Ako zlepšiť svoj zrak a obnoviť ostré videnie bez laserovej operácie? Viac info tu

Táto tráva odpudzuje komáre aj keď iné repelenty zlyhávajú


citrónová tráva

Sezóna komárov sa nezadržateľne blíži. Posledné roky je ich výskyt v niektorých, prevažne južných oblastiach Slovenska, nadmieru vysoký.

Stačí pár dní dažďov s následným miernym oteplením a húfy komárov sú na svete.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Čo by ste povedali na prírodný repelent, namiesto zastaraných a smradľavých chemikálií, s ktorým komáre spoľahlivo odpudíte?

Čo tak použiť citrónovú trávu?

Nie, táto rastlinka nemá nič spoločné s citrónmi. Len sa tak volá. Ide o bylinu pôvodom z Ázie a môže dorastať až do výšky dvoch metrov.

Dnes sa už dá bežne kúpiť aj na Slovensku.

Podľa našich informácií ju mávajú čerstvú v supermarketoch Jednota/Terno a Fresh.

Môžu ju mať samozrejme aj v iných väčších obchodoch a pravdepodobne ju predávajú aj mnohé obchody so zdravou alebo exotickou kuchyňou.

Ako použiť citrónovú trávu na výrobu repelentu

Citrónová tráva má veľmi výraznú vôňu, ktorá komáre odpudzuje. Stačí ju rozmiestniť v rôznych častiach vášho bytu, domu, prípadne záhrady.

Pre spoľahlivejšiu ochranu si môžete dokonca jej steblá obtočiť okolo prstov, rúk alebo nôh, prípadne jej šťavou potrieť pokožku na rôznych častiach tela.

Zbohom vysoký krvný tlak

Šťavu z citrónovej trávy ocenia prevažne ľudia alergickí na chemické repelenty, ktoré často spôsobujú vyrážky, opuchy, svrbenie kože či podráždenie očí.

No a samozrejme, najväčší prínos z nej budú mať zrejme deti, ktoré sú obzvlášť citlivé na rôzne chemikálie.

Citrónová tráva totiž nemá žiadne nežiaduce účinky a k tomu ešte aj veľmi pekne vonia.

Čo robiť, ak nejaké komáre predsa len poštípu?

Štípance komárov dokážu byť poriadne nepríjemné. Neraz sú sprevádzané opuchmi, nepríjemným svrbením a niekedy dokonca aj bolesťou.

K silným reakciám dochádza čoraz častejšie aj kvôli posunu klimatických pásiem v rámci globálneho otepľovania, kedy sa k nám presúvajú exotické druhy komárov. Na tie mnohí ľudia reagujú citlivejšie.

Kým pred pár rokmi stačilo vyčkať a štípance za krátky čas samé zmizli, dnes sa zvyšuje potreba používania podporných prípravkov.

Z domácich receptov sa na potieranie štípancov osvedčili čerstvá citrónová šťava, jablčný i bežný ocot, klasický tekutý púder (ako sa kedysi používal na kiahne) alebo šťavy z cibule, aloe či zemiaku.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zijem v Thajsku a tu sa dost pouzivaju a predavaju prirodne bio repelenty z citronovej travy. Musim vsak povedat ze ucinkuju minimalne, teda trocha aj funguju ale len chvilu. Maju vyraznu citronovu vonu ktora po cca 10 min vyprsi a prestane komare odpudzovat 🙁 takze nic moc. S cerstvou citronovou travou nemam skusenosti, mozem vyskusat. Avsak tie dymive vonne tycinky su tiez ucinne na vypudenie komarov z domu, tu su dost popularne 🙂 myslim ze celkovo vsetko s vyraznou vonou ich odpudzuje.
    Ak niekomu pomoze ta citronova trava dajte vediet 🙂

  2. No ja sa len striekam repelentmi, najnovšie repelentom swiss protector, bo na mňa komáre sadajú ako šialené a nič prírodné ich odpudiť nechce 🙁

  3. sáčok rozmarínu sa zaleje jedným litrom prevarenej vody, nechá sa vylúhovať do vychladnutia, potom sa scedí, naplní do fliaš s rozprašovačom. je to dobré na postriekanie, ľudí, či domáceho zvieratka……

Pridajte komentár

*