Ako praktizujúcu reflexologičku ma neustále udivuje, aký pozitívny vplyv na ľudí dokáže mať reflexológia. Dokáže odstraňovať energetické bloky i potláčané emócie a podporovať hĺbkovú relaxáciu.
V tomto článku nájdete tri užitočné body, s ktorými môžete radostne pracovať doma. Kto nemá rád hladenie po nohe?
Hoci reflexológovia používajú konkrétne metódy aplikácie tlaku, prospešný môže byť akýkoľvek typ masáže či aplikácie tlaku.
Vyskúšajte ju teda na sebe, na členovi svojej rodiny alebo priateľoch – nalaďte sa na to, čo zaberá a čo vám robí dobre. Môžete tak mimovoľne pracovať s telom a pomôcť mu dostať sa znovu do rovnováhy. Užite si to!
Tri užitočné body pre masáž
Rozhodla som sa vybrať tri reflexné body, ktoré sa dajú ľahko nájsť a s ktorými môžete pracovať doma. Práca s týmito bodmi má potenciál hĺbkového uvoľnenia a zmeny.
Týmito troma bodmi sú hypofýza, nadľadvinky a solárny plexus.
Hypofýza: Hypofýza, alebo tiež podmozgová žľaza, je žľaza s vnútornou sekréciou, ktorá ovláda takmer všetky ostatné žľazy v našom tele.
Jej bod sa nachádza na vnútornej strane palca na nohe (ako je znázornené na obrázku) a je často citlivý.
Masírovanie bodu hypofýzy prispieva k chemickej a hormonálnej rovnováhe v celom tele a obzvlášť užitočné môže byť pri príznakoch predmenštruačného syndrómu.
Nadľadvinky: Náš súčasný životný štýl a vysoká hladina stresu vytvára nesmierny tlak na naše nadľadvinky, čo môže viesť k ich vyčerpaniu.
Skoro u všetkých, s ktorými pracujem, je bod nadľadviniek citlivý a dá sa preto ľahko nájsť. Jeho poloha sa u jednotlivých ľudí trochu líši, nachádza sa niekde na hornom oblúku chodidla v blízkosti jeho vnútornej hrany (pozri obrázok nižšie).
Prehmatávajte ho, dokým neucítite jemnú hrčku či priehlbinu, alebo kým nepocítite určitú citlivosť. Tento bod si môžete krúživým pohybom šúchať palcom či prstom, alebo vyvíjať jemný tlak na miesto, ktoré je citlivejšie.
Práca s bodom nadľadviniek pomáha zmierňovať úzkosť a nervové napätie. Ja v okolí tohto bodu rada masírujem klenbu chodidla – je to hotové blaho!
Solárny plexus: Pracovať s týmto bodom je veľmi prospešné, hoci sa zdá byť dosť chúlostivý. Nachádza sa na dolnej časti bruška chodidla.
Už veľmi jemné uchopenie tohto bodu môže byť nesmierne uvoľňujúce. Tlak môže byť úplne jemný a ja ho odporúčam začleniť na koniec reflexologického sedenia. Pomáha uvoľniť nervové napätie a prispieva k hĺbkovej relaxácii.
Experimentujte teda a užívajte si to. Reflexológia môže mať dosť silné účinky, postupujte preto spočiatku jemne a všímajte si svoje reakcie.
Zostaňte na ne naladení a robte to, čo vám je príjemné. Dá sa to robiť aj na rukách.
Keďže reflexológia dokáže prispievať k detoxikácii a čisteniu, odporúča sa piť po liečení veľa vody, vyhýbať sa alkoholu, kofeínu a pikantnému jedlu. V prípade akýkoľvek otázok sa ma neváhajte opýtať.
Nech Boh žehná vám a vašim chodidlám.
Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- 6 zázračných bodov na uchu, ktorými vyliečite všetko, od stuhnutého chrbta až po problémy s dutinami
- Tajný recept starkej, ktorá za celý život zubára nepotrebovala
- Stlačte vášmu bábätku tieto body na nohách pre utíšenie bolesti a lepší spánok
- 5 najrafinovanejších „liečebných“ metód pre zhoršenie covidu, mučenie a zabíjanie
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Zaujímavé.
Prosím o přesný popis umístění bodů. Není jasné zda jsou na horní, nebo spodní části chodidla a z obrázku to také nevyplývá. Nehty na obrázcích jsou také vyobrazeny nevýrazně, tak není zřejmé o kterou stranu chodidla se jedná. Děkuji.
Keď už, tak ide o nadobličky, nie nadľadvinky. Veľmi stručný článok. Zobrazenie bodov nadobličiek a hypofýzy je dosť nepresné. Pri písaní o reflexológii je treba vychádzať z overených zdrojov, napr. H. Marquardtová, J. Janča, J. a B. Patakyovi, M. Příhodová …