Zlepšite svoj zrak a obnovte ostré videnie bez laserovej operácie pomocou zakázanej metódy, ktorá ohrozovala príjmy očných lekárov! Zistiť viac

Vedci pomocou laserov zistili, že zuby autistických detí majú vysokú hladinu ťažkých kovov


Vedci pomocou laserov zistili, že zuby autistických detí majú vysokú hladinu ťažkých kovov

(S.D. Wells, Natural News) V odbornom časopise Nature boli publikované výsledky výskumu vedcov, ktorí pomocou laserov zistili, že deti s autizmom majú často mliečne zuby obsahujúce vysoké množstvá toxických ťažkých kovov, najmä olova.

Bolo tiež pozorované, že ich zuby mali zároveň nízky obsah určitých živín, ako sú zinok a stopový minerál mangán.

Prírodná liečba osteoartritídy

Keďže sa predpokladá, že autizmus sa vyvíja po narodení, tieto ťažké kovy môžu prispievať nielen k autizmu, ale aj k iným detským poruchám, ktoré sú v súčasnosti pomerne bežné – ako napríklad porucha pozornosti (ADD) a ADHD (hyperaktivita).

Podľa štúdie NIH publikovanej v časopise Nature autizmus súvisí s toxickými ťažkými kovmi

V prevratnej štúdii financovanej americkým Národným inštitútom zdravia (NIH) vedci objavili súvislosť medzi autizmom a vystavením ťažkým kovom počas raného vývoja.

Štúdia publikovaná v časopise Nature Communications analyzovala mliečne zuby detí s autizmom a porovnávala ich so zubami detí bez autizmu.

Vedci pod vedením environmentálneho vedca Manisha Arora z Icahn School of Medicine na Mount Sinai v New Yorku sa zamerali na úlohu environmentálnych faktorov pri vzniku autizmu. Použili inovatívnu metódu na mapovanie rastových prstencov v mliečnych zuboch, čo im umožnilo určiť hladiny ťažkých kovov a základných živín v rôznych štádiách vývoja.

Štúdia zistila, že mliečne zuby detí s autizmom obsahovali vyššie hladiny toxického olova a nižšie hladiny základných živín ako zinok a mangán v porovnaní s zubami detí bez autizmu.

Arora vysvetlil, že autizmus je komplexný stav ovplyvnený genetickými aj environmentálnymi faktormi. Identifikácia environmentálnych prispievateľov však bola náročná kvôli ťažkostiam pri meraní expozície pred diagnózou.

Inovatívna metóda používania mliečnych zubov na analýzu minulej expozície ťažkým kovom tak ponúka nové okno do raného života dieťaťa.

Výskumníci študovali 32 párov dvojčiat, aby kontrolovali genetické vplyvy a zamerali sa na environmentálne faktory. Zistili, že keď malo autizmus len jedno dvojča, boli väčšie rozdiely vo vychytávaní kovov, čo naznačuje potenciálny environmentálny spúšťač.

Cindy Lawlerová, vedúca oddelenia NIEHS pre genetiku, životné prostredie a zdravie, zdôraznila význam tejto štúdie:

Zbohom vysoký krvný tlak

„Myslíme si, že autizmus začína veľmi skoro, s najväčšou pravdepodobnosťou v maternici, a naše životné prostredie môže zvýšiť riziko pre dieťa. S mliečnymi zubami sa môžeme skutočne vrátiť v čase vidieť, čomu boli vystavené už mamičky.“

Štúdia zdôrazňuje dôležitosť pochopenia toho, ako environmentálne faktory, najmä vystavenie ťažkým kovom, môžu ovplyvniť rozvoj autizmu.

Predchádzajúce výskumy ukázali, že vystavenie toxickým kovom, ako je olovo, môže poškodiť vývoj mozgu a nedostatok základných živín tiež zohráva úlohu v rozvoji autizmu. Metóda použitia mliečnych zubov na meranie minulej expozície kovom je sľubná aj pre iné ochotrenia, ako napríklad porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

David Balshaw, vedúci oddelenia NIEHS pre expozíciu, reakciu a technológiu, vyjadril nadšenie z potenciálu tohto nového prístupu.

„Narastá nadšenie z potenciálu mliečnych zubov ako bohatého záznamu o tom, ako je dieťa v ranom veku vystavené užitočným, ale aj škodlivým faktorom životného prostredia,“ povedal.

Zatiaľ čo zistenia sú sľubné, výskumníci zdôrazňujú potrebu replikácie štúdie na väčších vzorkách detskej populácie, aby sa potvrdilo spojenie medzi absorpciou kovov a autizmom.

Tento inovatívny prístup využívajúci mliečne zuby otvára nové cesty pre pochopenie komplexnej súhry medzi genetikou a prostredím pri rozvoji autizmu a iných neurologických porúch.

Záver

Štúdia medzitým podčiarkuje dôležitosť znižovania vystavenia toxickým kovom počas tehotenstva a raného detstva a zdôrazňuje potrebu ďalšieho výskumu dlhodobých vplyvov vystavenia sa životnému prostrediu na vývoj dieťaťa.

Je tiež veľmi dôležité uvedomiť si, že ortuť je ďalší toxín zo skupiny ťažkých kovov, ktorý ochromuje centrálny nervový systém človeka a môže tiež spôsobiť autizmus. Bežne sa nachádza vo vakcínach a zubných výplniach.

Potom je tu tiež hliník vo vakcínach, ktorý pomáha ortuti prekonať hematoencefalickú bariéru a napáchať v mozgu ešte väčšie škody.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: S.D. Wells, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Redakcia,
    správne má nadpis redakčného článku znieť:

    „Vedci pomocou laserov zistili, že zuby autistických detí majú (pozn: lepšie by bolo – „obsahujú“) vysokú hladinu ťažkých kovov“ .

    P.S. Je potrebné vyhodiť predložku „v“ – zuby..

    • mariankosnac

      Alebo – Vedci pomocou laserov zistili, že v zuboch autistických detí sa nachádzajú vysoké hladiny ťažkých kovov.

  2. mariankosnac

    Nemôžu byť i iné príčiny autizmu než ťažké kovy, napríklad že nejaký debil silne zatlačí na hlavu dieťaťa pri pôrode. Holička podľa tvaru hlavy pozná autistu.

  3. Všetko o autizme sú len dohady, ortuť, v minulosti často používaná v plombách a všetci nemali autistické deti. Očkovanie, všetky povinne očkované deti nemali autizmus.
    mariankosnac možno si trafil dobre aj pani holička. V našom okolí mladí rodičia, pôrod zložitý, deformovaná hlavička a dieťa má autizmus. Nakoniec všetko môže byť inak.

Pridajte komentár

*