Vyliečte prírodnou cestou bez antibiotík chronickú kvasinkovú infekciu (candidu), ktorá spôsobuje únavu, depresie, ekzémy, migrénu a nadváhu. Zistiť viac

Táto webová stránka odhaľuje koľko a koho uplácajú farmaceutické firmy


Webová stránka, ktorá odhaľuje, koľko platia farmaceutické firmy vášmu lekárovi

V roku 2014 Harvardova univerzita uviedla, že lieky na predpis sú 4. najčastejšou príčinou úmrtí. Západná kultúra farmaceutický priemysel prakticky uctieva a často si ani neuvedomuje, koľko je v ňom problémov.

Vedeli ste napríklad, že u nových liekov na predpis je až 20% šanca spôsobenia závažných reakcií, a to aj keď boli schválené?

Liečba osteoporózy

V skutočnosti je ročne len v USA hospitalizovaných približne 1,9 milióna ľudí kvôli správne predpísanému lieku (nepočítajúc predávkovania, svojvoľné užívanie či chybne predpísané lieky).

Každý rok tam zomiera na lieky, ktoré im boli predpísané, 128 000 ľudí. Na Slovensko pripadá zhruba 2400 ľudí ročne.

Prečo sa to stále deje? Skutočnosť je taká, že liekové spoločnosti zarábajú na predaji liekov na predpis veľa peňazí a dokonca platia lekárov, aby to robili pre ne.

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad týmto priemyslom a motívmi vášho lekára, máme pre vás dobrú správu: Viete si zistiť, koľko peňazí dostávajú lekári za predpisovanie akéhokoľvek lieku.

Navyše si viete vyhľadať aj názov každej spoločnosti a zistiť, koľko celkovo platí lekárom každý rok.

Databáza odhaľujúca dráhu peňazí farmaceutického priemyslu

Ide o webovú stránku Open Payments Data

Dve predošlé možnosti vám umožňujú pozrieť sa, koľko peňazí ročne platia za predpisovanie liekov farmaceutické spoločnosti lekárom a nemocniciam.

Vyhľadávanie na uvedenej stránke je štandardne nastavené pre zadanie mena lekára a vyhľadanie platieb, ktoré dostal. Ak chcete vedieť koľko a komu platila konkrétna farmaceutická firma, tak zakliknite „Advanced search“ a následne sa prepnite na záložku „Company Making Payments“.

Môžete tak vidieť podrobný prehľad ich výdajov. Sú tu konkrétne informácie zvýrazňujúce, ktorí lekári dostávajú najvyššie čiastky, koľko lekárov platia v celej krajine, povahu týchto platieb, a potom konkrétne detaily každej jednej platby, ktorú v tom roku poslali lekárom.

Keď si napríklad vpíšete do vyhľadávacej lišty farmaceutického giganta, spoločnosť Gilead Science Inc., zistíte, že spoločnosť len za rok 2015 minula 36 830 535,40 dolárov na celkové všeobecné platby a 45 394 349,76 dolárov na celkové platby na výskum.

48,4 % platieb je klasifikovaných ako „kompenzácia za služby iné než konzultácie, vrátane služieb špecialistu alebo rečníka na podujatí inom než je program pokračujúceho vzdelávania“.

Najlepšie platený praktický lekár zarobil v roku 2015 viac než 600 000 dolárov len na predpisovaní liekov vyrobených spoločnosťou Gilead Science Inc.

Netreba veľa sedliackeho rozumu na pochopenie toho, čo by to mohlo znamenať, najmä keď je sotva tajomstvom, že farmaceutické spoločnosti v podstate skúpili zdravotnícky priemysel.

Početné farmaceutické spoločnosti platia lekárov a výskumníkov, aby zmierňovali vyjadrenia o nebezpečnosti liekov a ich negatívnych vedľajších účinkoch, a tiež aby falšovali výskum.

Dokonale to vyjadril Arnold Relman, profesor z Harvardu a niekdajší editor časopisu New England Journal of Medicine, keď povedal:

„Lekárske povolanie je kupované farmaceutickým priemyslom, nielen čo sa týka výkonu medicíny, ale aj čo sa týka výučby a výskumu…

Vedecké inštitúcie tejto krajiny sa nechávajú platiť agentmi farmaceutického priemyslu. Podľa mňa je to hanebné.“

Neobviňujte hneď konkrétneho lekára…

Len to, že lekári dostávajú platby od farmaceutických spoločností, ešte nevyhnutne neznamená, že sú hrozní ľudia; možno to znamená len toľko, že si robia svoju prácu.

Je nepravdepodobné, že súčasnú štruktúru zdravotníckeho priemyslu navrhol jeden konkrétny lekár. Možno on ani nechápe zložitosť farmaceutického priemyslu, pretože lekárov o týchto liekoch patrične neučia.

Mnohí lekári úprimne veria, že používaním liekov ľuďom pomáhajú, Nevidia tu ten väčší obraz, lebo nie je súčasťou ich vzdelávania.

Navyše, pre lekárov je často nelegálne predpisovať prírodnú liečbu namiesto farmaceutických liekov a konvenčných liečebných postupov, najmä keď ide o rakovinový priemysel.

Navyše, keď sa nad tým naozaj zamyslíte, dáva vyplácanie niektorých lekárov farmaceutickými spoločnosťami dokonalý zmysel.

Je samozrejmé, že farmaceutický priemysel bude potrebovať pri tvorbe liekov a schvaľovaní ich používania pomoc lekárov. Je to úplne legálne a malo by sa to od nich očakávať. Očividne je tu však sivá oblasť, ktorú nemožno ignorovať.

Namiesto kvalifikovaných a nestranných lekárov určujú mnohé informácie, ktoré sa lekári učia, farmaceutické spoločnosti a farmaceutický priemysel často ovplyvňuje lekárskych profesorov a financuje univerzitné programy.

Stop Candida

Napríklad, 1600 profesorov z Harvardu uviedlo, že oni alebo ich rodinní príslušníci majú vzťahy s liekovými spoločnosťami, ktoré by mohli ovplyvňovať ich výučbu alebo výskum.

V roku 2008 poskytol farmaceutický priemysel Harvardu dotáciu vo výške viac než 11,5 milióna dolárov na „výskum a kurzy ďalšieho vzdelávania“.

Znepokojenie nad tým vyjadrilo veľa študentov Harvardu a dokonca aj do mainstreamových správ sa dostalo, keď nejakého študenta znevážil jeho profesor za to, že sa ho opýtal na vedľajšie účinky lieku, ktorému ten profesor robil na prednáške nedovolenú reklamu.

Tento problém je rozšírený aj v psychiatrii. Ako vysvetľuje dr. Irwin Savodnik z Kalifornskej univerzity v Los Angeles:

„Samotný psychiatrický slovník je teraz na všetkých úrovniach určovaný farmaceutickým priemyslom“.

Čiastočne je to tým, že Diagnostická a štatistická príručka mentálnych porúch (DSM), text, na ktorý sa pri diagnostikovaní a liečbe svojich pacientov obracia väčšina psychiatrov, je silne naklonený používaniu farmaceutických liekov namiesto terapie. Viac o tom si prečítate TU.

Ak ste ešte neobjavili túto stránku zdravotníckeho priemyslu, viem pochopiť, že možno pociťujete určitý zmätok.

Prečo by sa farmaceutické spoločnosti sprisahali s niektorými lekármi k nadmernému alebo nesprávnemu predpisovaniu liekov ľuďom, keď ich jediným cieľom by malo byť pomáhať svojim pacientom? Odpoveď je jednoduchá: Kvôli zisku.

Hlavným dôvodom, prečo užívame toľko liekov je, že liekové spoločnosti nepredávajú lieky, ale klamstvá o liekoch. Tým sa lieky tak líšia od všetkého ostatného v živote…

Doslova všetko, čo o liekoch vieme, je to, čo sa spoločnosti nám a našim lekárom rozhodli povedať… Dôvod, prečo pacienti ich lieku veria, je ten, že prenášajú dôveru, ktorú majú k svojim lekárom, aj na lieky, ktoré predpisujú.

Pacienti si neuvedomujú, že hoci ich lekári môžu vedieť veľa o chorobách a ľudskej fyziológii a psychológii, veľmi málo toho vedia o liekoch, ktoré tak starostlivo namiešal a prikrášlil farmaceutický priemysel…

Ak si nemyslíte, že sa systém vymkol spod kontroly, napíšte mi, prosím, e-mail a vysvetlite mi, prečo sú lieky treťou najčastejšou príčinou smrti…

„Keby bola taká obrovská smrtiaca epidémia spôsobená novou baktériou alebo vírusom, či dokonca len jedna jej stotina, robili by sme všetko, čo je v našich silách, aby sme ju dostali pod kontrolu.“

– Peter Gotsche, spoluzakladateľ Cochrane Collaboration (zdroj)

Prečo farmaceutický priemysel chce, aby ste užívali tabletky

Mnohým z vás je to asi zrejmé, ale aby bolo jasné: celý zdravotnícky priemysel sa krúti okolo zisku.

Podobá sa to ktorémukoľvek inému priemyselnému odvetviu – v tom, že každá služba, ktorú vám poskytuje, alebo každá položka, ktorú vás nabáda kúpiť, niekomu zarába kopu peňazí.

V prípade farmaceutickej spoločnosti môže tá zarábať peniaze len vtedy, keď ste chorí.

Takže, v najvyššom záujme farmaceutického priemyslu nebude predávať lieky bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Keby vyrábali lieky, ktoré skutočne vyliečia 100 % ľudí, ako by ďalej profitovali na našich chorobách?

Presne preto sa farmaceutický priemysel nezaoberá čisto prírodnými liekmi. Na rastlinách sa nedá dosiahnuť nijaký zisk. Rastlinu v tom správnom podnebnom pásme môže pestovať každý a vyrába sa oveľa lacnejšie než syntetické lieky.

Tiež je oveľa ľahšie vyrábať vo väčších množstvách tabletky, než rastliny. A keď potom zvážite ekonomickosť záberu, je farmaceutický priemysel schopný vytvárať ešte vyšší zisk.

Farmaceutický priemysel infiltroval farmaceutické lieky aj do ďalších priemyselných odvetví. Keď konzumujete živočíšne výrobky, tak neúmyselne požívate hormóny, antibiotiká a ďalšie farmaceutické lieky, ktoré tým zvieratám podávajú.

Antibiotiká, antikoncepčné pilulky, lieky proti bolesti a ďalšie farmaceutické lieky sa dajú nájsť aj vo vode z vodovodného kohútika.

Nájdime si chvíľu prizrieť sa širším súvislostiam: väčšina priemyselných odvetví je v súčasnosti poháňaná peniazmi, nie vášňou.

Znie to zvláštne, ale presne toto je problém zdravotníckeho priemyslu. Sme si istí, že väčšina lekárov si svoje povolanie vybrala preto, lebo túžia pomáhať ľuďom.

Kým však neprestane hrať farmaceutický priemysel takú rozhodujúcu rolu pri vytváraní ich pracovnej náplne, bude pre lekárov naozaj ťažké pomáhať ľuďom tak, aby im súčasne neubližovali.

Záver

Je jasné, že potrebujeme systémovú zmenu hodnôt. Dokým nezačneme namiesto „pre zisk“ pracovať „pre ľudí“, nemôžeme očakávať, že sa tieto výsledky zmenia.

Sotva vás prekvapí, že farmaceutický priemysel chce, aby ste boli chorí, lebo podnikajú nielen preto, aby ľudí liečili – potrebujú tiež dosahovať zisk.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*