Ako sa prírodným spôsobom za 3 mesiace zbaviť candidy (kvasinkovej infekcie)? Viac info tu

Týmto štyrom zvyškom jedla by ste sa mali vyhnúť za každú cenu


Týmto štyrom zvyškom jedla by ste sa mali vyhnúť za každú cenu

Každý z nás miluje, ak si nemusíme zakaždým variť nové jedlo, ale si jednoducho zohrejeme a skonzumujeme jedlo z predošlého dňa. Ohrievanie samo o sebe škodlivé nie je.

Existujú však potraviny, ktoré by ste nikdy nemali ohrievať. V opačnom prípade si môžete ohroziť svoje zdravie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Potraviny rozlišujeme na také, ktoré môžu byť ohriate viackrát, ale aj také, ktoré by ste nikdy nemali zohrievať opakovane.

Konzumácia niektorých zvyškov jedla môže totiž vážne poškodiť vaše zdravie. Preto sa uistite, že sa budete vyhýbať prihrievaniu nasledovných štyroch potravín.

1. Zelenina

Nesprávne uskladňovanie zeleniny alebo jej zahrievanie je nielen nebezpečné, ale môže byť dokonca smrteľné.

Podľa Centra pre bezpečnosť potravín by mali byť zvyšky zeleniny vždy uskladňované pri teplote 4°C. A ich plánujete uskladniť na dlhšiu dobu, radšej ich zamrazte.

Špenát, červená repa, hlávkový šalát a zeler obsahujú vysoké množstvo dusičnanov, ktoré sa môžu hromadiť, ak je zelenina vystavená izbovej teplote. To potom spôsobuje početné problémy.

Podľa štúdií, oxid dusičnatý môže yvolať methemoglobinémiu u detí. Ide o vzácnu krvnú poruchu, ktorá spôsobuje príznaky ako sú kŕče, dýchavičnosť a únava.

Rastlinný olej

Prihrievanie jedla pripraveného na rastlinnom oleji je veľmi nebezpečné a je spájané so zvýšeným rizikom srdcových ochorení, mŕtvice a rakoviny.

Podľa nedávnych štúdií sa ohrievaním polynenasýtených tukov, ktoré obsahujú kyselinu linolovú (slnečnicový olej, kukuričný a repkový olej), uvoľňuje 4-Hydroxynonenal.

Je to toxín pochádzajúci z mastných kyselín a môže vážne poškodiť vaše zdravie.

Táto toxická zlúčenina je spájaná s ochorením srdca, problémami s pečeňou, Alzheimerovou chorobou, Huntingtonovou chorobou a s niektorými typmi rakoviny.

Stop Candida

Rastlinné oleje sú určené na jedno použitie a v žiadnom prípade by ste ich nemali zahrievať späť do bodu varu.

Kuracie mäso

Kuracie mäso obsahuje vysoké množstvo bielkovín. Ak ho zohrievate po druhýkrát, jeho zloženie sa mení a stáva sa pre človeka nebezpečným.

Ohrievanie kuracieho mäsa je povolené len výnimočne. Navyše musíte pri ohrievaní zabezpečiť, aby sa mäso ohrialo rovnomerne a na vysokú teplotu.

Uvedené pravidlo je obzvlášť dôležité, ak používate mikrovlnnú rúru, ktorá niekedy nezohreje mäso rovnomerne.

Už samotné používanie mikrovlnnej rúry je problematické, pretože mnohé štúdie poukazujú na nevhodné zmeny v štruktúre ohrievaných potravín.

Tiež by ste mali vedieť, že kuracie mäso môžete konzumovať po dobu len 2 dní od prvého uverania a nikdy nie viac.

Ryža

Ryža by mala byť riadne uskladnená, ak chcete ostať zdraví.

Agentúra pre štandardy potravín uvádza, že surová ryža obsahuje škodlivé baktérie a spóry odolné voči teplu.

V prípade, že ryžu uskladňujete pri izbovej teplote, môžu sa tieto baktérie začať množiť a spôsobiť vám početné tráviace problémy.

Patogénne baktérie často dokonca prežijú aj ohrievanie, čo je dôvod, prečo odborníci odporúčajú všetky druhy ryže dojesť neodkladne po prvom uvarení.

Ak sa vám ryža zvýši, nedávajte ju do chladničky, ale ju radšej zamrazte.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthylifevision.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nemozem nereagovat 😀
    Tolko polopravd pospajanych do jedneho nezmyslu som uz davno nevidela, ani na Vasich strankach 😉

  2. No toto je teda riadna hlupost.Hlavne co sa tyka skladovania tej zeleniny.

  3. Špekulant

    Čakala som v zozname hríby.
    Zaujímavé, že na rastlinnom oleji, ktorý mám doma, je napísaný počet možných smaženi.

  4. keby toto ozaj platilo, tak sme už vari vyhynutý národ.. nik sa nevyhne tomu, že nezje prihrievané jedlo, že má ryžu uskladnenú v pri izbovej teplote… áno, uznávam, iste je vhodné skonzumovať jedlo hneď po uvarení , no nie vždy sa to dá, hlavne ženám, ktoré chodia aj do práce a pritom chcú, aby rodina mala varené jedlo. Často sa varí na dva dni, niekde možno aj na viac… Ja som kdesi čítala, že netreba prihrievať špenát, zemiaky… a že nie huby, to vie asi každý… toto tu nespomínate a pritom znovu dramatizujete. Už by sme boli asi všetci otrávení, keby toto platilo na 100%

  5. Marian Tkáč

    Aj o hubách píšu iní odborníci, že to neni pravda, že sa nesmú druhý krát zohrievať. Väčšina vedcov sú hlupáci. Raz je rastlinné maslo zdravé, o rok je nezdravé a o nejaký čas zase zdravé. Viď Nový čas pre ženy.

  6. marie starchonova

    je to tak jak se to hodí,a bylo to i dříve podle toho jak se urodilo aby se prodalo ,myslím že nejlépe je poslouchat své tělo a jíst střídmě a co nejjednodušší úprava

  7. a co fritovací hrnec

  8. Jedna teória vyvracia druhú. Vaše telo počúvajte, napovie Vám čo máte jesť. Jeden čas som mala stále chuť na citrón. Pracovala som v kancelárii, kde kolegovia fajčili. Neskôr som sa dočítala, že citrón by mali užívať hlavne fajčiari, lebo majú samozrejme vyššiu sklon k chorobám. Ja som bola pasívna fajčiarka. Keď som z tej práce odišla, tak už na citrón som zabudla. Ale samozrejme mám doma vždy, ale nežiada sa mi každý deň.

  9. Dobry den. Ryza sa uchovava v izbovej teplote aj v regalach supermarketov…. Nielen doma. To by ju nemohol jest nik…

  10. Magdaléna

    Nechápem ten rastlinný olej – veľa polievok sa začína pripravovať osmažením cibuľky na rastlinnom oleji, potom sa pridáva napr. zelenina, strukovina a doleje sa voda. Takže polievky by sme si akože nemali ohrievať??

Pridajte komentár

*