Ako prírodne znížiť cholesterol, vyčistiť upchaté cievy a predísť infarktu či mŕtvici? Viac info tu

Za každú cenu sa im vyhnite: 6 najnebezpečnejších látok v kozmetike


toxiny-v-kozmetike

Milióny entuziastov zdravia po celom svete dnes už kontrolujú všetko, čo jedia alebo pijú, vrátanie užívaných liekov, či ich zloženie neobsahuje nejaké škodlivé látky.

Ak by ste však zašli do ich kúpeľne, začali otvárať skrinky a čítali zloženie kozmetických prípravkov, ktoré používajú, zistili by ste zaujímavú vec.

Liečba osteoporózy

A totiž, že táto ich kozmetika obsahuje mnohé z toxínov, ktorým sa snažia pri konzumácii vyhýbať.

Iróniou tu je, že koža je najväčším orgánom a tak isto ako tráviaci systém, aj ona „konzumuje“, respektíve vstrebáva látky, ktoré sa na ňu nanášajú.

Dokonca, látky nanesené na pokožku môžu telu škodiť niekedy viac než v prípade ich zjedenia.

Prečo je nanášanie látok na kožu nebezpečné

Keď jete potraviny alebo lieky, ktoré obsahujú toxíny, tieto sa v nich nachádzajú zvyčajne v miniatúrnych množstvách, inak by ste veľmi rýchlo ochoreli a vedeli, čo sa deje.

Preto výrobcovia potravín prísne kontrolujú zloženie potravín, aby jednotlivé škodlivé látky neprekračovali povolené množstvá.

Avšak produkty, ktoré si nanášame na vlasy, nechty, tvár, nohy, ruky či dokonca na intímne miesta, nie sú nijako regulované.

Výsledkom je, že výrobcovia si do kozmetiky dávajú čo chcú a žiadne štátne orgány jej zloženie nekontrolujú, ani nestanovujú maximálne povolený obsah týchto substancií.

Okrem toho, v prípade telových mliek, šampónov, kondicionérov, deodorantov, antiperspirantov, mejkapov a ďalších kozmetických produktov, ľudia sa doslova nimi obaľujú na veľkých plochách pokožky.

Týmto spôsobom sa vstrebávajú a do krvného obehu dostávajú veľké dávky toxínov. Odtiaľ potom putujú do rôznych telesných orgánov a tkanív, kde sa môžu hromadiť.

Preťažovanie orgánov toxínmi z kozmetiky

Pre ľudské telo sú uvedené látky obrovskou záťažou, najviac zrejme pre vaše detoxikačné orgány ako pečeň, obličky a aj samotná pokožka.

Telo sa chce detoxikovať, ale kvôli tomuto preťaženiu nemôže. Je doslova obalené toxickým povlakom, ktorý mu v tom bráni.

Je to podobné, ako keby ste sa čudovali, prečo zakrytý pod paplónom nemôžete poriadne dýchať. Alebo, keď nebudete zametať všetok ten prach na podlahe a potom sa diviť, prečo vás trápia rôzne alergie.

Vaša koža je najväčším orgánom. Potrebuje, aby sa dokázala správne potiť. Potrebuje tiež dostatok slnečného svetla, aby mohla vyrábať vitamín D. Potrebuje dýchať!

Pamätajte na jednu vec: Ak zloženie vašej kozmetiky nie je jedlé, potom by ste ju nemali ani nenanášať na pokožku!

6 najnebezpečnejších látok v kozmetike

Tuto nasleduje 6 najčastejšie používaných a zároveň najnebezpečnejších látok, ktoré si dnes ľudia nanášajú na svoju pokožku a potom sa divia, prečo trpia zápalmi, vyrážkami, kožnými alergiami či rakovinou.

Liečba osteoporózy

1. Petroleum je priemyselná chemikália (tekutá zmes hydrokarbónov), ktoré sa bežne nachádzajú v krémoch, detských olejčekoch, telových mliekach pre deti aj dospelých, krémoch na opaľovanie a ďalších kozmetických produktoch. Je toxické pre ľudské telo – blokuje v tele iné toxíny, bráni dýchaniu a poteniu kože, vedie k zápalom, chronickému svrbeniu a rakovine.

2. Mastencový prášok sa bežne nachádza v detských zásypoch, populárnych zásypoch pre dospelých a práškoch na nohy.

3. Olovo, známy neurotoxín, sa často vyskytuje v rúžoch na pery.

4. Parabény sú chemikálie, ktoré ľahko prenikajú cez pokožku a nachádzajú sa v kozmetike pomerne často. Ich problémom je, že napodobňujú rôzne hormóny, spôsobujú alergie a tiež narúšajú endokrinný systém.

5. Ftaláty sa vyskytujú najčastejšie v hydratačných krémoch, parfémoch, lakoch na nechty, mydlách a sprejoch na vlasy. U žien zvyšujú riziko cukrovky a u mužov zasa znižujú produkciu spermií.

6. Hliník je typický pre deodoranty a antiperspiranty. Je o ňom známe, že spôsobuje rakovinu prsníka a lymfatických uzlín v miestach, ktoré sú najbližšie k podpazušiu (to nie je náhoda).

Začnite sa chrániť

V súčasnosti je schválených vyše 70000 chemikálií určených pre potravinársky a kozmetický priemysel. Mnohé z nich majú na telo toxické účinky.

Keď nevedomky prijímate toxíny tým, že si ich nanášate na pokožku, živíte tým chronické zápaly, váš imunitný systém sa oslabuje a doslova si tým privolávate rakovinu.

Nepotrebujete doktorát z medicíny, dermakológie alebo biológie na to, aby ste si to uvedomili.

Choďte domov a skontrolujte si všetky kozmetické produkty či neobsahujú uvedené chemikálie. Ak áno, vyhoďte ich a kúpte si iné, najlepšie v bio kvalite.

Na aké iné produkty si tiež dávať pozor

Od toxických osviežovačov vzduchu až po vonné sviečky, ľudia zapĺňajú svoje domovy jedmi na každodennej báze a potom sa čudujú, prečo majú zdravotné problémy.

Ľudia tiež dávajú na svojich domácich miláčikov rôzne prostriedky proti blchám a iným parazitom a potom sa divia, prečo mačky alebo psy im za 5 alebo 7 rokov umierajú na leukémiu.

Ľudia sprejujú svoje záhradky a políčka RoundUp-om (najtoxickejší herbicíd na planéte) proti burine, ktorý sa potom dostane aj na ich ruky, domáce zvieratá či jedlo a potom nechápu, prečo dostali rakovinu.

Ľudia sa doslova zaobalia repelentami proti hmyzu a nedokážu pochopiť, prečo sa na daných miestach pokožky neskôr rozvinula rakovina kože. No prečo asi?

Ľudia sa celé leto natierajú toxickými krémami a mliekami na opaľovanie a vnášajú prostredníctvom nich do tela karcinogénny namiesto toho, aby sa zodpovedne vystavovali liečivým slnečným lúčom.

Záver

Prestaňte sa konečne diviť, čo sa stalo vo vašom živote zle a napravte to.

Vaše telo je chrám vašej duše. Chráňte ho!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: NaturalNews.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nechapem, kde ste dosli k tvrdeniu, ze entuziasti zdravej vyzivy maju plne skrinky toxickej kozmetiky. Staci si pozriet par blogov, ci videi tychto entuziastov a pochopite, ze to tak vobec nie je. Zbytocne a bezdovodne sarkasticky uvod clanku. Plytke zmyslanie so slabym prehladom som tu necakala.

    • Autor chcel poukázať na to, že mnoho ľudí, či sa zaujíma o zdravý životný štýl nevie ani o tom, že takéto bežne používané veci sú zdraviu škodlivé. Veď si len vezmi koľko ľudí berie klasický deodrant ako každodennú súčasť života. Pritom je to totálny odpad, a predávajú nám to bez hanby!

      • Rad by som videl alternativu deodorantov bez hlinika (okrem mydla)

        • poznám takú kozmetiku a je fakt výborná , používa ju celá moja rodina a bey hliníka deo voňavý

        • Namiesto hliníka sa dnes už do mnohých produktov dáva naríklad striebro. Treba hľadať a čítať zloženie na obale.

        • ja pouzivam ako deo natron , kupila som si ten prasok v nemecku u nas je to soda bicarbona, to si vtriem popod pazuchy a cely den to vydrzi bez zapachu lebo to neutralizuje. Vyskusajte, uvidite

Pridajte komentár

*