědci zkoumající Antarktidu.
Člověk je svobodný jen když se dokáže o sebe sám postarat a není odkázán na jiné. Očkovanci to zjistili až když nemohli chodit do práce nebo dělat sport kvůli kterému se nechali očkovat. Ty co zemřeli mají aspoň po trápení ,co by to byl za život?