Podľa nedávneho výskumu je pravdepodobné, že kľúčom k liečeniu rakoviny pankreasu, ktorú mal napríklad vizionár počítačového priemyslu Steve Jobs, sú starodávne čínske byliny.
Tie zohrávali v tradičnej čínskej medicíne podstatnú úlohu. Jednou z takýchto bylín je lei gong teng1, známa tiež ako „víno boha hromu“.
Čo zistil nový výskum
Nový výskum zverejnený v žurnále Science Translational Medicine potvrdzuje, že bylina lei gong teng obsahuje niekoľko jedinečných chemických zlúčenín, ktoré dokážu do 40 dní úplne vyhubiť rakovinové nádory.
Táto rastlina má teda do budúcnosti potenciál stať sa najvhodnejším alternatívnym liekom pri liečení rakoviny.
Tím vedcov zo Slobodomurárskeho centra pre výskum rakoviny (Masonic Cancer Center) na Univerzite v Minnesote zistil, že myši s rakovinou pankreasu sa úplne vyliečili a zotavili za menej ako päť týždňov po tom, ako im bol injekčne podaný výťažok z rastliny Tripterygium wilfordii.
Dokonca aj po ukončení liečby vyliečené myši zostali zdravé natrvalo, bez príznakov obnovenia sa nádoru či recidívy rakoviny.
V čom spočíva sila tejto čínskej bylinky
Predpokladá sa, že chemická zlúčenina obsiahnutá v byline lei gong teng, ktorá má schopnosť vyhubiť rakovinový nádor, je látka triptolid.
Triptolid je aktívny diterpén, ktorý vykazoval vo viacerých nedávnych výskumoch mnohé protirakovinové účinky.
Vedcom sa podarilo triptolid účinne izolovať od ostatných zložiek, ktorý potom upravili do vodorozpustnej podoby. Tento roztok potom vedci injekčne podávali myšiam po dobu o niečo viac než jeden mesiac – to postačovalo na vyliečenie rakoviny myší.
„Táto bylina je neuveriteľne účinná pri hubení nádorových buniek,“ povedal pre spravodajskú spoločnosť Bloomberg podpredseda výskumu v Slobodomurárskom centre pre výskum rakoviny Ashok Saluja.
„Pri pohľade na pokusné myši môžeme deň čo deň vidieť, že nádor sa zmenšuje a zmenšuje, až nakoniec úplne zmizne.“
V roku 2007 vedci z Yalovej univerzity v Connecticut v USA ako aj z Kolumbijskej univerzity v New Yorku zistili, že triptolid je účinným spúšťačom apoptózy rakovinových buniek, ktorá je tiež známa ako programovaná bunková smrť.
Ďalšie štúdie potvrdzujúce účinky triptolidu
Mnohé ďalšie výskumy v priebehu rokov rovnako potvrdili, že triptolid je účinný bojovník proti vzniku nádorov vo všeobecnosti, vrátane agresívnej rakoviny prostaty.
Výskumníci z Andersonovho centra pre výskum rakoviny na Texaskej univerzite vo svojej štúdii o účinných bylinách z roku 2006 uvádzajú:
„Triptolid je diterpén izolovaný z čínskej byliny Tripterygium wilfordii, u ktorého bol zistený protinádorový účinok pri mnohých druhoch pevných nádorov.“
Vedci z Andersonovho centra zistili, že triptolid účinne pôsobí proti rôznym typom štruktúr rakovinových buniek leukémie ako aj to, že zefektívňuje účinok iných protirakovinových látok.
Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Mocnejšia než chemoterapia: Bylinka na rakovinu, čo vám rastie priamo pod nosom
- Špičkový onkológ prehovoril: „Ivermektín sa preukázal efektívnejší než chemoterapia“
- Šokovaní lekári: Muž si úplne vyliečil rakovinu pľúc s medom a bylinkami
- Len 2 porcie tejto potraviny za týždeň znížia riziko rakoviny až o 44%
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
PROSIM VAS AKO SOM A DOCHODE JA SOM VIAC CHORY AKO PRED TYM VSETKO MA BOLI