Znížite si za 28 dní vysoký krvný tlak prírodnou cestou, bez užívania škodlivých liekov na predpis a natrvalo! Zistiť viac

Sprisahanie voči kokosovému oleju


Sprisahanie proti nasýteným tukom - Dr. Jack Wolfson odpovedá na ignorujúci postoj a útok Americkej asociácie srdca (AHA) voči kokosovému oleju

Počas víkendu sa objavila správa, vďaka ktorej sa znovu rozhostila únavná, otrepaná a vedecky zastaraná vojna proti zdravým tukom.

Za touto správou stojí Americká asociácia srdca (skratka v angl. jazyku AHA), ktorá tvrdí, že kokosový olej je vraj nejakým spôsobom škodlivý pre zdravie srdca a ciev.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Nezabúdajme ale, že práve AHA je organizácia nevzdelaná a nekompetentná v oblasti výživy.

Bola to práve AHA, ktorá dlhé desaťročia tvrdila pacientom so srdcovými chorobami, že môžu konzumovať neobmedzene dlho a neobmedzené množstvo priemyselne spracovaného cukru a umelých sladidiel, ak neskonzumujú ani jediný gram tuku.

Práve AHA vyhlásila všetky tuky za nezdravé, vrátane „zdravých“ rastlinných tukov, ktoré nájdeme napríklad v avokádach, ľanových semienkach a v chia semienkach.

A teraz AHA znovu používa svoj starý trik a vyhlasuje vojnu kokosovému oleju. Dôvod je zrejmý – kokosový olej pomohol miliónom Američanov vyzdravieť a prestať užívať lieky. Lieky, ktoré vyrábajú tie isté spoločnosti, ktoré nalievajú milióny dolárov do spoločnosti AHA.

Keďže sa kokosový olej začína stále viac používať väčšinovou populáciou, robí to škrt cez rozpočet skorumpovaným spoločnostiam, ktoré profitujú z veľkého výskytu srdcových infarktov.

Tieto spoločnosti závisia od toho, aby ľudia ochoreli a zostali chorí práve z dôvodu konzumovania silno priemyselne spracovaných potravín, ktoré neobsahujú žiadne skutočné živiny.

Avšak úsilie o propagandu zo strany AHA sa dá ľahko prekuknúť. Dnes už nie je ľahké niekoho len tak oklamať.

Len ľudia, ktorí nemajú o výžive absolútne žiadnu predstavu, môžu uveriť niečomu, čo AHA (či presnejšie v tomto prípade AMA (Americká lekárska asociácia)) povie o výžive, zdraví či prevencii pred chorobami.

Akákoľvek organizácia, ktorú sponzoruje veľký farmaceutický priemysel nemôže byť, už zo svojej podstaty, ničím iným než združením prostitútok, ktoré budú presadzovať len záujmy farmaceutických firiem.

A lekári celostnej medicíny sa búria proti ignorujúcim a nebezpečným vyhláseniam zo strany AHA, ktorých účelom v skutočnosti nie je prevencia, ale prispievanie k šíreniu srdcových ochorení.

Okrem mojich slov Vám nižšie v článku prinášam exkluzívny výňatok z komentára Jacka Wolfsona. Jack Wolfson je členom Americkej univerzity kardiológie (FACC) vo Washingtone, lekárom osteopatie, autorom knihy The Paleo Cardiologist (Paleo kardiológ) a zakladateľom internetového blogu TheDrsWolfson.com.

Prečítajte si jeho vyjadrenie k nezmyselnému útoku organizácie AHA na kokosový olej…

Sprisahanie proti nasýteným tukom

autor Jack Wolfson, člen Americkej univerzity kardiológie, osteopat 

Počuli ste už, že podľa najnovšieho výskumu kokosový olej zvyšuje riziko vzniku srdcového infarktu? Nie? To je v poriadku, pretože to nie je pravda a podobný výskum ani nebol vykonaný.

Ale Americká asociácia srdca (AHA) vyhlasuje tento nezmysel už od 70. rokov. Podľa nej nasýtené tuky sú tým najväčším zlom, pokiaľ ide o srdcovocievne ochorenia.

A spravodajské médiá tento názor živia ešte viac, pretože média do veľkej miery finančne závisia od svojich inzerentov.

Môžeme za to viniť spravodajské média korporatívnej Ameriky aj s ich falošnými správami a informáciami. Sú to práve korporácie, kto riadi lobistické skupiny, akou je aj AHA.

Presne tak, ako som povedal. AHA je lobistická skupina. Každý rok zinkasuje takmer 1 miliardu dolárov za to, že presadzuje záujmy veľkého farmaceutického a poľnohospodárskeho priemyslu.

Malý predajca kokosového oleja a chovateľ dobytka chovaného na pastvinách nemajú za sebou žiaden lobizmus.

Stačilo už týchto politických a kapitalistických vyhlásení.

Čo sú nasýtené tuky?

Po prvé, chcem Vám presne vysvetliť čo sú to nasýtené tuky. To, čo máme na mysli, keď hovoríme o tuku, je v skutočnosti drobná zlúčenina, ktorú nazývame triacylglycerol.

Tri znamená 3. Takže 3 mastné kyseliny sú naviazané na reťazec glycerínu. Tieto mastné kyseliny môžu byť mono-nenasýtené, poly-nenasýtené alebo nasýtené.

Z nejakých dôvodov sú mono-nenasýtené a poly-nenasýtené mastné kyseliny považované za zdravé, no nasýtené tuky sú stále považované za nebezpečné.

Je to však ten istý nasýtený tuk, ktorý sa nachádza v prsných žľazách každej dojčiacej samice – u zvierat, ale aj u človeka.

A je to ten istý nasýtený tuk, ktorý sa nachádza vo vajciach. Je to živina, na ktorej vyrastajú všetky vtáky a plazy – skúste odchovať sliepky na ovsenej kaši.

A po druhé, človek jedol nasýtené tuky milióny rokov. Keďže človek bol lovec a zberač, počas celej svojej histórie jedol mäso a/alebo morské živočíchy a plody. Všetky zvieratá jedia mäso, morské živočíchy a plody a hmyz.

Kedy sa nasýtené tuky stali pre nás nebezpečné?

V polovici 20. storočia lekári začali skúmať koronárny povlak, ktorý našli v tepnách srdca. Tento povlak v sebe obsahoval cholesterol.

Cholesterol pochádza zo živočíšneho tuku. Preto, nejedzte mäso. Na „mieste činu bol teda pristihnutý“ cholesterol a odsúdili sme ho bez toho, že by sme ho najprv postavili pred riadny súd.

Vlastne, postavili sme ho pred súd, ktorý sa zakladal na zámerne pozbieraných a zmanipulovaných údajoch ojedinelých prípadov.

Prírodná liečba osteoartritídy

Za tým stojí Dr. Ancil Keys. Korporatívna Amerika sa touto pavedou obhajuje a vnucuje nám cukor, umelé sladidlá a prísady a haldy obilnín.

A takto zdravie Američanov veľmi utrpelo.

Chcete viac vedeckých dôkazov? Sú teda nasýtené tuky pre nás zlé?

V roku 2010 bol v Americkom žurnále výživovej medicíny (American Journal of Clinical Nutrition) zverejnený výskum. Uvedený žurnál je najväčším svetovým žurnálom v oblasti výživy.

Výskumu sa zúčastnilo 500 000 osôb, u ktorých sa skúmal vplyv nasýtených tukov na ich zdravie. Záver výskumu: nasýtené tuky nemajú žiadnu súvislosť s koronárnymi ochoreniami srdca. (1)

Rýchlo sa presuňme do roku 2016. Ten istý žurnál, ešte viac dôkazov… Ukázalo sa, že nasýtené tuky v skutočnosti ZNIŽUJÚ riziko vzniku chorôb srdca. (2)

V roku 2015 Americký žurnál výživovej medicíny síce uviedol, že nasýtené tuky MAJÚ súvislosť so srdcovými chorobami, no nie pokiaľ tuk pochádza z rýb, mliečnych výrobkov a z rastlín. Nasýtené tuky, ktoré pochádzajú z týchto zdrojov nie sú problémom. (3)

A toto povedali autori výskumu o výsledkoch výskumu:

„Musíme len potvrdiť, že pri pozorovaných príčinách koronárnych ochorení veľkú rolu zrejme zohrávajú iné prísady a zložky potravy, ktorá obsahuje aj nasýtené tuky.

Tieto prísady sú napríklad rafinované cukry v pečive a soľ v spracovaných potravinách.“ Povedané stručne, na vine sú ostatné „odpady“ v strave, a nie nasýtené tuky.

Ešte jedno vedľajšie zistenie výskumu z roku 2015 – čím viac tuku konzumujeme, tým je u nás nižšie riziko vzniku srdcového infarktu a úmrtia. Len toľko pre vyznávačov nízkeho obsahu tuku v strave.

A čo cholesterol?

Podľa nedávneho vyjadrenia AHA nasýtené tuky zvyšujú hladinu LDL cholesterolu. AHA ďalej ešte tvrdí, že LDL cholesterol spôsobuje upchávanie ciev.

To však NIE JE pravda. Nie je dokázané, že by LDL cholesterol upchával cievy a spôsoboval srdcové choroby. Vo vyjadreniach AHA jasne cítiť vplyv veľkého farmaceutického priemyslu.

Prečo potom by všetky živočíchy produkovali LDL cholesterol? Na to, aby ním spôsobovali srdcové infarkty? To je absurdné. LDL cholesterol plní mnoho úloh, no mnohé z nich zatiaľ veda ešte nie je schopná vysvetliť.

LDL cholesterol napríklad transportuje živiny do celého organizmu, pôsobí protizápalovo, má antioxidačné účinky a posilňuje imunitný systém organizmu.

To, že LDL cholesterol posilňuje imunitný systém, je práveže potvrdené faktom, že LDL cholesterol sa nachádza v povlaku v tepnách.

Koronárne ochorenia sú prejavom autoimunity. Kardiológovia, prejdite už konečne na nový spôsob myslenia.

Pokiaľ ešte ide o LDL cholesterol, záleží od veľkosti. Malé, tuhé čiastočky, pokiaľ je ich hladina v krvi príliš vysoká, majú súvislosť so zvýšeným rizikom vzniku srdcových ochorení.

V predošlých výskumoch sa zatiaľ vždy merala len celková hladina LDL cholesterolu. Lenže takto získaný údaj je irelevantný. Na čom naozaj záleží je však pomer LDL a HDL cholesterolu.

Čím viac je častíc HDL cholesterolu v pomere k LDL cholesterolu, tým lepšie. Toto je jednoducho fakt, ktorý je dokázaný a nemenný.

Je smutné, že priemerný kardiológ si od predajcov liekov nezobral žiadne ponaučenie.

Moja skúsenosť

Keď moji pacienti nahradia škrobové cukry a sladidlá tukom, začnú sa cítiť výborne, vyzerajú výborne a aj výsledky ich testov sú výborné.

Hladina častíc LDL cholesterolu sa zníži, hladina častíc HDL cholesterolu sa zvýši. Zápaly začnú ustupovať. Zlepší sa hladina krvného cukru. Pacienti sa zbavia nadváhy a cítia sa skvelo.

Záver

Koľkokrát budeme ešte počuť ten istý otrepaný príbeh? Kedy prestane AHA strkať hlavu do piesku? Zrejme nikdy.

Koniec koncov, AHA ale aj Americká asociácia diabetikov a iné spoločnosti pôsobiace v oblasti chorôb sa priživujú na existencií chorôb.

Nakoniec, Vy sami rozhodujete o tom, ktorá strava je pre Vás tá správna. Je to strava našich predkov, ktorí na nej prežili milióny rokov alebo to bude strava na základe odporúčaní nejakej organizácie, ktorá je platená veľkým poľnohospodárskym a farmaceutickým priemyslom?

Do Vašej pozornosti odporúčam moju knihu The Paleo Cardiologist, The Natural Way to Heart Health (Paleo kardiológ – prirodzená cesta k zdraviu srdca).

Autorom článku je Mike Adams

Zdroje

1. http://ajcn.nutrition.org/content/91/3/535

2. http://ajcn.nutrition.org/content/early/2016/01/20/ajcn.115.122671

3. http://ajcn.nutrition.org/content/102/6/1563.long

O autorovi

Mike Adams (známy tiež ako „Správca zdravia“) je jedným z najlepšie predávaných autorov (jeho kniha Food Forensics (Forénzna strava) je číslom 1 v predajnosti kníh z oblasti vedy na Amazon.com).

Pôsobí ako vedec v oblasti životného prostredia, je držiteľom patentu za vynález odstraňovania rádioaktívneho izotopu cézia, je viacnásobným držiteľom ocenenia za mimoriadnu žurnalistickú činnosť, vydavateľ vedeckých štúdií a vplyvný komentátor na rôzne témy, od vedy a medicíny až po kultúru a politiku.

Na uvedených webových adresách nájdete jeho videá, rozhovory, články a vedecké projekty: http://healthrangerreport.com/, http://share.naturalnews.com/, https://gab.ai/healthranger, http://foodforensics.com/.  

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Špekulant

    predošlých výskumoch sa zatiaľ vždy merala len celková hladina LDL cholesterolu. Lenže takto získaný údaj je irelevantný. Na čom naozaj záleží je však pomer LDL a HDL cholesterolu.
    Opravte … celková hladina cholesterolu… -treba vyškrtnúť LDL

  2. Nasytene tuky poskodzuju srdce ? Predpokladam, ze toto zistili uz velmi davno, ked kokosovy tuk este nebol bezy obchodny artikel. Tyka sa to teda zivocisneho, masoveho tuku, ktory byval bezne konzumovany. A dava to zmysel – kto nema srdce, ked zabija citiaceho, braniaceho sa tvora, aby ho skonzumoval, tomu sa to na tom jeho srdci aj „odrazi“. Kokosove vyskumy su mnohopocetne a velmi priaznive k zdraviu. Tuto pravdu raz priznaju vsetci „vedci“. Dufajme, ze bude este cas.

  3. Ked uz sme pri tych tukoch…
    …. Maslo obsahuje obrovske mnozstvo transmastnych kyselin. Podla jednej starej vedec.studie : 20%. Mlieko ich ma 5%.
    Co je to oproti 0,1% v margarinoch ??? Komedia, ci skor tragedia….

  4. Skoda, ze ste neuverejnili aj moj komentar k suvislosti nasytenych tukov v mase so srdcovymi ochoreniami.
    Viac tu nemusim chodit komentovat, na vsetko dolezite som dostatocne upozornila. Uz nemozete povedat, ze neviete, co cinite. 🙂
    Prajem vam vela stastia. Budete ho potrebovat.

Pridajte komentár

*