Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

Všetkého veľa škodí. Platí to aj o tejto inak prínosnej látke


Hrozí vám, že „skameniete“? Vápnikové doplnky vedia zabiť!

Jeden z novších výskumov, ktorý publikoval časopis Heart, potvrdil zistenia dvoch kontroverzných štúdií z minulého roku.

Tieto štúdie boli publikované v British Medical Journal a zaoberali sa užívaním doplnkov vápnika a ich vplyvu na zvýšené riziko infarktu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zistili, že u ľudí, ktorí užívali 500 mg vápnika denne, bolo riziko infarktu vyššie o 24-27%.

Výsledky spomínaného výskumu, ktoré uverejnil časopis Heart, sú ešte alarmujúcejšie. Skúmaná vzorka pozostávala z 24 000 ľudí vo veku od 35 do 64 rokov.

U ľudí, ktorí užívali doplnky vápnika pravidelne, bolo riziko infarktu o 86% vyššie ako u ľudí, ktorí neužívali žiadne vápnikové doplnky.

Prečo sme takí posadnutí užívaním vápnika z kameňov, kostí a schránok mäkkýšov?

Konštatovanie, že kalciové doplnky môžu byť pre srdcovocievnu sústavu toxické, by pre nás nemalo byť veľkým prekvapením.

Koniec koncov, mnohí z nás sa podrobujú vyšetreniam obsahu vápnika v kardiovaskulárnom systéme, aby sme vedeli, aké je u nás riziko rozvoja srdcovocievnych ochorení, prípadne smrti.

Robíme to, pretože vieme, že nesprávny vápnik na nesprávnom mieste môže mať za následok množstvo závažných nežiaducich účinkov.

Experti z oblasti výživy už dávno upozorňujú na užívanie elementárneho vápnika, ktorý sa získava z vápenca, schránok ustríc, vaječných škrupín a kostnej múčky (hydroxylapatit).

Mnohí z nich k tomu ani nepotrebujú byť expertmi – zdravý rozum im hovorí, že kamene a ulity sa jednoducho nejedia.

Zdá sa, že všeobecná popularita užívania doplnkov elementárneho vápnika je výsledkom propagačného úsilia odborníkov konvenčnej medicíny a organizácií ako napríklad Národná nadácia pre osteoporózu (ktorú sponzorujú výrobcovia doplnkov vápnika ako Oscal a Citrical).

Svetová zdravotnícka organizácia v roku 1994 rázne zadefinovala „normálnu“ hustotu kostného tkaniva (BMD – Bone Mineral Density), keď ako štandard stanovila hustotu kostnej hmoty mladého dospelého vo veku 25 rokov (v životnom cykle žien je v tomto veku kostná hmota najhustejšia; hodnota hustoty kostnej hmoty sa v denzitometrii vyjadruje pomocou T-skóre) a aplikuje ho rovnako na všetky ženy bez rozdielu veku.

Normálny a postupný pokles minerálnej hustoty kostí, ku ktorému prirodzene dochádza v procese starnutia, bol nanovo predefinovaný.

To viedlo k tomu, že milióny žien museli začať prijímať nepotrebné (a tiež nebezpečné) lieky na podporu stavby kostí a anorganické doplnky vápnika, ktorých úlohou bolo akýmkoľvek spôsobom zaručiť zvýšenie hustoty kostného tkaniva.

Zrazu sa začala u dovtedy zdravých žien vyskytovať osteopénia a osteoporóza, a to i napriek tomu, že minerálna hustota ich kostí bola primeraná ich veku, pohlaviu i etniku (čo by bolo nad slnko jasnejšie, keby sa používalo Z-skóre, hodnotenie kostnej hustoty na základe veku).

Okrem toho, prvá najčastejšia príčina smrti u žien sú srdcovocievne ochorenia a druhá rakovina, konkrétne srdcový infarkt a rakovina prsníka.

Riziko smrti, ktorá je dôsledkom zlomeniny komplikovanej nízkou minerálnou hustotou kostí, je zanedbateľne nízke v porovnaní s rizikom smrti na infarkt, ktorý spôsobuje užívanie doplnkov vápnika alebo rizikom úmrtia na malígny karcinóm prsníka spojený s vysokou minerálnou hustotou kostí (300% vyššie riziko u žien v hornej štvrtine BMD percentilu).

Stop Candida

Keď sa nad tým zamyslíte, prízvukovanie potreby prevencie osteopénie či osteoporózy a ich liečby namiesto liečenia oveľa závažnejších a pravdepodobnejších zdravotných problémov je úplne absurdné.

Vlastne môžeme povedať, že je to práve táto „krátkozrakosť“, ktorá výrazne prispieva k predčasnej smrti pacientov.

Keď sa vápnik ukladá tam, kde by sa nemal

Čudný zvyk ľudí užívať anorganický elementárny vápnik nemá naozaj žiadne opodstatnenie. Stalo sa vám niekedy, že ste nechtiac zjedli vaječnú škrupinu?

Ak áno, tak potom viete, ako je vaše telo „obrnené“ proti prijatiu vápnika z nekvalitných zdrojov (ako sú kamene alebo kosti). Vápnik si získava prirodzene zo stravy.

Pokiaľ sa elementárny vápnik neviaže na prírodné spolufaktory ako aminokyseliny, tuky a glykonutrienty (základné polysacharidové cukry), ktoré sú obsiahnuté v potrave (máme na mysli organickej, to znamená v rastlinách a zvieratách), telo nemá systém, ktorý by mu umožnil zužitkovať ho.

Tým, že mu tento rozumný „donáškový systém“ chýba, vápnik môže skončiť tam, kde by ste si ho vôbec nepriali mať (ektopická kalcifikácia), alebo tam, kde ho skutočne mať chcete (napríklad kosti), ale nie v nadmernom množstve.

Jeho nadmerné množstvo tu stimuluje neprirodzene rýchle delenie buniek (osteoblastov), čo vedie k rýchlejšiemu kostnému obratu v neskoršom štádiu života.

Niekedy sa telo pokúša zbaviť takéhoto „vápnikového bremena“ tým, že ho vypudí do čriev (a vy dostanete zápchu), alebo ho tlačí do obličiek (a spôsobí vám obličkové kamene).

Ešte horšie je, ak sa vysoké množstvo vápnika hromadí v krvi (hyperkalcémia), čo môže prispieť k destabilizácii aterosklerotického plaku vytvorením krehkej vápnikovej čiapočky na ateróme, môže prispieť k vzniku trombu, výraznému zvýšeniu krvného tlaku (preto sa na zníženie krvného tlaku používajú blokátory kalciového kanálu), a dokonca aj k arytmii, fibrilácii, kŕčom srdcového svalu alebo spazmu koronárnych tepien (bežný, no zriedkavo rozpoznaný spúšťač infarktu).

Obzvlášť náchylné na ektopickú kalcifikáciu sú prsia. Preto na zisťovanie prípadných patologických mikrokalcifikácií v prsníkoch používame tie isté rtg. lúče (rtg. mamografia) ako pri určovaní hustoty kostí.

Vzhľadom na to, že kryštály hydroxylapatitu, ktoré sú prítomné v malígnom prsnom tkanive, môžu pôsobiť ako bunková „signalizačná molekula“ alebo mitogén (vyvolávajúci rozrastanie buniek), je pravdepodobné, že kalcifikácie v prsníkoch môžu byť príčinou, a nielen vedľajším účinkom prítomných nádorových lézií („rakovina prsníka“).

To by mohlo vysvetľovať, prečo je u žien s najvyššou hustotou kostného tkaniva (často získanou celoživotným užívaním nadmerného množstva vápnikových doplnkov) riziko malígneho karcinómu prsníka až o 300% vyššie.

„Mozgový štrk“ je tiež čoraz rozšírenejším fenoménom. Pri pitve sa u niektorých pacientov objavili v mozgovej časti vápnikové ložiská vo veľkosti okruhliakov, dokonca aj v epifýze (ktorá je považovaná za „sídlo duše“).

Široký rozsah existujúcich patologických stavov súvisiacich s vápnikom a ich šírenie sa v kultúrach, ktoré sú fixované na užívanie vápnika, si vyžadujú ďalšie skúmanie a vysvetľovanie.

Jedným z aspektov je nepochybne posadnutosť tejto kultúry obrovskými dávkami vápnika, ktoré nemajú žiadne opodstatnenie.

Hustota nášho kostného tkaniva je väčšinou primeraná nášmu veku, nie však podľa našich doktorov a „expertov“, ktorí ich pôsobenie usmerňujú šírením dezinformácií, ktoré sú priaznivé pre priemysel.

Pevne veríme, že tento najnovší výskum bude posledným klincom do truhly plnej pochybností o tom, že od anorganických foriem vápnika sa treba držať čo najďalej, ako aj od využívania empiricky a intelektuálne zmrzačených modelov ochorení na to, aby prinútili ženy vybrať si tieto doplnky ako prvú pomoc pri liečbe.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Jaroslav Jakubů

    Správné použití vápníku: Vitamin K 2 jako promotor kostí a kardiovaskulárního zdraví

    Prostuduj webové informace.

    Význam kalcia je regulačně svázaný s rolí vitamínu D3 a současným působením vitmínu K2 MK7.

    https://www.google.cz/search?q=vitamin+K2+MK7+clinical+application&oq=vitamin+K2+MK7+clinical+application&aqs=chrome..69i57.2942j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  2. Mám dotaz na uívání Caltrate.Před 3lety mi bylazjištěna osteoporoza.Od téd doby beru denně caltrate-1tablea 600mg vápníku. Nyní jsem si přečetla VÁŠpříspěvek z11.3.o braní 500mg Ca denně a riiziku infarktu. Mám 61let,,54kg, mám bolesti vlevé kliční kosti, při předklonuhlavy cítím páliivé brnění.mUŽe to být vlivem vápníku?

Pridajte komentár

*