Vyliečte prírodnou cestou bez antibiotík chronickú kvasinkovú infekciu (candidu), ktorá spôsobuje únavu, depresie, ekzémy, migrénu a nadváhu. Zistiť viac

Severný magnetický pól Zeme sa posúva rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. Vedci sú zmätení


Severný magnetický pól Zeme sa posúva bezprecedentnou rýchlosťou a vedci si stále nie sú istí tým, prečo sa tak deje.

Čo robí tieto nové zmeny takými zaujímavými je sama rýchlosť, s akou sa dejú.

Stop Candida

Niektorí sa obávajú, že rýchly pohyb magnetického pólu by mohol spôsobovať problémy Globálnemu polohovaciemu systému (GPS), vojenským operáciám, dopravným lietadlám a ďalším navigačným systémom, ktoré sa spoliehajú na presné stanovenie polohy pólu.

Magnetické pole pre určenie svetových strán však využívajú aj sťahovavé zvieratá ako sú vtáky, motýle a veľryby.

Najnovšia správa z NOAAA, „Magnetický model sveta“ pre rok 2020, ukazuje, že pól rýchlo zrýchľuje smerom k Sibíri. Trajektória pólu sa však pravdepodobne zmení.

Nie je to prvý raz, čo sa tak deje – k putovaniu pólu dochádza podľa Národnej oceánickej a atmosferickej správy (NOAA) stále, už odvtedy, čo bol prvýkrát objavený Severný pól.

Vyjadrenia vedcov

Národné centrá NOAA pre informácie o životnom prostredí vysvetlili:

 „Od svojho formálneho objavenia v roku 1831 prešiel severný magnetický pól okolo 2 250 kilometrov (1 400 míľ). Toto putovanie bolo vo všeobecnosti dosť pomalé, čo vedcom umožňovalo pomerne ľahko zaznamenávať jeho polohu.“

Až do roku 2000 zaznamenával magnetický severný pól posun 9,9 kilometra za rok smerom k severnému Rusku.

Údaje za nasledujúce dve desaťročia však ukazujú, že sa priemerná rýchlosť náhle zvýšila na zhruba 54 kilometrov za rok rovnakým smerom, zatiaľ čo posledné merania v roku 2019 ukazujú jej mierny pokles na asi 50 kilometrov za rok.

Svetový magnetický model (WMM) sa domnieva, že sa tá priemerná rýchlosť v období rokov 2020 až 2025 spomalí na zhruba 40 kilometrov ročne.

 „WMM z roku 2020 predpovedá, že severný magnetický pól bude ďalej unášaný k Rusku, hoci mierne klesajúcou rýchlosťou – až na približne 40 km za rok, v porovnaní s priemernou rýchlosťou 55 km v uplynulých dvadsiatich rokoch.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Po prvýkrát v zaznamenávanej histórii pól dokonca prešiel Greenwichský poludník – myslenú čiaru, používanú pre stanovenie 0°zemepisnej dĺžky a určenie časových pásiem.

Odborník na geomagnetizmus Ciaran Beggan z Britského geologického prieskumu (BGS) pre Financial Timespovedal:

„Ten pohyb od deväťdesiatych rokov minulého storočia je oveľa rýchlejší, než kedykoľvek predtým za najmenej posledné štyri storočia. O zmenách v jadre, ktoré ho poháňajú, toho vlastne veľa nevieme.“

Magnetické pole zároveň slabne

Nový model tiež potvrdzuje, že magnetické pole Zeme slabne. Vedci hovoria, že keď to bude pokračovať, mohlo by sa pole úplne zrútiť a vymeniť sa polarita – zmeniac magnetický sever na juh a naopak – a dôsledky by boli pre planétu pochmúrne.

Skôr ale, ako začneme panikáriť, by sme si mali pripomenúť, že za uplynulých 20 miliónov rokov sa magnetické póly vymenili takmer 100-krát, pričom k poslednej zmene došlo zhruba pred 773 000 rokmi.

Začiatkom tohto roku si rýchly pohyb Severného pólu vyslúžil titulky v novinách, keď vedci zistili, že sa sever pohybuje tak rýchlo, že museli model magnetického poľa planéty aktualizovať oveľa skôr, ako čakali.

V tom čase priniesla webová stránka Mind Unleashed správu:

 „Posun je dôsledok procesov hlboko v centre planéty, kde tekutá časť vonkajšieho jadra pozostávajúca zo železa a niklu tečie ako voda, slúžiac tak magnetickému poľu Zeme ako vodič.

Existuje presvedčenie, že zmena toku tejto tekutiny je podobná vytváraniu prúdenia v atmosfére a vedie k zmenám magnetického poľa planéty.

… tieto zmeny sú všetky časťou a súčasťou prirodzeného správania Zeme a nie sú spôsobované ľudskou činnosťou. Skalné vzorky prezrádzajú, že magnetické pole Zeme je v neustálom pohybe milióny rokov.“

Geológ z University of Wisconsin-Madison a autor štúdie NOAA Brad Singer pre CNN povedal, že hoci by posuny pólu v dlhodobom meradle mohli viesť k dopadom na satelity, komunikáciu a navigáciu, na riešenie akejkoľvek veľkej nestability v magnetickom poli budú mať výskumníci čas pravdepodobne celé generácie.“

 „Oveľa dôležitejšie a dramatickejšie než zmena pólov je slabnutie geomagnetického poľa,“ povedal Dr. Nicolas Thouveny z Európskeho centra pre výskum a výučbu environmentálnych geovied (CEREGE) vo francúzskom Aix-en-Provence.

„Je veľmi dôležité porozumieť, či súčasné pole v nasledujúcom storočí zoslabne na nulu. Ak by sa tak stalo, budeme musieť sa na to veľmi dobre pripraviť.“

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: TheMindUnleashed.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ešte ani vedci nevedia presne kto nachyľuje magnetický pól zeme, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je na príčine Matovič, lebo všetko obracia naruby, tak aj svet sa podľa neho na kravskú riť obracia..

  2. To sa deje lebofico

Pridajte komentár

*