Ako si prírodne vyliečiť štítnu žľazu za 90 dní a zbaviť sa potreby užívania liekov? Viac info tu

Alergia na peľ či astma sa dá liečiť aj medom. Pozrite sa ako


alergie

Mnoho ľudí trpiacich na alergie verí, že lokálne produkovaný med dokáže výrazne zmierniť príznak peľových alergií a taktiež astmy.

Základná myšlienka je v tom, že počas zberu medu ako včely lietajú z jedného kvetu na druhý sa na ne nalepia peľové spóry, ktoré sa potom stanú súčasťou medu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Predpokladá sa, že konzumácia takéhoto medu, hoci len jednej lyžičky denne, dokáže  prostredníctvom pravidelného vystavenia sa alergénom vybudovať proti nim imunitu a niekedy aj úplne alebo takmer vyliečiť.

Jedna z nových štúdii hodnotila efekt používania predsezónneho brezového medu a bežného medu na výskyt príznakov alergií a užívaných liekov počas brezovej peľovej sezónny.

Štúdia hodnotila 44 pacientov s alergiou na brezový peľ, ktorý medzi novembrom a marcom užívali buď brezový alebo obyčajný med.

Kontrolná skupina obsahovala 17 pacientov, ktorí užívali len bežné protialergické lieky zamerané na kontrolu príznakov astmy a alergie.

Výsledky tejto štúdie boli, že pacienti užívajúci brezový med vykázali oproti kontrolnej štúdie nasledovné zlepšenia:

  • 60% zníženie príznakov alergie
  • 2x krát také množstvo bezpríznakových dní
  • 70% menej dní so závažnými symptómami
  • 50% zníženie používania antihistamínov

Ako med lieči alergiu a astmu

Samotná teória fungovania tejto metódy liečby je pomerne logická.

Hlavná myšlienka spočíva v tom, že lokálne produkovaný med obsahujúci peľové spóry miestnych rastlín pôsobí v podstate tým istým spôsobom ako prírodná vakcína.

Príjem malého množstva alergénu postupne v tele vybuduje prirodzenú imunitu proti tomuto alergénu.

Dôležité tu ale je to, aby bol med produkovaný lokálne, v opačnom prípade nemusí obsahovať peľové zložky tých rastlín, ktoré sa v danej lokalite nachádzajú.

Bežné odporúčanie je konzumácia jednej lyžičky medu niekoľko mesiacov pred začiatkom peľovej sezóny.

Dve dôležité varovania

Aj napriek odporúčaniam konzumovať v prípade peľových alergií med, netreba zabúdať na to, že med samotný je pre niekoho alergénom a môže vyvolať vážne alergické reakcie, vrátane anafylaktického šoku.

Takže v prípade, že sa u vás v minulosti vyskytla alergická reakcia na med, tak ho užívať nesmiete.

Ak sa rozhodnete pre túto terapiu, potom pre istotu zo začiatku treba užívať len veľmi malé množstvo medu a dávky zvýšiť až keď sa preukáže, že ho dobre znášate.

Ďalším dôležitým faktom, na ktorý netreba zabúdať je to, že med má vysoký obsah fruktózy, bežne 70 až 80%. V prípade predispozície odolnosti voči inzulínu by vyššie dávky fruktózy mohli rozhádzať váš systém.

Každá čajová lyžička medu obsahuje približne 4 gramy fruktózy. Odporúča sa udržať jej príjem pod hranicou 25 gramov na deň.

To platí predovšetkým pre ľudí s výskytom vysokej hladiny inzulínu v krvi, typickej predovšetkým pri obezite, vysokom krvnom tlaku, vysokej hladine cholesterolu a cukrovke.

Vitamín D ako najdôležitejší prvok liečby astmy a alergií

Aj napriek odporúčaniu určite vyskúšať lokálne produkovaný med ako spôsob liečby peľových alergií, netreba zabúdať na jeden z najdôležitejších faktorov životného štýlu ovplyvňujúcich toto ochorenie. Jedná sa o dostatok vitamínu D.

Prírodná liečba osteoartritídy

Posledné výskumy dokonca ukazujú, že nedostatok vitamínu D môže byť primárnou príčinou vývoja astmy.

Pre mnoho ľudí to môže znamenať to, že zbytočne trpia astmou, keďže nedostatok vitamínu D sa dá veľmi jednoducho odstrániť.

Je potrebné tiež nezabúdať na to, že v prípade astmy bude človek potrebovať vyššie dávky vitamínu D ako bežne odporúčané (200 až 600 jednotiek na deň). Pri astme sú potrebné dávky 50 až 70 ng/ml.

Ideálne je ich získať prostredníctvom bezpečného vystavenia sa slnečnému žiareniu.

Rovnako netreba zabúdať na to, že používanie opaľovacích krémov blokuje UV lúče ktoré sú potrebné na to, aby koža dokázala vitamín D vyprodukovať.

Taktiež je možné doplňovať tento vitamín ústnou formou pomocou doplnkov, konkrétne vitamínom D3.

Ďalšie bezpečné a efektívne stratégie pre liečenie astmy

Aj napriek tomu, že astma je závažná choroba, jej liečenie nie je vôbec komplikovanou záležitosťou.

Optimizácia úrovne vitamínu D je prvým krokom, no sú tu aj ďalšie základné stratégie, ktoré vedia pomôcť odstrániť jej príčinu.

Medzi tieto stratégie patrí nasledovné:

1. Zvýšenie príjmu živočíšnych Omega 3 kyselín

Aj napriek presvedčeniu, že všetci ľudia potrebujú rastlinné omega 3 kyseliny, je tu jeden problém.

Ten býva v tom, že mnoho ľudí ma problém s metabolizmom rastlinnej ALA na mastné kyseliny vyššieho rádu ako sú DHA a EPA, ktoré sú zároveň silnými antioxidantmi.

DHA a EPA nájdete v najväčšom množstve v rybom oleji.

2. Zníženie príjmu Omega 6 kyselín

K zvýšenému príjmu Omega 3 kyselín je zároveň nutné obmedzenie príjmu Omega 6 kyselín, keďže tu ide o ich vzájomný pomer.

Pred 100 rokmi ľudia bežne ročne konzumovali len asi 1 kg Omega 6 kyselín, no dnes je tomu vďaka rastlinným olejom (repkový, slnečnicový a podobne) takmer 35 až 40 kg ročne.

Pri konzumácii spracovaných potravín sa pomer medzi Omega 3 a 6 kyselinami výrazne zmení, čo má potom za následok rôzne zápaly v tele vedúce napokon k astme.

3. Zvážte tzv. hypotézu hygieny

Ide o to, že súčasná posadnutosť hygienou, hlavne u detí spôsobuje, že tie neprichádzajú do styku s bežne sa vyskytujúcimi baktériami, vírusmi ale aj alergénami

To znemožňuje ich imunitnému systému sa správne vyvinúť a naučiť sa rozpoznávať tieto cudzorodé prvky.

4. Pravidelné cvičenie

Cvičenie je tiež kľúčové pretože napomáha regulácii úrovne inzulínu v krvi.

Taktiež zvyšuje citlivosť na inzulín, čo má za následok, že telo ho potrebuje vyrábať v menších dávkach.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Can Local Honey Cure Allergies

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Tomáš Blaškovič

    Zdravím Vás, mohli by ste mi prosím poslať štúdiu, z ktorej čerpáte? Myslím tú štúdiu, kde porovnávali podávanie brezového medu s podávaním iných druhov medu a liečiv proti alergiám. Zaujíma ma to, pretože breza je vetroopelivá, v kvetoch preto nemá nektáriá, ktoré by produkovali nektár ktorý by včely mohli zbierať…
    ďakujem

  2. Tomáš Blaškovič

    Zdravím, tak už netreba, vyhľadal som si to sám. Odkaz na abstrakt pôvodnej štúdie je tu :http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21196761 píše sa tam, že porovnávali účinky medu s pridaným peľom brezy a neupraveného medu a bežných liekov (This study assessed the effects of the preseasonal use of birch pollen honey (BPH; birch pollen added to honey) or regular honey (RH) on symptoms and medication during birch pollen season.) Nejednalo sa teda o brezový med, ale o med s umelo pridaným brezovým peľom. Okrem toho vám akosi vypadla zmienka o štúdii publikovanej v New York Times, ktorá porovnávala účinky prírodného med s filtrovaným medom a placebom a ktorá nepreukázala žiadny terapeutický efekt medu na peľové alergie v porovnaní s placebom alebo filtrovaným medom. Táto zmienka v pôvodnom článku, z ktorého ste čerpali, je. Nuž, čo dodať.

  3. Tomáš Blaškovič

    Opakujem, v tej štúdii nebol použitý lokálny med, ale med s umelo pridaným peľom brezy. Takže celý váš článok je hrubo zavádzajúci. Nemáte potrebu sa k tomu vôbec vyjadriť?

  4. Tomáš Blaškovič

    …a tu je link na abstrakt tej štúdie, ktorú ste taktne zamlčali. Tej, ktorá skutočne zisťovala vplyv medu z lokálnej produkcie na príznaky alergie. Táto štúdia nepotvrdila, že by konzumácia medu z lokálnej produkcie zdravotný stav alergikov zlepšovala.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11868925

  5. Sorry ale je to tu fakt blábol. Autor si vobec neuvedomuje ako funguje alergia. Pel ako vakcína??? Nadajte sa vysmiať, tu ide práve o to že imunitný systém reaguje na to čo nemá a nie aby sme ho naučili na to ešte lepšie zaútočiť tak ako sa to sleduje podavaním vakcín. Zmysel to má pri výrusoch kde ide o to aby pri nakazení ich zahubil a vypudil z tela. U pelov to je boj nekonečný lebo sme s nimi stále v styku,
    A tiež sa u alergie nedá vybudovať tolerancia ako napr. u alkoholu, cielené vystavovanie sa alergénom či už v spomínanom mede, injekčne u doktora, alebo pod jazyk kvapkaním funguje na inom princípe a keď mi bolo u doktora vysvetlené na akom nezdalo sa mi to úplne košér.
    Imunitný systém má ku každemu alergénu protilátku ktorú produkuje aj keď alergénu vystavený nieje. Takto sa može nahromadiť v tele a potom pri kontakte z alergénom ju masovo použije čo má za následok burlivúp alergickú reakciu.
    pri pravidelnom podávaní alergénu sa nenahromadia také množstvá protilátok kedže sú pravidelne vyčerpávané na umelo podávaný alergén a taká búrlivá reakcia potom nenastane. Má to mať aj ďalší význam a to, tákto hra na preťahovanú s imunitným systémou ho po čase´´presatne baviť´´ a on zníži produkciu antialergénov ale prišlo mi to tak, že sama doktorka tomu moc neveri keď mi to hovorila….

  6. Niecona tom bude pravdy. Moj manzel bol silny alergik. Od 5 tich rokov vysedaval u alergika a do 20 rokoch ho kazdy rok napachavali liekmi, vakcinami, a vsetkym moznym aby zmierili jeho silne alergie. Jeho imunuta bola taka slaba ze bol stale chory a mal caste zapaly mozgovych blan. Ked sme sa spoznali, mal 25 rokov a kazdy den bral lieky na alergiu, kvapky do nosa, nemohol dychat, proste des. Lenze ked mi zomrel otec, musel zacat kosit nasu velku zahradu. Zaciatky boli tazke, prvy rok obsolvoval vsetky kosenia travy a prace v zahrade s ruskom na ustach. Po 2 rokoch kontaktu s alergenom je bez liekoch, lekarov a bez alergii. 🙂

  7. Práve som narazila na tento článok. Mak už rok alergiu dopuju má liekmi kak astmu nádchadzajucu pol roka… Predsa alergologovia by nás mali liečiť a pomôcť nám nabrať imunitu späť aby bola silnejšia.. Ale namiesto toho má kŕmia liekmi… A pribúdajú nové alergie… Vraví sa ze KLIN SA KLINOM VYBÍJA tak alergia sa možno dá aspoň zmierniť sama sebou… Je to niečo ako jed a zároveň liek v jednom… Ja osobne nie som za lieky lebo organizmus ničia viac ako keď ho chránia… Príroda je niečo čo má viac možností a zdravie nám dokáže dodať viac ako umelo vytvorené lieky… Len každý musí nájsť vlastný spôsob lebo každý má iné bunky.. A podobne… Dala by som všetko.za to byť zdravá a nebáť sa ze ma niekde chytí alergia a ja sa idusim….

  8. Neviem, ale mne toto velmi pomohlo, moj sused je vcelar a odkedy od neho kupujem med, tak som uz dva roky bez liekov 🙂

  9. No opet trocha usmevu na mojej tvari.Ked niekto ide nieco tvrdit len aby bol zaujimavy.Moj nazor je taky.Pokial mate alergiu mate dve moznosti.Ta prva je Robte si co chcete.A ta druha je zacnite sa ucit.Zacnite sa naplno venovat co je telo ako funguje snazte sa pochopit rast buniek.Ucte sa o prirode ktora je nasim najvetsim liekom.No ak zvolite prvu moznost prezijete tento svoj zivot tak ako bolo vysie popisane doktory bolesti.a nekonciace problemy.Treba si uvedomit ze doktor tu nieje od toho aby vas liecil ale aby vam potlacil dvosledok choroby.On vas potrebuje aby ste prisli aj na buduce lebo vy ste jeho zivobitie.A koniec koncom on za to nemoze ze ste sa dostali tam kde ste kedze kona v zmysle zakonov kde to zacina uz ockovanim.Sice vas pomali zabija ale zakon je zakon ktory on musi dodrzat.Ovsem ak si zvolite druhu moznost,zacnete svoj zivot vnimat uplne inak zacnete objavovat nieco co vam nikto nikdy nepovedal.No koniec koncom dopadnete tak ze sice budete zdravy ale okolie sa bude na vas pozerat ako na niekoho s kym si nema co povedat no a otazka znie co si zvolite?Vlastne ego alebo vlastnu podtstatu.Ak si zvolite ego tak z druhej moznosti preskocite do prvej 🙂 ak si zvolite vlastnu cestu zivota cize svoju podstatu stratite vsetko okolo seba ale zostanete sami sebou zdravy a s vnutornym kludom.Prajem pekny den.

    • myslite, ze by mohol fungovat starodavny cinsky system, ze lekar je plateny za to, ze jeho pacient je zdravy a ak pacient ochorie, lekar peniaze nedostane, pokial ho nevylieci?

  10. včielka maja

    Najlepšie výsledky nie pri liečení,ale pri vyliečení alergií a astmy som dosiahla pomocou prípravkov MMS/CDS a myslím si ,že už nič od toho lepšie neexistuje.
    Vyskúšajte a určite tu potom napíšte.

    MMS/CDS vylieči alergiu a astmu stredného postihnutia do 15 dní a astmu s ťažším postihom za 21 dní.

    Med príznaky alergií pravda lieči,ale chorobu nevylieči a pri užívaní tej super presladenej dobroty (sacharóza-fruktóza) nám zároveň prekysľuje celé telo a v kyslom prostredí sa zas organizmus dobre nelieči a pri tom ešte nám z toľkého cukru hrozí cukrovka.

    Neporovnateľný a ďaleko lepší na vyliečenie alergií a astmy je včelí peľ a môžu ho papať i malé deti.

    Včelí peľ už nieje agresívny ako peľ z kvetov a stromov, včielky ho dômyselne spracujú na liečivý už neškodlivý produkt.

    Pri liečení malých deti včelím peľom začíname opatrne s maličkými dávkami a len postupne denné dávky včelieho peľu zvyšujeme až do odznenia choroby.

    Starší ten problém s neznášanlivosťou by nemali mať,ale lepšie ho tiež začať užívať s nižšími dennými dávkami a až potom brať max odporúčané denné dávky od včelárov.

    Čistý včelí peľ je stráviteľný len 60 % a kvôli jeho všakovakým chutiam z jeho množstva obsahujúcich minerálov a vitamínov ho preto deti nemajú radi.

    Aby sa dosiahla stráviteľnosť medu 98 % a tiež aby bol včelí peľ aj chutnejší,musíme mu pomôcť jednoduchou a účinnou fermentáciou,tak,že do peľu pridáme troška vody a rozmiešame ho na kašu a nakoniec pridáme len máličko medu,všetko znovu premiešame a fermentovaný peľ je na svete.
    Môžeme to pridať aj do menšieho množstva čaju.

    Obsah včelieho peľu:

    185 živín a 22 aminokyselín, tisíce rôznych enzýmov, hormónov, vitamínov a ďalších látok. Peľ obsahuje 35% proteínu, obrovské množstvo B komplexu, vitamíny A, C, D a E, K, minerálne látky (napr. draslík, horčík, vápnik, meď, železo, kremík, fosfor, síra, chlór, mangán), bielkoviny (napr. leucín, izoleucín, valín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán) ďalej 22 aminokyselín, organické kyseliny, terpentíny, nukleové kyseliny, regulátory rastu, esenciálne mastné kyseliny (napr. linolová, linolénová, arachidonová), sacharidy (napr. glukóza, fruktóza, dextrín, škrob, celulóza, ribóza, pentóza, kyselina glukurónová, kyselina pyrohroznová, pollenín), 27 minerálnych látok (napr. draslík, horčík, vápnik, meď, železo, kremík, fosfor, síra, chlór, mangán) a viac ako 100 enzýmov.

    Denné dávky včelieho peľu: 25 g cca 6 čajových lyžičiek denne a lepšie tie dávky užívať 2 krát denne po 12,5 g.

    Dávkovanie deti: Od 3-5 rokov: 6 g 1 až 2 čajové lyžičky denne, od 6 – 12 rokov: 8 g 2 čajové lyžičky denne.
    Tiež odporúčam rozdeliť dávkovanie na 2 krát denne.

Pridajte komentár

*