Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

Táto obľúbená ryba je pre vás veľmi škodlivá. Nekupujte ju


Táto obľúbená ryba je pre vás veľmi škodlivá. Nekupujte ju

V slovenských obchodoch je pomerne rozšírená jedna ryba, ktorú mnohí dobre poznajú, radi si ju pripravujú, no nevedia ako veľmi je škodlivá.

Do Európy sa dováža prevažne z ázijských krajín. Hoci na hraniciach prejde potravinovou kontrolou, má v sebe látky, ktoré sú pre zdravie človeka nadmieru nebezpečné.

Liečba osteoporózy

O tom, aká ryba to je a prečo by ste sa jej konzumácii mali vyhýbať, sa viac dozviete v našom dnešnom článku.

Pravda o rybe Basa (pangasius)

Ryba Basa sa predáva na Slovensku aj ostatných krajinách Európy najčastejšie vo forme mrazených filé za veľmi nízku, preto je taká populárna.

Túto rybu chovajú v okolí rieky Mekong vo Vietname. Podľa štatistík sa však jedná o jednu z najviac znečistených riek na svete.

Zvyčajne sa chová doslova v nádržiach odpadových vôd, ktoré obsahujú vysoké množstvo toxických látok a baktérií. Tie potom samozrejme prenikajú aj do orgánov a mäsa rýb.

Mäso basy je plné ťažkých kovov, chlóru, izomérov, hexachlórbenzénu a ďalších škodlivých látok.

USA zakázali jej dovoz kvôli jej vysokému obsahu kontaminovaných látok v mäse a tiež kvôli podozreniu, že obsahuje antibiotiká.

Čo zlé obsahuje ryba Basa

Táto ryba je veľmi nezdravá nielen kvôli prostrediu, v akom žije ale aj preto, že sa vykrmuje odpadovým materiálom, ktorý môže vážne poškodiť vaše zdravie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

V prírode ryby dospievajú 4 krát pomalšie. Umelo chovaná Basa predávaná, ktorú predávajú v našich obchodoch, je naliata antibiotikami a hormónmi podporujúcimi jej rýchly rast.

Jej mäso obsahuje hormóny, ktoré urýchľujú rast a rozmnožovanie ryby. Tieto hormóny potom môžu narúšať aj hormonálnu rovnováhu u človeka.

Veľké obchodné spoločnosti, ktoré ju predávajú, nemajú žiaden ohľad na ľudské zdravie.

Ryba Basa sa predáva za veľmi nízku cenu, ktorá priťahuje supermarkety a ich zákazníkov, aby ju kúpili a to bez toho, aby vedeli o nízkej kvalite jej mäsa.

Neobsahuje takmer žiadne zdravé výživné látky ako sú omega 3 mastné kyseliny a ani iné dôležité živiny, ktoré sa bežne vyskytujú v rybách žijúcich v prírode.

Záver

Ak ste doteraz konzumovali túto rybu v domnení, že robíte niečo pre svoje zdravie, potom vám musíme sklamať. Svojmu zdraviu ste skôr ubližovali.

Odporúčame vám preto sa tejto rybe zďaleka vyhýbať.

Skontrolujte tiež, či túto rybu nekupujú školské jedálne pre vaše deti. Tie sú často tlačené nakupovať lacno, no lacné zvyčajne neznamená aj zdravé.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: womandailytips.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ako je mozne, ze Statna veterinarna a potraviniva sprava SR, ktora je financovana z dani obcanov a ma teda chranit ich zaujmy/ZDRAVIE, nekona???!!!!!!! A dovoli dovoz tejto ryby???!!!!!!

    • skvelá otázka… nás „varujú“ ale aby sa s tým robilo čosi, tam kde sa to dá riešiť…tam ticho? typické pre Slovensko. Načo ju vozíme? načo ju predávame?

    • terezkaterka

      mhh Toto dovoľuje ten systém, ktorý tu na Slovensku aj my teraz máme. Nikomu nejde o dobro a zdravie občanov. Všetkým ide len o zisky.

  2. a kurcata su z USA

  3. Elena Kruzlikova

    je to velmi smutne ,ze dnes uz vlastne asi ani niesu zdrave ryby. ved aj Salmony a ine sa pestuju v umepych chovoch na farmach a su denne krmene antibiotikami.

  4. Treba kupovat doma ulovene ryby, najlepsie od rybara, ktoreho aspon z videnia poznate.. Radsej si dat raz za cas stuku, zubaca, alebo pstruha, hoci aj drahsie kupeneho, ale viem, ze vcera ta ryba este plavala v slovenskej rieke, takze je maximalne cerstva a naozaj zdrava. Nasi dedovia jedli maso 1-2 do tyzdna.. a nasa generacia, ktora sa prepchava masom doslova den co den trpi na take choroby co za cias nasich dedov mal mozno 1 clovek v dedine, ci v okrese.

  5. A kurcata ktore jeme nemaju hormony a antibiotika na urychlenie rastu a na to aby ich to nezabilo?

  6. terezkaterka

    Kurence, ktoré narastú do predajnej veľkosti za šesť týždňov sú určite zdravé. Nie, že by som tú rybu obhajoval, ale dnes všetko, čo konzumujeme je nezdravé. Jedno viac, druhé menej. Jesť musíme a nedokážeme si všetci dopestovať trocha zdravšiu potravu. Žiaľ je to tak.

    • Kurence musite mat priam od farmara, ktoreho poznate. Te z obchodu pochadzaju z „tovarni“ a su krmene stejne akpo spominani pangasiusi???

  7. Oslovil som v tejto otázke priamo veterinárnu správu. Podľa odpovede od nich sú ryby dodávané na slovenský trh pravidelne kontrolované. Právo dovážať na Slovensko pangasiusy majú len tri ázijské spoločnosti, tieto totiž spĺňajú hygienické a zdravotné kritériá a európske a slovenské normy. Rýb dodávaných na Slovensko sa nemusíme báť.

    • Ale,panko, aj tych ryb sa bat musite. Ten statny urad iba zaujima, ci niesu ryby shnile, plesnive, nie sposob, ktorym boli „vyrobene“… To je podpobne ako margariny , ti su vsetki tiez doporucane tym istym uradom, ale nik neskuma, ci su karciogenne, alebo zdrave. Hoci kazfy vie, ze sa vyrabaju zo “ zdravych rastlinnych olejov“, no technologiou, ktora zo zdtravyvych olejov robi jadovate jedlo???

  8. Michal Straka

    To isté platí aj o lososoch odchovanych v Nórsku a za aké zdravé mäso to považujeme…

Pridajte komentár

*