Ako zlepšiť svoj zrak a obnoviť ostré videnie bez laserovej operácie? Viac info tu

Tieto 10 potraviny sa považujú za zdravé, no v skutočnosti nimi nie sú


Ak ste vyrastali s predstavou, že miska cereálií, hrianka z celozrnnej pšenice natretá margarínom a pomarančový džús sú najlepším spôsobom ako začať váš deň, tak sa tento článok týka práve vás.

Keď vaše zdravie kríva, je dosť veľká šanca, že vaše problémy nie sú spôsobené apatiou alebo nedostatkom pevnej vôle. Je to skôr tým, že ste zmätení ohľadne toho, ktoré potraviny sú zdravé a ktoré nie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Mnohé potraviny označované za „zdravé“ sú vlastne presným opakom.

Príčinou tejto mylnej predstavy je masívna reklamná kampaň veľkých korporácií, ktoré tieto potraviny vyrábajú.

Poďme preto sa na tieto populárne potraviny pozrieť trošku bližšie. No a začnime s najobľúbenejším nápojom detí aj dospelých: ovocné džúsy.

1. Ovocné džúsy

Napriek všeobecnému povedomiu o prospešnosti ovocných džúsov, majú hneď niekoľko problémov, ktoré ich na hony vzďaľujú od zdravých potravín.

Pre názorný príklad si vezmime taký pomarančový džús (platí to ale aj na ostatné).

Väčšina komerčne predávaných pomarančových džúsov sú vysoko spracované do tekutiny, ktorá má len veľmi malú nutričnú hodnotu.

Na začiatku spracovania pasterizácia zničí vitamíny a enzýmy. Potom je džús uskladňovaný v obrovských kadiach, aby ho bol dostatok po celý rok. Aby sa neskazil (nezoxidoval), je z neho odňatý všetok kyslík.

Týmto sú všetky prírodné látky, ktoré dávajú pomaranču svoju typickú chuť, zničené.

Niektoré firmy preto do neho potom pridávajú umelé príchute. Ide v podstate o chemické parfémy, z ktorých je bežne používaný napríklad butyrát.

Ak je minimálna trvanlivosť dlhšia ako 60 dní, viete, že držíte v ruke práve takýto vysoko rafinovaný džús.

Ovocné šťavy sú ešte horšie. Obsahujú totiž vysoké množstvo najčastejšie fruktózového sirupu a paletu umelých prísad. Nejeden komerčne predávaný ovocný nápoj je dokonca kontaminovaný plesňami a poškodeným ovocím.

Okrem toho, ovocný džús je oveľa horší ako celé ovocie. To platí hlavne vtedy, keď nie je čerstvo odšťavené, ale držané vo veľkých kontajneroch.

V nich sa z pektínu uvoľňuje metanol, ktorý vážne ohrozuje vaše zdravie.

Dokonca aj čerstvo odšťavený džús má veľmi vysoký obsah cukru, ktorý je oddelený od vlákniny a teda aj jeho účinok na organizmus je horší.

Jeden 2,5 dcl pohár džúsu obsahuje približne 8 čajových lyžičiek cukru. Pri porovnaní, bežná malinovka ich má 10, čo viac len o trocha.

Veľké množstvo cukru zvyšuje riziká týchto ochorení:

V mnohých komerčne predávaných džúsoch bola zistená vysoká hladina arzénu.

Konzumácia celého ovocia, napriek vysokému podielu cukru, spôsobuje menšie problémy, pretože cukor je viazaný na vlákninu a antioxidanty. Konzumácia celého ovocia s mierou je preto lepšou voľbou.

Ak už chcete džús, vyrobte si ho sami a radšej zeleninový ako ovocný.

2. Celozrnná pšenica a ostatné obilniny

Napriek všeobecne rozšírenej predstave o celozrnných obilninách, dnes už existuje dostatok vedeckých dôkazov, že tieto spôsobujú viac škôd ako úžitku.

Zrnoviny obsahujú anti-nutrienty ako napríklad lektín, ktorý môže poškodiť vaše črevá.

A je to dokonca vláknitá časť zŕn – otruby, v ktorých sa nachádza najviac anti-nutrientov. Tieto látky môžu spôsobovať zápaly, priepustné a tzv. „deravé“ črevá.

Pšenica a ostatné zrná obsahujúce lepok sú z nich najhoršie.

Aglutinín z pšeničných klíčkov má zápalové, imunotoxické, kardiotoxické a neurotoxické účinky. Dokáže dokonca prekonať mozgovo-krvnú bariéru a narúšať signálnu funkciu nervov.

Intolerancia lepku je považovaná za príčinu mnohých chronických psychických ochorení, ako napríklad:

  • depresia
  • hyperaktivita
  • schizofrénia
  • Alzheimerova choroba

Veľa ľudí má intoleranciu na lepok, no o svojom ochorení ani nevedia, čo robí problém ešte pálčivejším.

Je potrebné si uvedomiť, že všetky typy zrnovín prispievajú k inzulínovej a leptínovej rezistencii. Tie predstavujú základné príčiny väčšiny, ak nie všetkých chronických ochorení – vrátane cukrovky a rakoviny.

Nenechajte sa tiež oklamať, že výrobky označené ako „bezlepkové“ alebo „bez cukru“ sú pre vás dobré.

Veľa z nich obsahuje iné obilniny, ktoré sú tiež vysoko spracované, čo ich nerobí o nič viac výživnými ako balíček zemiakových lupienkov.

Okrem toho často obsahujú ďalšie prídavné látky, ktorých úlohou je zvýšiť vašu žiadostivosť po týchto potravinách.

3. Agávový sirup

Výrobky z agávy plnia regále v obchodoch, ako keby ste ňou mali všetko polievať. Väčšina agávového sirupu nie je ničím iným ako super kondenzovaným fruktózovým sirupom, z ktorého boli odstránené všetky živiny.

Agávovy sirup už v takmer ničom nezosobňuje pôvodnú rastlinu, po ktorej je pomenovaný. Podľa toho, ako je spracovaný, obsahuje 55 až 90 fruktózy.

Vysoko fruktózový kukuričný sirup je tiež okolo 55% fruktóza, preto aj v tom najlepšom prípade nemá oproti nemu agávový sirup žiadnu výhodu.

4. Nektáre

Podobne ako sirupy, ani nektáre nie sú na tom oveľa lepšie, čo sa týka ich účinkov na zdravie. Tiež obsahujú vysoký podiel prevažne fruktózy.

Existujú dôkazy, že pri konzumácii vo vysokých množstvách, je fruktóza jeden z najškodlivejších typov cukrov.

Fruktóza zvyšuje tvorbu kyseliny močovej, ktorá je priamo zodpovedná za:

Prírodná liečba osteoartritídy

Oveľa lepšími sladidlami sú napríklad stévia (bylinka) a v malých množstvách surový bio med.

Med je síce tiež koncentrovaná forma cukru, no na rozdiel od ostatných ponúka aj isté zdravotné prínosy.

5. Nápoje pre športovcov

Pre väčšinu priemerných športovcov sú športové nápoje nielen zbytočne vyhodené peniaze, ale v skutočnosti môžu uškodiť zdraviu.

Tieto nápoje sú plné prísad, ktoré určite nechcete, ako napríklad vysoko fruktózový sirup, sodík, umelé farbivá a príchute.

Len menej ako 1% z tých, ktorí pijú nápoje pre športovcov, z nich majú aj nejaký úžitok.

Nápoje pre športovcov sú o 30% viac korózne pre vaše zuby ako čistá voda.

Umývanie zubov vám v tomto prípade nepomôže, pretože kyselina citrónová v nich obsiahnutá vám zmäkčí zubnú sklovinu do takej miery, že môže byť ľahko pri umývaní zubnou kefkou poškodená.

Pre športovcov oveľa lepšou alternatívou je kokosová voda. Tá obsahuje množstvo prospešných látok ako napríklad:

  • prírodné elektrolyty
  • stopové prvky
  • aminokyseliny
  • antioxidanty

Kokosová voda má tiež protizápalové účinky a znižuje krvný tlak, čo z nej robí pre športovcov perfektný nápoj.

Obsahuje aj pomerne veľa cukru, preto by sa malo obmedzovať jej použitie na čas, kedy je potrebné doplniť tekutiny a minerály – typicky po saune alebo dlhom kardio cvičení.

6. Energetické tyčinky

Energetické tyčinky nie sú o nič lepšie ako nápoje pre športovcov. Dalo by sa povedať, že sú to obyčajné predražené „junk food“.

Väčšina komerčne predávaných energetických tyčiniek obsahuje lacný sójový proteín, vysoko fruktózový sirup, syntetické vitamíny a odpadové látky z priemyselnej výroby potravín.

7. Rastlinné oleje

Dnešná obrovská konzumácia rastlinných olejov je zapríčinená hlavne démonizáciou saturovaných tukov.

Tak ako prebieha kampaň proti živočíšnym tukom, ľudia stále viac a viac konzumujú vysoko rafinované rastlinné oleje – kukuričný, sójový, repkový či slnečnicový.

Bohužiaľ, sklameme vás, no tieto oleje neobsahujú takmer žiadnu nutričnú hodnotu. Na dôvažok, ich konzumácia totálne narúša správny pomer medzi omega 6 a omega 3 mastnými kyselinami.

Tento narušený pomer je primárnou príčinou chronických zápalov.

Sójový olej patrí medzi najhoršie rastlinné oleje. Nanešťastie, keďže je aj najlacnejší, tak ho pridávajú do veľkého množstva ďalších potravín.

A nezávisí vôbec na tom, či je čiastočne hydrogénovaný, bio alebo z novších odrôd sóje. Tento olej môže spôsobiť vo vašom tele doslova chaos a dysfunkciu na bunkovej úrovni.

Viac ako 90% sójového oleja je z geneticky modifikovanej sóje, ktorá obsahuje vysoké hladiny toxického glyfosfátu (z herbicídu RoundUp).

8. Falošné maslo (margarín)

Margarín je v podstate „srdcový infarkt“ v tégliku, plný trans tukov, ktoré vznikajú počas hydrogenácie (proces premieňajúci tekutý olej na stužený tuk).

Trans tuky sú príčinou:

Oproti tomu na druhej strane, maslo je skutočnou potravinou.

Je plné vitamínov, minerálov, mastných kyselín, CLA (ak kravy jedia čerstvú trávu) a mnohé ďalšie prospešné výživné látky.

9. Nízkotučné a beztukové jedlá

Ošiaľ okolo nízkotučných potravín napáchal najviac škôd v histórii hnutia za zdravú výživu a zanechal milióny ľudí s chronickými ochoreniami.

Idea, že všetky tuky a hlavne tie živočíšne sú pre vás zlé nie je nič iným, ako chybná interpretácia západnej vedy.

Zdravé tuky, ktoré západné média nepropagujú a nepočujete o nich hovoriť ani výživových poradcov, sú práve nasýtené živočíšne a rastlinné tuky. Poskytujú totiž mnohé zdravotné prínosy.

Po pravde, vaše telo bez nasýtených tukov nedokáže fungovať!

Sú potrebné, aby správne fungovali:

  • bunkové membrány
  • imunitný systém
  • srdce
  • mozog
  • ďalšie orgány

Dokonca nedávna prelomová štúdia poskytla nepopierateľné dôkazy, že typ tukov a nie ich objem je to, čo určuje scrdcovocievne prínosy takzvanej stredomorskej diéty.

Keď sa z potravín odoberú tuky, necháva ich to bez chuti.

Preto výrobcovia do nich namiesto tukov pridávajú vo veľkom množstve cukor, soľ a ďalšie chemikálie.

Odporúčame vám preto, aby ste sa pridržiavali nepozmeňovaných, pôvodných potravín, vrátane plnotučných nepasterizovaných mliečnych výrobkov. Sú pre vás oveľa lepšie a tiež oveľa chutnejšie.

10. Raňajkové cereálie

Cereálie sú pre veľa ľudí obľúbeným spôsobom ako začať deň. Sú však plné toxických ingrediencií a používa sa pri ich propagácii zavádzajúca reklama.

Najväčším problémom cereálií je, že ich základom sú obilniny (o ktorých sme písali v bode 2).

Mnohé, aj takzvané zdravé odrody sú kontaminované toxickými pesticídmi, karcinogénnymi antifungicídmi, riedidlami a geneticky modifikovanými ingredienciami (GMO).

Jediná nálepka, ktorá vám poskytne ako-takú istotu je značka bio produktov.

Nezávislé testovanie vykonané v roku 2011 v Cornucopia Institute ukázalo, že mnohé raňajkové cereálie označované za „prírodné“ a tie, ktoré tvrdili, že neobsahujú GMO zložky, ich v skutočnosti vykazovali vysoký podiel.

Veľa z týchto potravín sú tak obľúbené práve preto, že ich silno propagujú.

Čoraz viac odborníkov na výživu sa prikláňa k názoru, že kľudne môžete pouvažovať o preskočení raňajok ako takých.

Ale moment! Nie sú raňajky najdôležitejšie jedlo dňa?

Zaujímavý nový výskum tvrdí niečo iné. Preskočenie raňajok dokáže znížiť hlad, stimuluje metabolizmus, vyrovnáva krvný cukor a stabilizuje hladiny inzulínu počas dňa.

Správne vykonaná prerušovaná hladovka (o ktorej sme písali v inom článku), vám v skutočnosti eliminuje väčšinu túžob po jedle a pomôže tak dosiahnuť optimálnu telesnú váhu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: The Unhealthiest of “Health Foods”

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. suhlasim so vsetkym avsak o skodlivosti celozrnych produktoch citam prvy raz a kedze som sa dost zaoberal dovodmi preco „biela muka nie a celozrnna ano“ nesuhlasim.
    Skor si myslim,ze je to ista forma „americkej dezinformacie“. Asi tak, ako ked u nas vyrobca moze uvadzat spotrebitela legalne do omylu, ked napise „chlieb z amarantovej muky“ a potom sa docitate,ze tej muky je tam 10% (co je koniec koncov logicke, kedze produkt zo 100% amarantovej muky nie je mozne upiect).
    Rovnake to je aj v pripade inych „celozrnych vyrobkov“ kde staci 10% celozrnej muky na to,aby sa vyrobok deklaroval ako „celozrnny“.
    Neviem, nie som vedecky pracovnik v odbore vyzivy a potravinarstva, ale nechce sa mi verit, ze sme naraz „z nicoho nic“ objavili, ze celozrnna muka je skodliva.

    • no pekne,tak teraz neviem,čo si myslieť o celozr.pečive,jem ho už celé roky a hup…toto ma fakt zaskočilo….

      • Lovecká Emília

        brať to ako neoverenú informáciu, akými hýri internet denno-denne ! ! ! !

      • I zdravé potraviny se musí správně jíst, aby nebyly nezdravé. Musí se celozrnné věci pořádně rozkousat, jinak mohou poškrábat střevo. Lidé si třeba poškozovali střeva i rýží natural, protože ji nevařili min. 45 minut, až změkla. Tyto potraviny jsou zdravé, ale když je neumíme jíst, mohou nám i uškodit.

      • Samozřejmě má pravdu i ten, kdo říká, že celozrnné pšeničné potraviny jsou nejméně zdravé, ze všech celozrnných věcí. Pšenici bychom jíst moc neměli. Pokud tvoří pšenice základ naší stravy, máme zdravotní problémy. Prospívají nám více bezlepkové potraviny.

      • Tedy orientovat se hlavně na bezlepkové celozrnné potraviny -natural rýže, pohanka, amarant,….

    • Odporucam knihu Zivot bez psenice, tam je to pekne vysvetlene vsetko 🙂 akakolvek forma psenice a inych obilovin je viac menej skodliva…

    • Popočúvajte a zistíte prečo NIE a to žiadny cukor ani škrob, ani vo forme celozrnných obilnín: http://www.ezopress.sk/2015/07/ako-liecit-choroby-prirodnymi-prostriedkami/

  2. Čím viac čítam, tým mám vo všetkom väčší chaos… zrejme znova upadnem do apatie a prestanem sa takými vecami zaoberať. Skôr budem sledovať môj organizmus. Len u detí je to horšie. 🙁

  3. Lovecká Emília

    Poprosím o uvedenie autora článku o vhodnosti – nevhodnosti celozrnnej múky, mne k serióznej informácii t r e b a a u t o r a . Ďakujem.

  4. S tymi napojmi pre sportovcov nemozem suhlasit, ano vacsina nema moc dobre zlozenie a je zdraviu skodliva, ale vyborny je napriklad ten od bhip-u, zdravy a so zanedbatelnym mnozstvom sodiku a cukru, bez kyseliny citronovej. Cisto prirodneho zlozenia (extrakty bylin, vitaminy, mineraly, aminokyseliny, antioxidanty,…), bez umelych farbiv a prichuti. Kuknite na energiabhip.sk

  5. Lovecká Emília

    Ja sa pýtam na autora, nie na zdroj. Zdroj je aj agentúra JPP. Myslím, že neuvedenie autora nepridáva na Vašej dôveryhodnosti. Ja Vám to n e v e r í m . Uveďte osobu, ktorá za týmito výrokmi stojí. Ďakujem.

    • Autorom clanku a spominanej knihy je Dr. Joseph MERCOLA.

      • Lucy Schupp

        Ak autorom clanku je Dr. Joseph Mercola tak to hovori samo za seba. Je to americky osteopath (zije vo Floride), prevadza svoj vyskum a odporuje uceniam zapadnych doktorov. Ja ho nasledujem uz 10 r. a vela medicinskych praktik, ktore kritizoval uz pred 10 r., zacinaju sa (az teraz!) upravovat ci menit…napr. efektivnost mamografie. Skratka, kto nasleduje dr. Mercolu, nemoze prehrat.

        Mimochodom, nebolo by na skodu zohnat si „Globalna vyzva- Pravda o rakovine“ (zatial v anglictine ale verim, ze bude prelozene i do slovenciny), kde 130 svetovych doktorov & vedcov (vratane Dr. Mercolu) vypovedaju pravdu, ze rakovina sa da vyliecit i bez chemoterapie…+ hlboky pohlad do vyzivy.

  6. Keď to tak čítam tak sa sám seba pýtam čo na to dr. Bukovský, ktorý si o plnotučných výrobkoch myslí svoje na základe amerických výskumov. O amerických výskumoch a ich fundovanosti isto nikto nepochybuje, tak ako sme do roku 1989 nepochybovali o výskumoch realizovaných v ZSSR. Treba je rozmanitú stravu s mierou a jednoducho občas organizmus nechať aj hladovať. Ja som si rezervoval jeden deň v týždni len na hladovku a zatiaľ sa mi to celkom pozdáva (cca 15 rokov). Ako tak zisťujem o nič neprichádzam. večer dydulím pohár mliečka (z automatu prevarené) zajem krajcom čerstvého chlebíka, a čo vám budem vravieť: Amerika holie ženy, Mexiko.

    • A z prevareneho mliecka sa stane anorganicke mliecko „čili“ s anorganickym vapnikom ktory vo vysledku neprinasa ale obera vapnik z kosti. A to nehovoriach o inych negatívach. Clovek je jediny blbec na tomto svete ktory pije mlieko (a to este cudzie) aj v dospelosti. chore chore chore.

      • Celozrne potraviny jsou na cerne listine,zatimco mlecne produkty a zivocisne tuky jsou doporuceny. Nevim. Jsem vystudovana celostni nutricni poradkyne na Paracelsus skole,ale tohle je polovicni pravda. Clanek je na muj vkus nedostatecny a trosku zavadejici. S necim se ztotoznuji,ostatni je pritazene za vlasy. Vyvazena strava je dulezita ,tam patri celkem vsechno,az na ty industrielne vytvarene potraviny,dzusy a pod. Doporucuji vsem nakupovat prirodni potraviny a doma si je sam upravovat. Potraviny z vaseho okoli a odpovidajici rocni dobe,jako to delaly nase babicky,tam se neda skoro nic zkazit.

  7. Treba brať všetko s rezervou a nie hneď niekto, že čo na to Bukovský, no čo na to Bukovský, čo keď má na to iný názor 🙂 . Celozrnné potraviny sú pre väčšinu ľudí zdraviu viac prospešné ako tie necelozrnné. Nie sú vhodné pre ľudí, ktorí majú niektoré druhy problém s črevami, mali operované hlavne hrubé črevo a rôzne vážne črevné choroby. Inak sú práveže prospešné a prirodzenejšie ako biele premleté obilniny zbavené všetkého… Všetkého veľa škodí, určite si vždy dám radšej agávový sirup ako biely rafinovaný cukor :))

  8. jasné, ľudia, majte sedliacky rozum. Podľa autora takýchto článkov by sme nesmeli jesť nič, lebo všetko je zlé…Kde sú relevantné dôkazy, štúdie a pod? Taký článok napíše hoc aký diletant a stádo mu uverí…. Všetko treba brať s rezervou a najmä zdravým úsudkom. netvrdím, že článok je hoax, či klamstvo, ale je výrazne tendenčný, podľa hesla, účel svätí prostriedky…. Ak si zoberiem tekutiny, tak vodu nepite, lebo je tam chlór, vo fľašiach je zase problém s balením (PET fľaše), džúsy podľa tohto článku tiež nie, mlieko zahlieňuje…, takže nepiť je zdravé…. (max. tri dni)..vivat hlupáci

  9. S bodom c.2 nesuhlasim,ak ano len na niekolko malo percent („zdrave“ musli tycinky a cerealie z obchodov kde je este kopa cukru a vselicoho mozneho).

    Celozrnne produkty su zdrave, treba mysliet ale na to ake zrna. napriklad na spaldu nemozem povedat jedine krive slovo, celozrnna psenica (obycajna, nie spalda) zahlienuje, ale tiez nie kazdeho. urcite su obilniny zdrave, len nie pre kazdeho. Tym sa dostavam k otazke lektinov ktore to vsetko vysvetluju, lektiny su nielen v obilninach ale vlastne skoro vo vsetkom. Lenze tieto lektiny reaguju u kazdeho inac. Suvisi to s krvnou skupinou. Preto napr. 0-ke skodia obilniny akekolvek, ci biele alebo celozrnne (s vynimkou spaldy, ktora je vhodna pre vsetkych) a krvna skupina AB je najviac adaptovana na bielu muku. Ale zase, moj nazor a skusenost: vsetkeho vela skodi. Ak sa aj AB naladuje bielej muky a bude jej jest velke mnozstva urcite jej to neprospeje.

    Ja sa stravujem podla krvnej skupiny a je to naozaj super. Vynimky sem-tam su ale naozaj len sem-tam, viem ze svoje telo neoklamem. Jednu zasadnu vynimku som urobila: jem kokosovy olej, povazujem ho za zdravy a ako jediny je teplotne stabilny.

    GMO…sama rozmyslam, ci sa mu da v sucasnosti vyhnut. Suma sumarum, ak sa clovek rozhodne jest obilniny, rozhodne si myslim ze radsej celozrnne, najlepsie podla krvnej skupiny.

  10. Fúha, súhlasila som, až kým ste nevyhlásili niečo o hladovkách a s tým spojenou váhou. Sorry, ale ani náhodou, nikdy nie. Treba jesť tak, aby človek nebol hladný, a zdravé jedlo. Žiadne hladovky alebo jesť menej, aby ste schudli. Hovadina. Aj keby to znamenalo naďhávať sa ľadovým šalátom polku dňa.

  11. Som AB krvná skupina a nekonzumujem bielu múku ale dám prednosť celozrnnej,celozrnným cestovinám, som z nej sýty na 4 – 5 hodín. Je to obrovský rozdiel jesť biele rožky,ktoré zasýtia na pol hodinu a uvariť si celozrnnú kašu a tá zasýti na niekoľko hodín. Unávam MUDr . Igora Bukovského, PhD.,a stravujem sa podľa jeho odporúčaní, jeho knihy sú dobré, stoja za prečítanie, i keď boli drahé,ale to nič, všetko čo je dobré,podporím a kúpim to i keď to stojí viac peňazí. Nepozerám sa na to z pohľadu, že niekto bude na mne zarábať,ale keď raz niečo pomôže a je to dobré , prírodné , je to dobrá kniha na čítanie, zdravá potravina, prírodný doplnok výživy, tak to kúpim. Stojí to za to.

  12. Tak v jednom clanku som sa docital o skvelych ucinkoch celozrnnych vyrobkov a teraz v inom clanku na tej istej stranke sa dozviem,ze su zas skodlive…uz je to az smiesne ako je dnes nieco mega zdrave a zajtra to bude uz uvadzane ako skodlive 😀 uz cakam,ze ochvilu tu bude clanok o skodlivosti kokosoveho olej 😀

  13. Ahojte november 2014 som obmedzil bieli cukor biele pecivo udene ,slane ,mliecne vyrobky alkohol sporadicky ,stres nepusti ,a hmotnost klesla o 5 kg lepsie ako nic nemyslite!

    • Ahojte. A ja tiež som začal v novembri. Zmenil som stravovanie /žiadna super diéta/, začal sa pohybovať a zvolil som správne doplnky stravy. Jednoducho som zvýšil a doplnil nutričnú hodnotu. 38kg dole je výsledok pre oči. Ako sa cítim, ako to prospelo môjmu zdraviu a ako sa mi zmenil životný štýl viem len ja. Proste je to super.

  14. Odpoviem vsetkym jednoducho a stvoril som stromy a ich plody k tvojej obzive. V prevaznej vacsine mame jest ovocie zeleninu my nie sme mesozravci,ale frugivori,zberaci,plodozravci nas genom sa zhoduje z neandrtalcom len na 2℅ zo šimpanzom ucenlivim na 98℅
    Ak sa chcete dozvediet viac tak si gugnite Vital R CS Morse zazracna detoxikace.Mam dojem,ze sa stratila z webu,preco asi ale da sa kupit na martinus.sk.alebo cz. Neobanujete a sadnete si na zadok ked si precitate tie informacie,ako nas klamu a priam vedome vrazdia,ze nemoc je len iluzia a byznis farm.corporacii.

  15. Najzdravšia potravina doteraz je amarantový olej 🙂

  16. Tychto 10 potravin sa povazuje za zdrave…. Nie Tieto 10 potraviny. Tieto desat potraviny ? Chcelo by to nejakeho jazykovedca tu, nech sa k tomu vyjadri 🙂

  17. Suhlasim s clankom a chcem upozornit ,ze ani cerealne tycinky ,niesu rovnake ,napr. Nutrilite XS tycinky ,ci protein ,alebo sejker. ,uplne prirodne a zadrave su velmi dobrym pomocnikom ,najma pre ludi ,ktory nemaju cas sa najest. Moj manzel si to dava kazde rano ma 66r a je fit.

  18. Dost zle naformulovany nazov. Tieto 10 potraviny sa považujú za zdravé, no v skutočnosti nimi nie sú.

    Odporucam upravit:
    Týchto 10 potravín považujeme za zdravé, no v skutočnosti nie sú

  19. Pridam este kratky zoznam zdravych potravin, ktore ale skodia vo vacsich mnozstvach, tak pozor na ne. Niektore jete denne, ale neprospievate si .. Zoznam tu https://www.slimming.cz/zdrave-ale-skodlive-potraviny/

  20. Celé tisícročia jedli ludia obilniny a boli zdravý a výkonný.Používajte sedliacky rozum a jedzte podla toho a nemusíte sa strachovat o svoje zdravie.Nepočúvajte moderné bláboly.

Pridajte komentár

*