Užívanie vápnika kosti nespevní. Vyliečte osteoporózu a predíďte zlomeninám prírodným spôsobom, ktorý na rozdiel od liekov funguje! Zistiť viac

Vedci varujú pred repkovým olejom: Môže vám spôsobiť demenciu


Vedci vydali varovanie pred repkovým olejom: môže viesť k demencii

Počuli ste niekedy o semene repky v súvislosti s olejom? Zrejme ste počuli o olivách a kokosovníkoch, no nie v prípade repky, je tak? To preto, lebo taká súvislosť neexistuje.

Repkový olej nie je prírodný olej lisovaný zo semien, ale komerčný názov zvyčajne geneticky upravenej verzie repkového semena (ktoré je toxické).

Zbohom vysoký krvný tlak

Preto je skutočne zvláštne, prečo toľko obchodov s „prírodnými“ potravinami, stále používa repkový olej vo svojich hotových jedlách a ďalších potravinách (ako sú pečený tovar, šaláty, dresingy a podobne).

Repkový olej vytvoril v laboratóriu kanadskej univerzity Dr. Baldur Steffanson.

Ten po tom, ako sa jeho novovytvorenej verzii repkového semena podarilo splniť smernice FDA (s menším množstvom toxickej kyseliny erukovej), odišiel pracovať do spoločnosti Calgene (ktorú neskôr kúpila spoločnosť Monsanto).

Z tohto dôvodu nič také ako „organický“ alebo „bio“ repkový olej neexistuje, lebo samotná surovina, z ktorej sa vyrába, je zvyčajne geneticky upravené semeno repky.

Najväčšie riziká repkového oleja

Aké sú teda najväčšie zdravotné riziká konzumácie potravín s obsahom repkového oleja?

Pozrime sa na týchto pár:

1. Repka odčerpáva z tela vitamín E.

2. Nedávne štúdie dávajú repkový olej do súvisu so zvýšeným zápalom a oxidačnýám stresom.

3. Repka zvyšuje tuhosť membrán, čo môže spúšťať degeneratívne ochorenia.

Zbohom vysoký krvný tlak

4. Kvôli vysokému obsahu síry v repke olej ľahko zatuchne, čo môže u ľudí s bronchiálnymi či astmatickými ťažkosťami aktivovať alergie a pridružené problémy.

5. Štúdie na ľuďoch ukázali, že repka spôsobuje nárast rakoviny pľúc a zvyšuje riziko rozvoja demencie.

6. Zvieratám môže repka skracovať  život a znižovať počet krvných doštičiek.

7. Každodenná konzumácie repkového oleja vám môže zvýšiť triglyceridy o viac než 40 %.

8. Repkový olej rýchlo plesnivie a tiež potláča činnosť enzýmov.

9. Otvára dvere voľným radikálom, ničí prírodné antioxidanty a môže mať súvis s rastúcim výskytom mnohých ochorení.

10. Pokazený repkový olej nezanecháva žiadnu pachuť, preto dokážete len ťažko určiť, či nekonzumujete stuchnutú kyselinu erukovú.

Záver

Keď nabudúce navštívite obchod s potravinami alebo iných predajcov potravín či občerstvenia s obsahom repkového oleja, dajte si pozor, aby vás nepresvedčili, že sú tou najzdravšou voľbou v meste.

Hľadajte predajne s potravinami a občerstvením, ktoré predávajú, prípadne vo svojich výrobkoch používajú prírodné oleje (druhy, ktoré pochádzajú zo skutočnej rastliny – olivový, avokádový, sezamový, kokosový).

A najdôležitejšie je mať na pamäti, že nič také, ako zdravý repkový olej, neexistuje.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: newagora.ca, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Karel IV.

    Zná někdo nějakou zemědělskou plodinu, která není geneticky upravovaná?

    • V Čechách a na Slovensku sa zatiaľ nepestuje geneticky modifikovaná pšenica. Ale v USA už pracujú aj na tom.

      • Současná pšenice už dávno není ta původní pšenice.
        Dříve měřila cca 1,2 metru, dnešní má 30 cm. Jiné je i složení zrn, má mnohem více lepku a také více druhů lepku než původní.
        Původní pšenici na polích si ještě pamatuju takže to není zas tak dávná doba.
        Sice nevznikla genetickou modifikací ale je to už dávno něco úplně jiného.

  2. Uvidíme, či ho Doktor Bukovský po týchto informáciách prestane propagovať.

  3. Anna Dudová

    Slovenské zlato a a zrazu je z neho silný jed? Mnohí si poviete, že je to len somarina a konkurenčný boj/nekalý/. Ale musím čestne priznať, že už pred rokmi som hovorila s jednou ing. z Nitry, ktorá tam viac rokov pracovala ako nejaká odborníčka na katedre poľnohospodárstva. A ona mi to vtedy tiež tvrdila. Aby som ho nepoužívala, že v repkovom oleji je akási škodlivá kyselina. Aj som sa zľakla, ale nenašla som iné údaje o tom. Tak som na to zabudla. No z času na čas sa mi to vynorilo v pamäti. /Darmo- podvedomie pracovalo/. A aj keď sa snažím ako sa najlepšie dá v kuchyni, moji najbližší nie sú zdraví. A ani ja. Ktovie prečo.

  4. Právě genetická modifikace způsobila, že řepka má vemi nízký obsah kyseliny erukové, která je nejen jedovatá, ale i zapáchá. Před modifikací se ten olej nehodil ani na výrobu mýdla.

  5. Prečo človek musí neustále svojím sotva trojpercentným mozočkom zasahovať do dokonale nastaveného vesmíru a privádzať sebe aj svojim najbližším hrozné choroby? Načo bolo potrebné začať rafinovať oleje, múku, cukor…, z mlieka oddeľovať najskôr tuk, neskôr aj nevyhnutnú(!) laktózu, a ponechať iba o tieto zložky ochudobnenú a pasterizáciou znefunkčnenú bielkovinu? Čo na to chúdence obličky? V súčasnosti veľký hit – zastudena lisované oleje: rýchlo oxidujúce výrobky, opäť oskalpované o „obal“, vlákninu a ďalšie nevyhnutné zložky, ktoré by boli predĺžili ich životnosť a hlavne upevnili naše zdravie. A toto platí o všetkých výrobkoch! Veď keby boli potrebné, príroda by nám ich odnepamäti bola sama ponúkala. No čo: biznis je biznis.
    Ak výrobky nepotrebujú krásne, pohybovo zdatné, obozretné, až do smrti mlado vyzerajúce a fyzicky aj psychicky naplno fungujúce a NONSTOP KONCENTROVANÉ srnky, plazy…slony, ani vtáky, nepotrebujeme ich ani my ľudia. Mimochodom, človek, je jediná bytosť, ktorá nie je schopná nenaraziť do iného človeka ani na červenom priechode s jasne značenou signalizáciou… Ešte stále nám to nič nehovorí ??

Pridajte komentár

*