Vedci potvrdili, že v „globálnom otepľovaní“ nenastala od roku 1970 žiadna zmena


Vedci potvrdili, že v „globálnom otepľovaní“ nenastala od roku 1970 žiadna zmena

(Chris Morrison, Daily Sceptics) Senzačný nový vedecký výskum vyhlodal diery do poplašných tvrdení, že globálne teploty neustále stúpajú. Práve publikované výsledky štúdie v odbornom časopise Nature ukázali „obmedzené dôkazy“ o otepľovaní.

„Vo väčšine meraní povrchových teplôt nie je zistená žiadna zmena v rýchlosti otepľovania po 70-tych rokoch minulého storočia, a to napriek rekordným teplotám pozorovaným v roku 2023,“ píše sa v dokumente.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Hoci štúdiu vykonala medzinárodná skupina matematikov a vedcov, je nepravdepodobné, že ich výsledky budú prezentované v mainstreamových médiách, kde vládne všeobecná hystéria nad anomálnou skúsenosťou z roku 2023.

Ako vidíme, neustále sa zverejňujú dezinformácie s cieľom vystrašiť širokú verejnosť. Príkladom toho je klimatická komédia s Jimym Daleom, ktorý z „väzenia popieračov“ predpovedá takmer každý deň Armagedon a nabáda ľudí, aby si „spájali súvislosti“.

Vo vede jedna lastovička leto nerobí a v klimatológii nie je možné ukázať trend výberom krátkych časových období alebo izolovaných poveternostných udalostí.

Táto štúdia je vynikajúcim dielom klimatickej vedy, pretože štatisticky pokrýva dlhé časové obdobie a spochybňuje klimatických alarmistov, čo nestoja ani za dva centy, no snažia sa o virálne titulky v BBC.

Medzivládny panel pre zmenu klímy (IPCC) je síce zaujatý orgán, ale chápe dôležitosť dlhodobých klimatických trendov. Na veľkú zlosť aktivistov propagujúcich agendu „nulového uhlíka“ IPCC uvádza, že nachádza len malú alebo žiadnu ľudskú účasť na väčšine extrémnych poveternostných udalostiach tak v minulosti, ako aj v blízkej budúcnosti.

Ale tieto zistenia, spolu s dokumentom o trende otepľovania, sú nepohodlné pre tých, ktorí propagujú neoverené tvrdenie, že ľudia sú zodpovední za klimatické zmeny spaľovaním fosílnych palív.

Štúdia je vysoko technická a jej čitatelia so sklonom k ​​matematike si jej plné znenie môžu sami preštudovať, nakoľko je verejne prístupná. Poznamenáva, že súbory údajov o globálnej teplote kolíšu v dôsledku krátkodobej premenlivosti, čo často vytvára dojem prudkých nárastov a spomalení otepľovania.

Čo v skutočnosti spôsobuje súčasné otepľovanie, ak nie CO2?

Pri skúmaní odchýlok teplôt pri najnovšom „údajnom zrýchlení otepľovania“ je dôležité vziať do úvahy prirodzené odchýlky.

V skutočnosti sa pre nedávny prudký nárast teplôt poskytlo množstvo hodnoverných vysvetlení, pričom pozornosť sa sústredila na masívnu podmorskú sopku Hunga Tonga, ktorá pridáva do stratosféry 13% vodnej pary navyše (vodná para je silnejší skleníkový plyn ako CO2).

Ďalšími vysvetleniami je silný fenomén El Niño a dokonca aj zníženie koncentrácie znečisťujúcich atmosférických častíc spôsobené nedávnymi zmenami v palive lodných plavidiel (smog z lodí tienil slnko). Matematici zohľadnili niekoľko viacero faktorov a zistili, že „nárast otepľovania po roku 1970 sa nepodarilo spoľahlivo preukázať“.

Zatiaľ čo sa pozornosť sústredila na to, či došlo k pokračujúcemu zrýchľovaniu globálneho otepľovania, zistilo sa, aké neobvyklé boli anomálie povrchovej teploty v roku 2023.

V skutočnosti boli neobvyklé, čo sa zneužilo na tvrdenie, že klíma sa rozpadá alebo hlúpe slová šéfa OSN Antonia Guterresa, že planéta „vrie“.

Minuloročná hystéria poslúžila pre krátkodobý alarmizmus, no na druhej strane pomohla zničiť „vedecky konsenzus“ o CO2. Ak je za nárast teplôt zodpovedný CO2 produkovaný človekom, prečo sa teplota v rokoch 1998-2012 zastavila napriek tomu, že hladina CO2 v atmosfére stúpala?

Stop Candida

Klimatický alarmizmus na BBC a vo väčšine ostatných mainstreamových médií sa vysiela len vtedy, keď teploty na niekoľko mesiacov stúpnu?

V roku 1970 bolo v móde globálne ochladzovanie

Jeden z kľúčových záverov štúdie vyplýva z dvoch časových radov – 1970 až 2023 a 2013 až 2023. To samozrejme zahŕňa začiatok 70-tych rokov, keď boli v móde obavy z globálneho ochladzovania a priemerné teploty klesali.

Odhadované trendy zvyšovania teplôt boli údajne 0,019 °C za rok v prvom časovom segmente a 0,029 °C v druhom segmente, ktorý zahŕňa prudký nárast v minulom roku.

Tento odhadovaný nárast 0,029 °C/rok „zaostáva“ za nárastom potrebným na to, aby poukázal na zmenu trendu otepľovania v nedávnej minulosti. Je to kvôli krátkodobej variabilite v globálnej databáze UK Met Office HadCRUT od roku 1970 a „neistote“ bodu zmeny v roku 2012.

Táto neistota vyplýva zo špekulácií, či bol rok 2012 a koniec pauzy rokom dôležitej zmeny v dlhšom časovom horizonte.

„Záznam HadCRUT jednoducho nie je dostatočne dlhý na to, aby bol nárast v súčasnosti štatisticky zistiteľný,“ poznamenávajú vedci.

Cliff Mass je profesorom vedy o atmosfére na Washingtonskej univerzite. Pre extrémy počasia má zlaté pravidlo:

„Čím extrémnejší je výkyv v podnebí alebo počasí, tým väčší je príspevok prirodzenej variability a tým menší je príspevok globálneho otepľovania spôsobeného človekom.“

Ako sa manipulujú štatistiky trendu teplôt

Matematici použili štatistické techniky bodu zmeny, ktoré boli navrhnuté na identifikáciu štrukturálnych zmien v priebehu času. Boli použité štyri globálne záznamy priemernej povrchovej teploty v rokoch 1850-2023, vrátane dát HadCRUT.

To je samozrejme problematické, pretože existujú značné dôkazy o tom, že tieto súbory údajov propagujú trend otepľovania neopatrným zaobchádzaním s tepelnými zmenami v mestách a skutočnosťou, že mestské oblasti sa otepľujú prostredníctvom prebiehajúcej mestskej zástavby (pribúdanie betónu, ubúdanie zelene).

Okrem toho sa robia podstatné retrospektívne úpravy, ktoré často ochladzujú minulosť a otepľujú blízku súčasnosť, aby sa zvýšil „trend“ otepľovania.

Napriek tomu, že Met Office (Britský meteorologický úrad) v minulosti pomerne veľa písal o „pauze“ otepľovania v rokoch 1998-2012, teraz zmienky o nej odstránil zo svojich vlastných záznamov pridaním 30% spätného otepľovania.

Met Office sa možno ani nemusel obávať tejto inkonzistencie, nakoľko podľa matematikov pauza „nie je nezvyčajná“ vzhľadom na úroveň krátkodobej variability prítomnej v údajoch.

Záver

Tieto súbory údajov sú to najlepšie, čo máme, a nikto nepochybuje o tom, že planéta sa za posledných 200 rokov od ukončenia malej doby ľadovej mierne oteplila.

Použitie týchto súborov údajov na vedeckú analýzu je v poriadku, hoci by sa žiadalo dodať, že celkové otepľovanie je pravdepodobne menšie, než sa uvádza.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Chris Morrison, Zdroj: dailysceptic.org, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Boli to americkí alebo čínski vedci?

  2. Pôjdem troška od veci v zmysle témy, ale nie fyziky. Zaujal ma dialóg ohľadom „karmy“ ako prejavu morálky a nie fyziky. Taká zaujímavá debatka 2 dni dozadu.

    OK. Čo je teplota ? Aký prejav ? Cítime ho na, ale nevidíme. Je to nejaká forma vlnenia, frekvencie. A čo je myšlienka. Dá sa predsa odmerať činnosť mozgu. Vieme o rýchlosti prenosu vzruchov. To nie je fyzický prejav ? Aj myšlienka je prejav nejakého vlnenia, nejaká frekvencia. Tak isto ako teplota, alebo čokoľvek iné. A to sme ešte ani neni v kvantách tak hlboko. Viď pokusy Emoto Masaru s vodou a x ďalších.

    Takže „iana“ nebolo až tak veľmi ďaleko. Bola prevelice blízko. Pretože na všetko sa dá pricapiť určitá „matematická matrica“, ktorá velice presne vie veci vysvetliť a dokonca aj ukázať.

    Tak ako to bolo pri debate s Fibonacciho krivkou, zlatým rezom a spomenutou Vesicou Piscou. Ak sa človek vie, ako sa môže „hrať“ a pozerať na tieto geometrické obrazce a postupnosti, môže dôjsť k veľmi zaujímavým pochopeniam a poznaniam a môže sa dopracovať aj k „Šrí jantre“ a to už potom začína byť celkom slušná „zábava“. A dá sa pochopiť ako funguje aj „ÓM“ s grafického hľadiska a aj možného následného zavnímania.

    Jedno doplňuje druhé a všetko súvisí so všetkým, pokiaľ je človek zvedavý a dostatočne vytrvalý vo svojom bádaní. A ciest neúrekom. Matematia, geometria, chémia, alchýmia, fyzika, astrológia…

    Tak ako je to aj s tou myšlienkou, ktorá dokáže vyvolať teplo. Človek si niečo dobre predstaví a vsugeruje a spotí sa aj za ušami. Je to chemická reakcia a prejav fyziky, tak, ako aj tá spomínaná „teta karma“, alebo príčina-dôsledok, alebo Newtonov zákon o nestrácajúcej sa energie, ale iba o jej zmene.

  3. Miroslav Čižmár

    Akú fyziku má informácia? Nie je to vlna, ani častica. Je to len číslo. Bod v priestore. Vyjadruje veľkosť fyzikálnych jednotiek veličín. Ak hovoríme o kauzalite, tá sa vzťahuje k informácii o veľkosti sily. Nehovorí však o motíve a ideále viery, ktorá sa prejavuje v skutkoch. Kauzalita nás nepotrestá za neveru, lebo má dosah len na fyziku.

    • Čo je svetlo ? Ako je informácia o niečom prejavená v našej „realite“ ? A tu už ideme trocha od Einstanových teórií trocha hlbšie, to tie kvantá. A to ešte nemontujeme do toho Teslu. Ten sa s Albertom dohadoval a skôr sa prikláňam k Teslovým teóriám. A vieme ako dopadol. Prečo asi ? A nie len kvôli peniazom. Ten kto vie, a je populárny je veľmi na hrane.

      Informácia, myšlienka je niečo, čo dalo vzniknúť hmote a následne procesom, ako ich vysvetliť, pochopiť, pozorovať.

      Čas ukáže, akurát treba dožiť. A možno to bude ešte troch inak. Tento „matrix“ má omnoho viac „úrovni“ ako si myslíme.

      • Miroslav Čižmár

        Božie slovo je viac než informácia. Viera v Boha je viac než vedomie. Božie slovo nás bude súdiť, a nie zákon kauzality.

Pridajte komentár

*