Ako prírodne vyliečiť osteoporózu, spevniť kosti a predísť zlomeninám? Viac info tu

Užívanie obľúbeného lieku počas tehotenstva zvyšuje riziko ADHD u detí, zistila štúdia


Užívanie obľúbeného lieku počas tehotenstva zvyšuje riziko ADHD u detí, zistila štúdia

Za posledný rok sa zistili mnohé nepriaznivé účinky viacerých obľúbených voľnopredajných liekov. Najnovší výskum teraz dáva jeden z týchto liekov do súvisu s ADHD u detí.

Mnohé takéto lieky sú na trhu už celé desaťročia a bezpečnostné štúdie až teraz odhaľujú ich skutočné hrôzy.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ľahká dostupnosť neznamená bezpečnosť

Každý rok užívajú paracetamol milióny ľudí a mnohí nevedomky vystavujú riziku svoje zdravie.

Okrem toho, že nový výskum ukazuje, že užívanie paracetamolu má súvis s ADHD u detí, je ttiež najčastejšou príčinou zlyhania pečene.

Tento liek sa spája so všetkými druhmi poškodení – no aj napriek tomu zostáva voľne predajným liekom, ktorý si dnes môžete kúpiť bez predpisu v každej lekárni

Dostupnosť paracetamolu rozhodne nie známkou jeho bezpečnosti, ako všetky lieky, tak aj paracetamol má potenciál spôsobiť vážne poškodenia tela.

Užívanie paracetamolu má súvis s ADHD

Ako uvádza dr. Michael Murray, nedávno uverejnená štúdia dala do súvisu užívanie paracetamolu tehotnými ženami s ADHD u detí.

Hoci tehotenstvo môže byť plné bolestí, vyzerá to tak, že nastávajúce matky by sa mali poobzerať po nejakej alternatívnej forme úľavy od bolesti.

Vedci z Veľkej Británie analyzovali údaje, zozbierané od 7786 tehotných žien a ich detí. Tím sa dôkladne prizrel užívaniu paracetamolu u matiek a u ich sedemročných detí vykonal posúdenie správania.

A výsledky boli šokujúce…

Tím zistil, že užívanie paracetamolu tehotnými ženami medzi osemnástym a tridsiatym druhým týždňom tehotenstva sa spájalo so zvýšeným rizikom ADHD u detí.

Konkrétne sa jeho užívanie počas tehotenstva spájalo so 42-pecentným nárastom rizika, že dieťa bude mať „problémy so správaním a príznaky hyperaktivity“.

Užívanie paracetamolu matkami v 32. týždni tehotenstva sa tiež spájalo s o 29 % vyššou šancou, že dieťa bude mať „emocionálne symptómy“.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Celkovo bolo užívanie paracetamolu dané do súvisu so 46-percentným nárastom „ťažkostí celkového správania“.

Súvislosť medzi týmto ľahko dostupným liekom a ADHD je zrejmá. Ako uvádza Dr. Murray, výskumný tým dospel ku konečnému záveru:

„Deti, vystavené paracetamolu v prenatálnom období, majú zvýšené riziko rozličných ťažkostí so správaním a nezdá sa, že by sa tieto súvislosti dali vysvetliť nemeranými behaviorálnymi či sociálnymi faktormi, spájajúcimi sa s jeho užívaním.“

Dr. Murray pred užívaním acetaminofénu varuje najmä tehotné ženy.

Paracetamol má súvis s mnohými problémami

Hoci súčasná lekárska dogma opakuje, že lieky ako paracetamol sú bezpečné, veľké množstvo dôkazov svedčí o opaku.

V prvom rade, paracetamol býva hlavnou príčinou zlyhania pečene. Mnoho prípadov paracetamolom vyvolaného zlyhania pečene nie je spôsobených udalosťami akútnej otravy, ale skôr tým, že ľudia užívajú lieku trochu priveľa a po dlhý čas.

Účinná látka paracetamol sa nenachádza len v najznámejšej značke lieku proti bolestiam u nás pod názvom „Paralén“, ale sa dá nájsť vo viac ako 600 rozličných liekoch – a je v nich rovnako škodlivý.

Aj keď maximálna „bezpečná“ dávka je 4000 miligramov za deň, pravdou je, že u niektorých ľudí dochádza k poškodeniu pečene aj pri užívaní paracetamolu v nižších denných dávkach, ktoré sa považujú za bezpečné.

Zdravotnícki profesionáli v skutočnosti odporúčajú, aby ľudia užívali maximálnu dávku paracetamolu len pod lekárskym dohľadom – taký je nebezpečný.

Koľko ľudí užíva dvojnásobok, či dokonca trojnásobok, odporúčanej dávky svojho obľúbeného voľne predajného lieku proti bolesti? Určite ich je veľmi veľa.

Záver

Spolu s rizikom zlyhania pečene a smrti výskum tiež ukázal, že paracetamol môže vyvolať zmeny aj vo vašom mozgu.

Vedci zistili, že jeho konzumácia môže ovplyvňovať vašu schopnosť pociťovať empatiu k iným. Hoci je možno tento liek proti bolesti obľúbený, neznamená to, že je pre vás dobrý.

Zistite viac o nepriaznivých účinkoch liekov na stránke DangerousMedicine.com (v angličtine).

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: medicine.news, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Paralen, Paracetamol ani žiaden podobný znižovač imunity som svojim deťom nikdy nepodala. Odrazu sa však u nich – u oboch – začala prejavovať hyperaktivita. Nemôže byť táto (v posledných desaťročiach pričastá) porucha spôsobovaná nejakou látkou v detských očkovacích sérach? (Alebo nejakou formou podávaná nastávajúcim mamičkám?)
    /Len na okraj: Dcérka mala po každom očkovaní nehorázne vysoké teploty, raz aj nad 41°C – vtedy som už tradičné poočkovacie celonočné zábaly rýchlo nahradila vlažnou sprchou. Keď som potom prosila lekárku, či by nemohla môjmu dieťaťu znížiť objem očkovacej látky, svoj zamietavý postoj vyjadrila slovami, že ona musí postupovať podľa zákona… podľa zákona môže na Slovensku dieťa rukou lekára pokojne aj zomrieť, nik za to nenesie zodpovednosť.
    Podľa zákona bola teda dcérke spôsobená (a neskôr aj diagnostikovaná) mozgová dysfunkcia, vďaka ktorej bolo potrebné otrocky sa s ňou učiť každý jeden predmet. Toto (m)učenie trvalo niekoľko rokov. Našťastie dokonalá príroda disponuje substanciami, ktoré dokážu napraviť aj kolosálne prešľapy našej krátkozrakej lekárskej vedy./

    • Emily, prosím ako ste to napravili? mám vo svojom okolí podobné prípady, detičky dostávajú záchvaty zlosti, plaču, sú nepozorné, nič si nepamätajú, zaostávajú vo vývoji, mentálne i fyzicky (sú nemotorné, často padajú).. podľa mňa môže byť dôvodom práve
      očkovanie. Čo sa v tejto veci dá urobiť, ako tieto poškodenia napraviť? Najhoršie je, že ľudia to nevidia, neveria, aj keď sa zmena od dobrého stavu dieťaťa náhle zmení na zlý po podaní očkovacej látky. Tvrdia, že to nemôže byť z toho, vraj je na vine zhoršujúce sa životné prostredie a jedy vo vzduchu, pôde, vode a potravinách. Iste, všetky tieto okolnosti naše zdravie poškodzujú, ale keď príde zmena v správaní dieťaťa náhle a nasleduje po očkovaní, zrejme bude dôvod práve v ňom.

  2. Paracetamol se dává starým lidem místo léčby. Maximum tzv, bezpečné dávky jsou 2 g a ne 4000 mg. Když někdo sám užije vyšší dávku než 2 g v jednom dni, zemře, ale ne ten den, ale třeba za týden. Pacienti v různých domovech a i v nemocnicích dostávají 3-4 tablety paracetamolu denně trvale, když si stězují na nějaké bolesti. Toto jim zničí velmi rychle játra a po určité době nastane spousta dalších poruch v těle a na základě toho i mnohem intenzivnější bolesti, tak se jim přidá morfinový preparát a pak už ti lidé do několika dnů zemřou. Je to běžná praxe. Zrůdnost zdravotnictví. Ve Skandinávii musí podávání morfinových a podobných preparátů starým lidem odsouhlasit někdo z rodiny. Bez tohoto souhlasu se nesmí tyto preparáty podávat. V Česku se dávají pacientům i přes zákaz rodiny a i v případě, že jim i pacient sám řekne, že ty preparáty ani jiné protibolestivé „léky“ nechce. Morfin způsobí zástavu pohybu plic a to následně zastaví i srdce a celý oběh. To se dělá se starými lidmi, místo toho, aby byli léčeni. Při tom i ti staří jsou dobře léčitelní. Musí mít však také dobrou výživu. Staří lidé jedí velmi málo a tím může být organismus fakticky podvyživen, i když osoba není vyhublá. Mám příklad v rodině, kdy jsem před třemi roky vezla maminku do nemocnice s rozsáhlými a hlubokými ranami na nohou. Z Motolské nemocnice nás poslali na Homolku, protože tam neměli pro to oddělení. Na Homolce hned na příjmu s námi mluvil doktor ve věku tak mezi 35-40 roky takto: „S tímhle vám nikdo nic dělat nebude. Takový krásný rány od srdce! Vozíte jí po nemocnicích, jed’te si s ní tam, kam ste chodily dřív“. Jenomže jsme se přestěhovali do Prahy do mého bytu, protože maminka bydlela v domě, kde nebyl výtah a správně patří tyto nemocnice k naší městské části. Paní kožní doktorka v blízké ordinaci léčbu nezvládla, poškodila mamince nohu tím, že přidávala do mastí kortikoidy a my jsme o tom dlouho nevěděli. Rána se nehojila, mamince to zhoršilo osteoporozu, takovým způsobem, že se jí ohnula noha a nemůže na ní stoupat. Navíc, během léčby v této kožní ordinaci maminka dostala do nohy ještě růži. Proto jsme začali hledat ošetření v nemocnici. Nakonec přes jednu paní doktorku na Karlově náměstí, přijali maminku na Bulovce, kde byla týden, dostávala antibiotika, ale i přes naši žádost, aby jí nedávali žádné protibolestivé „léky“, je dostávala a když jsem ji po sedmi dnech pobytu v nemocnici dovezla domů, už nemohla dýchat. Do nemocnice nechtěla, tak jsem ji celou noc křísila vším možným, aby se nastartovaly plíce. Naštěstí se to podařilo. Nohy se zlepšily, ale nezahojily. Avšak dál už jsme pokračovali v léčbě bez doktorů a na vlastní náklady. Ty obrovské rány se takto za další čtyři měsíce úplně zahojily. Je tomu tři roky, maminka žije, v létě jí bylo 93 roků a nohy už jen udržujeme různou výživou pro kůži a i výživovými doplňky stravy. Nikdy neužívá žádné léky proti bolestem. Dokud ještě byly nohy citlivější, použily jsme magnety.

Pridajte komentár

*