Pred asi 150 rokmi vedci s veľkou námahou skonštruovali súbor princípov, pomocou ktorých sa dokazuje, či nejaký mikrób je príčinou špecifického ochorenia alebo je len takzvaným „nezúčastneným pozorovateľom“.
Ide o 4 princípy, ktoré sa nazývajú Kochové postuláty – podľa vedca, ktorý mal na ich vypracovaní a definícii najvýznamnejší podiel.
4 Kochové postuláty
Ide o nasledovné 4 postuláty:
1. Mikrób sa nachádza u každého pacienta, ktorý vykazuje známky daného ochorenia a zároveň sa nenachádza u žiadnych iných ľudí, ktorí nevykazujú príznaky daného ochorenia.
2. Mikrób je možné z pacienta izolovať a rozmnožiť ho v kultivačnom médiu.
3. Po nakazení zdravého subjektu rozmnoženým mikróbom, ten začne vykazovať rovnaké príznaky ochorenia.
4. Mikrób sa musí dať z experimentálne nakazeného subjektu znova izolovať.
Uvedené postuláty rôzni výskumníci počas nasledujúcich 130 rokov často menili a prispôsobovali si ich. Takmer všetky zmeny však predstavovali uvoľňovanie prísne nastavených pravidiel.
Napriek tomu sa používajú do dnešných dní a predstavujú zlatý štandard medicíny na určovanie toho, či je nejaký patogén zodpovedný za vyvolanie konkrétneho ochorenia.
Uvedené 4 postuláty však pri novom koronavíruse dodržané neboli. A pritom by na to stačil jednoduchý vedecký experiment.
Experiment na dokázanie, že SARS-CoV-2 vírus spôsobuje ochorenie CODID-19
Takýto experiment by prebiehal približne nasledovne:
Vezmeme vzorky krvi veľkého množstva pacientov, ktorým bol diagnostikovaný nový koronavírus, pomocou spoľahlivých testov potvrdených nezávislými tretími stranami. Čiže, aby sme sa vyhli falošným pozitívam – ľuďom, ktorí vírus v skutočnosti nemajú.
Následne, ak všetci ľudia diagnostikovaní na ochorenie COVID-19 sú tí istí, u ktorých bol predtým nájdený vírus SARS-CoV-2, tak môžeme vyhlásiť, že vírus spôsobil dané ochorenie (prvé Kochové kritérium).
Tu by však museli byť presne definované príznaky ochorenia COVID-19, aby to bolo jednoznačné. V súčasnosti široko stanovené príznaky ako zápal pľúc, horúčka či kašeľ nepostačujú, pretože sa nachádzajú aj u veľkého počtu iných ochorení.
Tento experiment však nikdy nebol urobený a ak bol, tak nebol zverejnený. Z toho vyplýva, že nebol naplnený ani len prvý Kochov postulát, nehovoriac o zvyšných troch!
Nielen prvý, ale ani ďalšie Kochové postuláty neboli u koronavírusu naplnené
Skutočnú lahôdku vypovedajúcu o vedeckom amaterizme však predstavuje druhý a tretí Kochov postulát – izolovanie vírusu, jeho kultivácia a následné nakazenie experimentálneho subjektu.
Prešli sme si celý internet a nikde sme nenašli dôkaz toho, že vedci vykonali jednoduchý test nevyhnutný pre demonštrovanie toho, že SARS-CoV-2 vírus spĺňa aspoň jeden, tobôž všetky 4 Kochove postuláty.
Nikde sme nenašli, že by vedci spravili niečo z nasledovného:
- Izolovanie vírusovej DNA z ľudských buniek napadnutých novým koronavírusom.
- Sekventovanie získanej DNA a potom potvrdenie, že identická sekvencia sa nenachádza v žiadnom inom víruse a následné namnoženie získaného vírusu.
- Infikovanie namnoženého vírusu do štatisticky významnej vzorky živých tvorov (zvyčajne laboratórnych zvierat, ale môžu byť aj ľudia dobrovoľníci) a sledovanie u koľkých sa rozvinie výlučne ochorenie COVID-19 a nie nejaké iné ochorenie.
Zopár vedcov už tvrdilo, že niektoré, prípadne všetky Kochove postuláty boli naplnené.
Média o týchto „míľnikoch“ informovali za veľkých fanfár. Problém však nastáva, keď sa na uvedené štúdie pozrieme trocha viac zblízka.
Príklady pochybných štúdií
Tak napríklad, vo februári 2020 publikovali čínski a holandskí vedci štúdie, ktoré sa tvária akože izolovali vírus, čo spadá do druhého Kochovho postulátu.
Avšak oba tímy izolovali vírus zo zvierat, nie z človeka. Navyše, holandská štúdia bola urobená pred vyše 15 rokmi na víruse SARS-CoV, nie SARS-CoV-2.
Ďalším príkladom je prehľadová štúdia od dvoch Američanov publikovaná vo februári 2020 s názvom „Návrat koronavírusu: 2019-nCoV“ (zdroj). Na dvoch jej miestach je naznačené splnenie druhého Kochovho postulátu.
Prvá zmienka sa nachádza v sekcii „Emergence“ (Objavenie sa / Vznik), kde sa píše:
„Po extenzívnej špekulácii ohľadne príčiny epidémie vo Wuhane, čínske Centrum pre kontrolu ochorení potvrdilo správu Wall Street Journalu a oznámilo identifikáciu nového koronavírusu CoV dňa 9. januára 2020.
Nový CoV (2019-nCoV) bol izolovaný z jedného pacienta a následne overený u ďalších 16 pacientoch. Hoci zatiaľ nie je možné potvrdiť príčinnosť s vírusovým zápalom pľúc, 2019-nCoV sa rýchlo stal podozrivým vinníkom.“
Avšak príloha číslo 3, na ktorú autori odkazujú na konci druhého riadku, je tlačové vyhlásenie Svetovej zdravotníckej organizácie a nie vedecká štúdia. Ďalšie dve vety správy popisujú niekoľko výsledkov génového sekventovania vykonaných čínskymi vedeckými skupinami.
Napríklad, správa jedného tímu vzbudzuje hneď niekoľko vážnych pochybností a dokonca aj na internetovej stránke skupiny viacero komentátorov poukazujú na problémy so „sekvenčnými a laboratórnymi súpravami“.
Navyše, táto skupina vedcov vôbec nedokázala zreplikovať, respektíve naklonovať novú kópiu DNA vírusu tak, ako to vyžaduje druhý Kochov postulát (a aj všetky ďalšie pokusy o sekventovanie génov majú fatálne chyby vzhľadom k naplneniu požadovaných postulátov).
Napriek týmto vážnym nedostatkom sú čínske génové sekvencie integrálnou súčasťou všetkých v súčasnosti vyrábaných PCR testov.
Druhým miestom, kde sa v prehľadovej štúdii odvolávajú na Kochove postuláty, je piata sekcia s názvom „Acieving Koch Postulates“ (Naplnenie Kochových postulátov).
Autori tu uvádajú:
„Tradičná identifikácia mikróbov, ako príčinných agentov ochorenia, si vyžaduje naplnenie Kochových postulátov, ktoré pre vírusy prispôsobil Rivers. V súčasnosti vírus 2019-nCoV bol izolovaný z pacientov, zachytený špeciálnymi testami a kultivovaný v hosťovských bunkách (jedna dostupná sekvencia bola identifikovaná ako „pasážový izolát“, čo naplnilo požadované postuláty.“
Čo však chýba, je čo i len jediný odkaz, ktorý by uvedené domnienky dokazoval.
Najviac zarážajúci je však fakt, že úrady verejného zdravotníctva po celom svete ignorujú tieto zásadné diery vo vedeckých postupoch. Vyhlasujú, že používajú najkvalitnejšie dostupné dáta, a že drakonické pandemické obmedzenia vychádzajú z vedeckých dôkazov.
Nie je to ale skôr naopak, a teda, že vedecké dôkazy prispôsobujú svojim pandemickým obmedzeniam?
Záver
Máme taký nápad. Skúste poslať vašim miestnym alebo celoštátnym úradom email s požiadavkou, aby vám poslali dôkazy pre dve veci:
- Že SARS-CoV-2 spôsobuje ochorenie, ktoré sa zhoduje s charakteristikami všetkých úmrtí, ktoré pripisujú COVID-19.
- Že vírus SARS-CoV-2 bol izolovaný, rozmnožený a následne, že spôsobil u infikovaného experimentálneho subjektu konkrétne ochorenie.
Bolo by iste zaujímavé sledovať odpovede príslušných úradov.
Zdroj: off-guardian.org, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Coronavírus je treba geneticky modifikovať na báze pyramidálnych energií…
ide o aplikáciu starovekej egyptskej medicíny /Karnak/ – kvantová medicína na báze impulznej transkripcie……Jozef
za vela info mate moj obdiv, ale nachadzam aj chyby. Kochove postulaty platia pre bakteriálne ochorenia nie pre virusove. Zasadny rozdiel
Kochove postuláty sú univerzálne. Je pravda, že pre vírusy je ich ťažšie naplniť, preto Rivers ich mierne modifikoval. No pri novom koronavíruse neboli splnené ani Riversove modifikované postuláty.
Presne som písal do približne 35 laboratorií na slovensku aby by poslali dokaz pre tieto dve veci. Odpísali mi asi 15 z nich a ani jedni nevedli ponúknut tento dokaz.Logické ved ho ani nemajú a čo majú izolované je len genetický materiál od človeka to je vše.