(Sean Adl-Tabatabai, Newspunch) Verejnosť bola vyzvaná, aby sa držala ďalej od všetkých elektrických bicyklov, skútrov a kolobežiek, pretože neustále explodujú a v niektorých prípadoch dokonca zabíjajú ľudí.
Za posledných pár rokov elektrické „vozítka“ zabili viac ako tucet ľudí a zranili najmenej 251 len v New Yorku v dôsledku požiarov týchto nebezpečných zariadení, ktoré sú napájané lítium-iónovými batériami.
Stránka Foxnews.com uvádza:
„V roku 2022 boli podľa Požiarneho zboru mesta New York elektrické bicykle, skútre a kolobežky štvrtou najčastejšou príčinou úmrtí pri požiaroch. A v roku 2023 došlo už k 15 požiarom v súvislosti s lítium-iónovými batériami, pričom jeden človek zomrel a až 25 bolo zranených.“
Prečo vznikajú tieto požiare?
Mesto New York má viac takýchto požiarov ako ktorékoľvek iné miesto na svete, pretože je husto osídlené a mnohí doručovatelia používajú elektrické bicykle a kolobežky ako jednoduchý spôsob dopravy po meste.
Tieto vozidlá je však často potrebné nabíjať doma cez noc a mnohé z nich boli, žiaľ, navrhnuté s lacnými a nekvalitne vyrobenými batériami, ktoré nakoniec explodujú a spôsobia smrteľné požiare.
Pri lítium-iónových batériach ide o to, že požiare, ktoré spôsobujú, sa líšia od bežných požiarov, a preto zabíjajú toľko ľudí.
Plamene sa z nich šíria oveľa rýchlejšie a v priebehu niekoľkých sekúnd zasiahnu akýkoľvek horľavý predmet vo svojom okolí. Batérie sa nedajú uhasiť vodou ani penou, pretože to môže ešte viac zrýchliť chemickú reakciu a zvýšiť intenzitu požiaru.
Hasiči musia používať hasiace prístroje výslovne určené na požiare lítiových batérií, ktoré obsahujú suchý prášok. Ten absorbuje teplo a udusí oheň.
Problémom týchto požiarov je, že sa pri nich uvoľňujú aj toxické plyny, ktoré predstavujú ďalšiu úroveň nebezpečenstva.
Čo sa robí, aby sa tomu zabránilo?
V New Yorku inicioval člen mestskej rady Robert Holden legislatívu, ktorá by zakázala elektrické kolobežky, skútre a bicykle dovtedy, dokým nebudú zavedené ďalšie bezpečnostné opatrenia. Toto je však len jedna z foriem legislatívy.
Mnoho politikov samosprávy v New Yorku pracuje na ďalších návrhoch zákonov, ktoré by pomohli znížiť požiare bez toho, aby museli úplne odobrať bicykle doručovateľom.
Jedným z príkladov je návrh zákona, podľa ktorého by ľudia museli legálne nabíjať batérie mimo svojich domovov.
Požiarny zbor New Yorku tiež zakázal vo svojom sídle zariadenia na e-mobilitu a vycvičil hasičov, aby dokázali adekvátne reagovať na požiare lítium-iónových batérií. Vzdeláva tiež hasičské zbory v celej krajine o rizikách elektrických vozidiel.
Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: newspunch.com. Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Lítium-iónové batérie elektrických bicyklov a kolobežiek spôsobujú stovky požiarov v New Yorku a San Franciscu
- Klimatická polícia chce nižšiu kapacitu batérií v elektromobiloch, aby ľudia necestovali príliš ďaleko
- Najväčší startup v EÚ na výrobu batérií pre elektrické autá je vo veľkých problémoch
- Predaj elektrických áut v Nemecku zažíva krízu. Ľudia ich jednoducho nechcú
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Ďalší problém je zima – nesmú zmrznúť – a preto to treba skladovať doma, v byroch, a navyše môžu uvoľňovať nebezpečné výpary.
Mne tie elektrické kolobežky pripadajú veľmi nebezpečné aj z iného hľadiska – majú stále malé kolieska na to aby bezpečne prekonali nejakú nerovnosť či predmet na ceste (napr. kameňe či jamy). Ani keď sú nafukovacie, je to stále malý rozmer.
V malej rýchlosti sa to ako-tak ustáť dá –
nejaký náraz ale keď niekto ide 20 – 30km/h tak rozhodne má velké šťastie keď nespadne. Niektorí borci v našom meste jazdia na ektrických kolobežkách do práce – do priemyselnej zóny kde pracujú tisíce ľudí – a vtej trme vrme (a niekedy aj v tme) – medzi nákladiakmi, autobusmi a autami, ktoré z hlavnej odbočujú a na hlavnú vstupujú sa vezú na tých kolobežkách.
Asi pred 3 rokmi si to jeden človek na el. kolobežke odniesol – na kruháči ho sejmulo auto. Neviem okolnosti ale zomrel.
Zároveň je to infantilizácia – „dospelí“ muži na kolobežkách a v kraťasoch. A ideš na hlavnú a brzdy zlyhajú. Správne má aj cyklista vyvrátiť koleso do boku pred križovatkou – niekto ťa ťukne, lebo neskoro zabrzdí lebo mobil – tak aby si radšej spadol nabok – nie do premávky.
„Infantilizácia“ – posledné roky pribúda rybárov – „športových rybárov“ obhajujúcich filozofiu „chyť a pusť“. Nič nemám proti rybárom, ktorí chytajú a berú ryby domov na jedenie (a nejaké pustia späť do vody) ale vadí mi, že tí športoví rybári začnú byt alergickí až bojovní keď sa vyjadrím, že normálne je skôr ryby chytať pre konzum než ich chytať čisto pre zábavu a pocit úspechu.
Jeden 20 ročný „športový“ rybar mi nedávno povedal: Ja ryby domov neberiem a ani nejem a odsudzujem tých čo ich berú domov, ryba patrí do vody a nie na stôl“. A ja mu na to, že mi to pripadá – to športové rybárčenie nejaké zvrhlé a zbytočné.
Tak si hovorím, že v tomto smere tiež musel niekto zvrchu zariadiť aby bola ideologicky vychovaná nová odnož rybárov lebo mi to pripadá hodne pritiahnuté za vlasy aby rybár odzudzoval rybára, ktorí si ryby berie domov na konzum.
Treba ho chytiť mäsiarskym hákom za papulu a vytiahnuť na kandeláber a potom ho spustiť. Základom týchto rybárov je póza zelených ochranárov, ktorí si stále potrebujú dokázať, že vedia s tou rybou vydrbať, že sú pánmi tvorstva. Však – niekto zo zábavy loví ľudí, deti. Ja som ryby, ktoré som chytil, aj zjedol – a často som nič nechytil. Ale púšťal som veľmi krásne ryby, lebo mi to nedalo. Dodnes si pamätám nádherného lieňa – celého zlatozeleného ako jašterica – papuľka, oči, všetky plutvy červené – rozprávkový.
Ja som nikdy nič nepustil čo som chytil.Všetko skončilo v bruchu.
Je to týranie zvierat
Tyranie ludi nevadi? Tyranie zvierat? Ake tyranie? Ste neskutocny pokrytec treba vas poslat do cobaltovych bani ťažit cobalt medzi 7 rocne deti lebo nemate ani šajnu čo znamena tyrať. Faloš je najväčši zločin. Nech vas sudi Boh ja ken poukazujem na Vaš pokriveny charakter! Už ste videli ako japonci lovia velryby? Chodte pozriet vy tyranie!!!
tak mu povedz, ci mu nevadi, ze tej rybe sposobuje bolest len pre svoj zvrateny pocit spokojnosti (ci coho)? ze ty mas z tej rybu uzitok a on ju vlastne tyra bolestou pre svoju blbost…
Povedal mi, že ju to nebolí – že je to vedecky dokázané a naviac má na tú ranu po háčiku nejakú špeciálnu rybársku mastičku po ktorej sa jej tá rana rýchlo zahojí.
Kamarát čo bol pri nás sa ho opýtal že jak na to tí vedci prišl – jak sa im to vedecky podarilo dokázať, že tú rybu to nebolí keď ju zavadí na háčik a ťahá ju. Ešte mu povedal, že tiež by sa mu páčilo keby ho niekto vytiahol 10x z vody za papuľu – či by bol v pohode.
Ešte ma napadlo – je také rybárske „hrdinstvo“ – medzí rybármi – keď sa chvália či už medzi sebou alebo v médiách ako „udatne“ zápasili dlhý – predlhý čas s nejakou rybou než ju „dostali“ aby sa s ňou mohli odfotiť. Tiež by sa im asi nepáčilo keby ich niekto tri hodiny v kuse kmásal za papuľu.
Keby jazdili opaprne sú bezpečné a nie ako divosy
sa ženú bezhlavo halabala °°°°
Mimo téma ale důležité pro lidi konzumující drůbež
https://cz24.news/dabla-jen-tak-nezastavis-i-pres-zakaz-ockovani-drubeze-v-eu-brusel-nasel-zpusob-jak-tento-zakaz-obejit-kdyz-to-neslo-primo-dostat-do-lidi/
Psitakóza: príznaky ochorenia u ľudí a vtákov
https://sk.unansea.com/psitakoza-priznaky-ochorenia-u-ludi-a-vtakov/
—————————-
Chlamídie sú tie správne svine – usadia sa desaťročia skryto v rôznych orgánoch – v kĺboch – spôsobujú chronickú únavu. Pozor na papagáje z čierneho obchodu.
Chlamydie má bohužel většina lidí v sobě.Dokuď je imunita dobrá,jsou drženy zkrátka,ale jakmile dojde k oslabení organismu je zle.Bohužel nadměrná spotřeba cukrů stav zhoršuje a brání vyléčení.
Záleží co do nich píchnou.Nevím jestli konzumace takto ošetřených jedinců bude pro lidi škodlivá,spíš se obávám ,že budou více hynout a nebude co jíst., Nápadně to vše začíná připomínat nástup hladomoru na Ukrajině.
Všetko živé má svoje miesto (svoj biotop) medzi inými živými. Všetky technické riešenia potrieb spoločenstiev živých ľudí majú tiež svoje limitované/obmedzené použitie. Nie je možné v mene nejakej falošnej nevedeckej environmentálnej politiky spupných vodcov tzv. bohatého anglosaského sveta presadzovať nadradenosť nejakej ich technickej predstavy o globálnom použití napr. technicky nevyvinutých nedokonalých elektrických áut a kolobežiek atď., keď hlavný element týchto technikálií – akumulátor elektriny – nesplňuje kritériá pre dlhodobé spoľahlivé používanie. Príklad elektrických vehiklov je len jeden z príkladov nekritického sebastredného pohľadu globálnych prediktorov, ktorí ich sobecký systém a nimi podporované systémy používajú ako zbrane na zničenie civilizácie. Neschopnosť týchto nemocných anglosaských vlastníkov nepoužiteľnej moci a nalúpeného bohatstva pekne vystihuje obraz rozprávky z Tisíc a jednej noci. Je to obraz rozprávky Ali Baba a 40 lúpežníkov. Vodca bandy 40-tich lúpežníkov stále a stále zhromažďuje nalúpené bohatstvo, ktoré mu k ničomu nie je. Podstatou jeho a ich globálneho lúpežného vládnutia a Skvelého Pozlátkového Bytia je moc a šírenie strachu a neustále nezmyselné lúpeženie v mene ich „demo(n)kracie“.
Pomocou hlúpeho presadzovania dekarbonizačnej nevedeckej politiky aj pomocou hlúpeho presadzovania elektrických vehiklov, keď títo hlúpi globálni lúpežníci zakazujú používať pre výrobu elektriny uhlie a plyn a dokonca aj jadrovú energiu a namiesto toho má podľa ich Nevedkovskej Viery životným potrebám slúžiť obmedzený segment zdrojov energie napr. vietor – tak touto cestou zavádzajú celú civilizáciu do záhuby života v sklenenom múzeu ne-Existencie, v ktorom nie je a nebude miesto pre miliardy „zbytočných“ ľudí. Prajem týmto Globálnym Lúpežníkom z celého srdca úspešný zánik na hromadách nimi nalúpeného nepoužiteľného „bohatstva“.
Dnešný stav vedomostí umožňuje ich počínanie označiť ako Idiotizmus.
Mať takéhoto vtáka…
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-ptak-odmita-opustit-sveho-zachrance-leta-i-za-jeho-motorkou-40426155#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=abtest221_linky_v_boxiku_mobilu_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
To by bola paráda °°°°°°°
nebezpečné batérie
To si ma vyplašil ..
Čo dnes nie je pre ľudí nebezpečné?A čo je zdravé?Vodu,vzduch a pôdu sme si otrávili a teraz len zbierame následky.Príchodom človeka na zam sa začala jej devastácia a bude pokračovať až do jej zničenia.Žiadny tvor na zemi si neničí podmienky na prežitie,tak ako Homo sapiens-človek.
Homo sapiens je nepolepšitelný tvor xxx
Povrchný článok. Vôbec nespomína že lítium-ionových batérií je x druhov a nie všetky horia a explodujú. Explodujú a horia len lacnejšie kobaltové batérie. Lítium-železo-fosfátové nehoria. Ale ich slabinou je, že sa nesmú nabíjať keď mrzne, lebo pri nízkej teplote kryštalizujú a vytvorené kryštály skratujú elektródy, takže ich zničíte. Tým samozrejme neobhajujem zelený nezmysel a choré Švábie predstavy, že môžete nahradiť spaľovacie motory elektrikou. Prechod na elektro-ekonomiku znamená väčšiu centralizáciu a väčšiu závislosť na EU. Ak si naplníte zásobníky na ropu a plyn, môžete byť roky nezávislí od fašistickej EU. Ale aby ste rovnaké množstvo energie uskladnili v batériách, na to by nestačilo ani všetko lítium na Zemi. A o to práve ide. Prejdite na elektroekonomiku a fašisti vás držia za gule. Podobne ako keď vám zrušia hotovosť. Vôbec im nejde o ekológiu. Ide im len o to, aby všetkých držali za gule a diktovali im.
to iste auta, je to nanič….samé problémy….