Ako prírodne vyliečiť osteoporózu, spevniť kosti a predísť zlomeninám? Viac info tu

V rámci experimentu britskej vlády sú chudobní africkí školáci kŕmení termitmi a chrobákmi


V rámci experimentu britskej vlády sú chudobní africkí školáci kŕmení termitmi a chrobákmi

(Cassie B., Natural News) Chudobné africké deti sa momentálne používajú ako subjekty experimentu, ktorého cieľom je zistiť, či konzumácia chrobákov môže zlepšiť ich výživu, napriek vážnym obavám z negatívnych účinkov jedenia hmyzu.

Práve teraz prebieha experiment financovaný vládou Veľkej Británie, ktorý skúma účinky konzumácie potravín na báze hmyzu na detskú výživu.

Zbohom vysoký krvný tlak

V rámci experimentu dostávajú chudobné deti základných škôl v Zimbabwe vo veku od 7 do 11 rokov každý deň po dobu jedného roka jedlo vyrobené z červov mopane a múky z termitov.

Vedci sa budú zaoberať tým, ako to ovplyvňuje ich výšku, hmotnosť, výživu a kognitívne funkcie z hľadiska školského výkonu.

Hoci dokument projektu tvrdí, že v regióne je hmyz ako potrava „kultúrne prijateľný“, jeho použitie je do značnej miery obmedzené na ľudí z vidieckych komunít, u ktorých je potrebné zabrániť podvýžive v časoch slabej úrody a sucha. Inými slovami, ako posledná možnosť.

V popise projektu sa ďalej uvádza, že „chýbajú dôkazy o súvislosti medzi konzumáciou hmyzu a zdravím“, no napriek tomu tvrdí, že ide o zdroj minerálov, esenciálnych mastných kyselín a aminokyselín.

Zdravotné riziká konzumácie hmyzu

Niektorí odborníci, ako napríklad Dr. Joseph Mercola, varovali, že pravidelná konzumácia hmyzu môže byť nebezpečná. Poukazuje napríklad na to, že hmyz obsahuje chitín, ktorý podľa štúdií vyvoláva alergie a je silne zápalový.

Jedna štúdia z Kalifornskej univerzity v San Franciscu odhalila, že chitíny môžu spúšťať alergické zápalové reakcie v pľúcach testovaných myší. To podnietilo výskumníkov k ďalšiemu skúmaniu, či niektorí jedinci majú väčšiu náchylnosť na astmu v dôsledku vystavenia „inhalovanému chitínu“.

Ďalšia štúdia ukázala, že hmyz má rovnaký potenciál vyvolať alergickú reakciu ako kôrovce typu krevety, čo je bežný alergén. Keď vezmete do úvahy skutočnosť, že kôrovce a hmyz sú článkonožce, potom dáva zmysel, že majú podobnú schopnosť vyvolávať alergie u niektorých jedincov.

Štúdia z roku 2019 poukázala na ďalšie problémy s konzumáciou hmyzu, keď sa zistilo, že 81% hodnotených hmyzích fariem má parazity.

V 91 z týchto prípadov boli objavené parazity „potenciálne patogénne pre ľudí“, čo podnietilo štúdiu, aby označila jedlý hmyz za „podceňovaný rezervoár ľudských a zvieracích parazitov“.

Ďalším faktom je, že veľa hmyzu sa živí rozkladajúcimi sa materiálmi, ako je ľudský odpad, mŕtvoly zvierat, zhnité jedlo a iné zdroje baktérií. V dôsledku toho je hmyz odchytený vo voľnej prírode obzvlášť riskantnou voľbou na konzumáciu.

Niektoré z baktérií, o ktorých je známe, že spôsobujú ľuďom choroby a ktoré sa našli u hmyzu, zahŕňajú Campylobactera a E.coli.

Liečba osteoporózy

Navyše, keďže sa hmyz často konzumuje celý, je náchylný na chemickú kontamináciu prostredníctvom pesticídov a ťažkých kovov.

Bill Gates a Svetové ekonomické fórum sú medzi tými, ktorí presadzujú konzumáciu hmyzu

Je logické predpokladať, že vláda Veľkej Británie a iné subjekty zapojené do štúdie, vykonali určitý prieskum a sú si vedomé týchto nebezpečenstiev.

Ide o ďalší príklad toho, že najslabší a najviac znevýhodnení ľudia v spoločnosti sú využívaní ako testovacie subjekty v rizikových experimentoch.

V hre je pravdepodobne aj environmentálny prvok, pričom v posledných rokoch bol zaznamenaný veľký tlak na nahradenie mäsa cvrčkami a iným hmyzom pod zámienkou nájdenia udržateľnejších stravovacích návykov.

Napríklad, Svetové ekonomické fórum (WEF), ktoré stojí za „Veľkým resetom“, minulý rok tvrdilo, že je čas „poskytnúť hmyzu rolu, ktorú si zaslúži v našich potravinových systémoch“, zatiaľ čo video od Business Insider sa chválilo, že cvrčky obsahujú „viac bielkovín“ než hovädzie mäso a ich chov nijako nepoškodzuje životné prostredie.

Bill Gates, jeden z hlavných globalistických zloduchov a jeden z najväčších súkromných vlastníkov poľnohospodárskej pôdy v USA, investoval v roku 2019 okolo 100 000 dolárov do začínajúceho chovu hmyzu. Dnes tvrdí, že chrobáky majú „rozsah nakŕmiť svet“.

Samozrejme, nenašli sme žiadne dôkazy o tom, že by sám Bill Gates bol ochotný jesť hmyz.

Záver

Je to smutné, no lekárske experimenty v Afrike majú dlhú a hroznú históriu.

Medzi mnohé príklady patrí experiment v Zimbabwe, v ktorom viac ako 17 000 ženám s HIV podali experimentálny liek bez súhlasu.

Ďalší experiment v Nigérii v 90. rokoch vykonala spoločnosť Pfizer, kedy bolo viac ako 200 deťom podané experimentálne liečivo s fatálnymi následkami. Niektoré z postihnutých rodín neskôr vyhrali súdny spor založený na porušení informovaného súhlasu.

Môžeme len dúfať, že tento najnovší experiment na malých chudobných deťoch kŕmených termitmi neskončí pre zimbabwianske rodiny tragicky.

Liečba osteoporózy

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Pretrite si zrak – pozrite si tú kresbu na motýľovi mora gama – Satan cvičí kung fu!
    https://www.zahrada.sk/wp-content/uploads/2021/02/mora-gama.jpg

    Mora jarná – tipujem, že chutí ako pistácie.
    https://www.nahuby.sk/images/fotosutaz/2012/06/21/Orthosia-incerta/michal_gabris_328251.jpg

    Sieť na chytanie hmyzu a chrobákov – a čo budú jesť vtáky? A v Nemecku je 75% hmyzu vykapatého – čo budú dovážať lokše z termitov? Inak v článku dole – to zariadenie je perfektná vrša na chytanie rýb!
    https://netscroll.sk/predajna/flycatcher/

  2. Nie je potrebné ísť – ani tak ďaleko. Krátke – 1,48 min. prezentačné video z Brna z r. 2018, kde na tie hmyzie delikatesy – čakali ľudia (Česi i Slováci) viac ako hodinu a boli v miernom strese, aby sa im kombinácia cvrčkov s larvami (osmažené na masle) – ešte – ušli.

    P.S. Žeby tu platilo staré známe: Koľko ľudí – toľko chutí?

    https://www.youtube.com/watch?v=uLMwMtAjKTw

    • Skôr by som povedal, že debili čo nevedia už od šťastia čo so sebou žijú všade. Chceli „vyskúšať“… ale pochybujem, že by si to priali jesť dennodenne, iba ak by boli úplne sprostí, tak ako pri očkovaní proti coovidu !

    • kvakcína je sloboda

      krátko po revolúcii, niekedy v 90-tých rokoch som na CNN videla reportáž z luxusnej reštaurácie niekde vo východnej Ázii, kde mali vyprážaných cvrčkov a múčnych červov bežne na jedálnom lístku, možno tam bol aj kill gejts, ochutnal – chutilo mu, tak dnes na staré kolená oprášil spomienku a ponúka to plebsu

      • Labúž je šmakuláda z mozgu v „obručiach“ pripútanej opice, ktorej „katering“ mečom usekne dekel na hlave a hostia si môžu nabrať „čerstvý kaviár s adrenochrómom“ – naši kokaínoví ochutnávači zjavne netušia, čo je ončo.

        Inak tie cvrčky propagovali pred 20 rokmi do detských lízatiek a vraj to malo svoj úspech – deti sa radí predvádzajú a veď stačí ochutnať. Ono je to analógia konzumácie medových mravcov.

        https://pest.bigbadmole.com › sk › muravi › vidy-muravev › medovye-muravi
        Medové mravce – fotografia a popis
        Medové mravce – jedna z kast je známa vzhľadom mravcov. Jednotlivci ako kukly sú pevne prichytení k stenám mravenisko, nehybný, veľa jedz. jedlo. Zvyšní príbuzní im neustále ťahajú jedlo a brucho medového mravca sa postupne zväčšuje. Živí sa medovou rosou – šťavou z rastlín s vysokým obsahom cukru.

    • Magdalena

      V Brně do hmyzí restaurace hledali velmi dlouho kuchaře který nemá problém s lezoucím hmyzem a larvami. Mnoho z těchto ochutnávačů by přešla chuť kdyby si ty lezoucí mrvící se hmyzí “ lahůdky „museli doma sami zpracovat. Proto ta mouka je přijatelnější pro mnohé.

  3. sklamany strngac

    ach , jaj kde je ten kapitalisticky blahobit?

  4. …najlepšie je skúšať neodskúšané na iných, ako brits.vláda na afr.deťoch, mali to vyskúšať sami na sebe ako výživu pre nich osobne – dospelákov…super video Ajša, možno sa niekt.ľudia budú aj ,,inšpirovať“ /nemám na to viac slov…/…

  5. …viem, že toto je mimo dneš.témy, no aj tak budem veľmi rada, keď mi napíšete svoj názor na moju otázku a to ,,Môže mať muž gay normálny vzťah so ženou, heterosexuálnou?“ vopred ĎAKUJEM MOC za vaše odpovede…

  6. mariankosmac

    V dávnej minulosti keď boli ludia primitívi ktorí nič nepestovali tak prežili len vďaka jedeniu hmyzu a rôznych žiab. Takže – vraciame sa do týchto pradávnych prazlých čias? Zdá sa že áno. Lebo kto dnes niečo pestuje, kto má záhradku? Voda bude asi drahá jak sviňa plus nakúpiť zeminu a dalšie náklady okolo, vypestovanie jednej reďkovky vás vyjde na 10 eur – a aj to neviete či nie je vnútri červavá. Afričania nič nepestujú, pretože sa im v horúčave nechce robiť a my nič nepestujeme, pretože nepoznáme hodnoty, sterilný trávnik má pre nás väčšiu hodnotu ako strom z ktorého padajú listy a robí bordel (a prípadne sa oň treba i starať a zalievať).

  7. Hmyz obsahuje chitín. Jeho veľká konzumácia spôsobuje otravu a krvácanie, odporne nazvané alergia.

  8. …Ok. …zauj.odpovede…

  9. …vďaka za ďal.odpovede, aj keď boli pís.včera, voľáko som ich ,,prehliadla“…

    • Alena: Neprehliadla si komentáre. „Redakcia“ schvaľuje komentáre aj pol dňa pozadu.

      • Ak by ste používali reálny email a nie zakaždým náhodne vyťukané znaky, tak tiež by ste mohli mať komentáre okamžite sa zobrazujúce a nemuseli pol dňa čakať, kým ich moderátor skontroluje.

  10. …Ok., tak taká je pravda…či ČO je vlastne pravda a čo nie, však?…

  11. Celé to „hmyzožranie“ je o plánovanej a riadenej likvidácii ľudskej dôstojnosti, potupe Človečenstva.
    Je to jeden nechutný trojuholníček z obrovskej „pizze“ čistého satanizmu – tak ako alkohol, tabak či MMA v klietke.
    Nie sú to výdobytky ľudstva ale „dary“ od architektov nwo.
    Takému vajcohlavému švábovi by bolo treba nacpať gágor ako kačene pečenými švábmi a púšťať to ako večerný trhák. Určite by sa olizoval a pýtal by ďalšiu porciu. I keď on nieje elita, jemu sa to len páči – také ohavnosti.

Pridajte komentár

*