Štúdia Natural News ukazuje, že mať trochu „nezdravého tuku v kufri“ je dobrá a zdraviu prospešná vec.
Podľa vedcov z Oxfordskej univerzity a Nemocnice Churchill vo Veľkej Británii, väčšie pozadie nielenže zlepšuje zdravotný stav, ale viaže sa tiež na zvýšenú inteligenciu a nižšie riziko chronických ochorení.
Odborníci hovoria, že uložený tuk je dôležitý a ak budete mať nejaký tuk, najlepšie je ho mať od pása nižšie, pretože slúži ako ochrana pred srdcovými ochoreniami, cukrovkou a obezitou.
„Je to ochranná úloha dolnej časti tela, t. j. mať tuk na stehnách a zadku.
Ochranné vlastnosti telesného tuku v dolnej časti tela boli potvrdené v mnohých štúdiách uskutočnených u pacientov so širokou škálou veku, BMI a typov ochorení.“ napísali vedci v časopise Obezita (Journal of Obesity).
Tvar jablka verzus tvar hrušky
Porovnaním tvaru vášho tela s ovocím vám môže pomôcť určiť, či ste na správnej ceste.
Vedci hovoria, že pokiaľ máte hruškovitý tvar tela, máte pravdepodobne dobrú polohu. Pokiaľ je vaše telo v tvare jablka, pravdepodobne budete chcieť prejsť na zdravší životný štýl.
Ľudia s brušným tukom majú väčšie problémy s obezitou než tí, ktorí majú extra kilá na svojich bokoch, stehnách a zadku.
„Existuje veľa dôkazov o tom, že uloženie tuku nie je rovnaké v jednotlivých častiach tela.“ povedal Dr. Robert Kushner, profesor medicíny špecializujúci sa na obezitu v Nemocnici Northwestern Memorial Hospital v Chicago.
Kusner tiež vysvetľuje, že brušný tuk je „metabolicky aktívny“, čo znamená, že má väčší vplyv na mozog a celé telo v porovnaní s obsahom tuku uloženým v dolnej časti tela.
Tento tuk vedie k vyššej stabilite a vyvoláva menej cytokínov alebo bielkovín spojených s inzulínovou rezistenciou a nábehom na cukrovku.
Dodáva, že existuje celý rad týchto hormonálnych markerov, ktoré sa prednostne uvoľňujú z oblasti brucha.
Regulácia telesnej hmotnosti v mozgu
„Ďalším faktorom vplývajúcim na ukladanie teleného tuku je leptín. Hladiny leptínu, ktorý je zásadný pre reguláciu chuti do jedla, súvisia s väčším pozadím.
Mozog obéznych ľudí celkom prestane reagovať na tento hormón, čo spôsobuje rezistenciu leptínu, ktorá je podobná s inzulínovou rezistenciou.“ uvádzajú v novinách Elite Daily
„Mať veľký zadok tiež v tele zvyšuje hladiny leptínu, hormónu, ktorý je zodpovedný za reguláciu hmotnosti a hladiny adiponektínu, hormónu tukového tkaniva s protizápalovými, cievno-ochrannými a antidiabetickými vlastnosťami.
Tukové tkanivo v zadku zachytáva škodlivé mastné častice a predchádza kardiovaskulárnym ochoreniam.“
Veľký zadok sa rovná veľkému mozgu
Zachovanie si väčšieho pozadia si vyžaduje značné množstvo omega 3 mastných kyselín, ktoré preukázateľne podporujú funkciu mozgu, pamäť a kognitívne schopnosti.
Výskum tiež ukazuje, že deti narodené ženám so širšími bokmi sú inteligentnejšie v porovnaní s chudšími a menej zaoblenými matkami.
Spracoval: Badatel.net, Zdroj: naturalnews.com
Súvisiace články
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Různé části našeho těla, jejich tvar, případné poškození je především otázkou způsobu myšlení, života té či oné osoby, které navíc podobnou poměrnou část genofondu předali jejich předci svým způsobem myšlení.
Samozřejmě je zbytečné na toto téma diskutovat s lidmi, kteří mají zakořeněné své poznatky, způsoby života, přijímání informací (ty mimochodem závažným způsobem ovlivňují naše orgány – jako je žlučník, játra, karpální tunely, lokty atd.
Co se týká oněch genetických anomálií, nelze paušalizovat tak, jak činí vždy vědečtí pracovníci v daném okamžiku protlačení skrze momentální lobing.
Asijské žena na základě tisíciletého způsobu života, skromnosti, pracovitosti maá pánev úzké, konzumace rýže pak napomohla k výškovému růstu…
Současná západní kultura svým myšlenkovým vývojem, změnou myšlení – pohrdání fyzickou prací, dosažení existenčních jistot za každou cenu, změnou stravovacích návyků dosahuje Venušiny pánve, pomerančové kůry již v raném věku na nohou, zadnice se pak zvětšuje způsobem nejen vlastní fyzické neaktivity, ale především jejich mozek dostává nepřetržitý proud informací, které směřují k vlastnímu zajištění a jistotě. Proto „uvelebený“ zadek na židli, postavení nohou je symbolem snah po životních jistotách…
Tak lze specifikovat kolena, stehna, bolesti v jednotlivých částech páteře, migrény, šedou pokožku atd.
Pro ty, kteří chtějí něco pro sebe a de facto pro společnost vykonat, si dovoluji kromě výzvy ke studiu, zásadním způsobem změnit myšlení.
S předchozím názorem lze 100% souhlasit.
Sorry, ale toto sú drísty… Mnohí ľudia, ktorých matka bola prípadne aj je chudá ako prútik majú nadpriemernú inteligenciu…